Kokias video rinkodaros tendencijas matysime 2023 metais?

Verslas

2022.12.29

Autorius: bzn start

Temos: , .

Kokias video rinkodaros tendencijas matysime 2023 metais?

Ronaldas Burokas Asmeninio albumo nuotrauka

Jau antrus metus video kūrimo, rinkodaros, tinklalaidžių įrašų studijos Video marketingas įkūrėjas Ronaldas Burokas dalinasi gairėmis, kur kryps rinkodaros profesionalų, dirbančių su video turiniu, akys. Šiais metais jis išskyrė dvi kryptis: tai, kas veikia ir neša investicijų grąžą šiuo metu, ir tai, kas gali kurti vertę perspektyvoje. „Reikia laikyti ranką ant pulso ir testuoti naujus įrankius, tokius kaip dirbtinio intelekto kurtas turinys, video iš Meta pasaulio, interaktyvūs video ir kt. Vertėtų vadovautis Bostono matricos logika ir įsivertinti, koks video turinys generuoja didžiausią naudą šiuo metu ir kas turi potencialo nešti grąžą ir galbūt net eksponentinį augimą ateityje“, – siūlo R. Burokas.

Didžiausia problema – strategijos neturėjimas

Prieš metus R. Burokas pažymėjo, kad išmaniaisiais telefonais kurtas turinys, socialinių tinklų dominavimas video turinio distribucijai, interaktyvieji video įrašai, istorijos pasakojimas dalimis, TikTok’inimas, video turinio subtitarvimas ir optimizavimas paieškos varikliams yra dalykai, į kuriuos vertėjo atkreipti dėmesį. Šios tendencijos lieka aktualios ir 2023 metais. „Tačiau tai tik detalės. Didžiausia problema, kurią įžvelgiu dirbdamas su organizacijomis – nuoseklios video komunikacijos strategijos neturėjimas. Tada vyksta padrikas video turinio kūrimas. Tikimasi, kad pradėjus kurti atsitiktinius Instagram Reels ar YouTube Shorts formato video, atsitiks stebuklas. Realybė yra tokia: turime žinoti, kokią funkciją kiekviena žinutė atlieka bendrame komunikacijos paveiksle ir kuo matuosime sėkmę“, – teigia R. Burokas.

Video rinkodaros naujovės

R. Burokas akcentuoja, kad ateinančiais metais video turiniui dar didesnę įtaką darys kompiuterinės technologijos. „Tobulėjant technikai ir programinėms įrangoms mažėja kompetencijų barjeras. Tai leidžia net ir naujokams, nedirbusiems su vaizdo medžiaga kurti įtraukiančius ir efektyvius video“.

1. Apsiperkamieji vaizdo įrašai (angl. shoppable video) 

Socialiniai tinklai toliau investuoja į efektyvaus ir įtraukiančio apsipirkinėjimo patirtis soc. tinkluose. Dažnai girdėsime sąvoką – socialinė komercija, kurios kilmė: socialinė media + e. komercija = socialinė komercija. Vienas soc. komercijos įrankių, kurio daugelis labai laukia – interaktyvus video su vartotojo sąsaja, leidžiančia pirkti video turinyje rodomus produktus ar paslaugas. Jau šiais metais Google pristatė naują sprendimą. Vaizdo peržiūros lange sustabdžius kadrą, išlenda tame kadre esančių daiktų sąrašas, kuriuos galima įsigyti net neišėjus iš šio lango. Specialiai šiam tikslui reperis Ludacris sukūrė dainą. Buvo nufilmuotas interaktyvus video klipas, kuriame patalpinta 100 produktų, siūlomų įsigyti pagal minėtą principą. Kol kas tai yra išskirtinis atvejis, tačiau technologiškai nesudėtingas, todėl gana greitai turėtų atsirasti daugumoje vaizdo peržiūros platformų. Pardavimai gyvos transliacijos metu jau galimi TikTok platformoje, tačiau ne visose rinkose. Prognozuojama, kad apsipirkinėjimo gyvų transliacijų metu rinka JAV 2024 metais sieks 35 mlrd. JAV dolerių. Tai yra dar viena priežastis mokytis dirbti su vaizdo medžiaga.

2. Video iš Meta visatos

Matant dideles investicijas į Meta platformą, galima prognozuoti, kad netrukus video medžiaga, užfiksuota šioje virtualybėje, bus matoma visuose soc. tinkluose. Kol kas grafika pastarojoje atrodo tarsi 20 metų senumo žaidimas, tačiau M. Zukenbergo brėžiama vizija ir anonsuojami prototipai atrodo daug žadantys. Dar šiais metais video rinkodaros ekspertas Ronaldas Burokas su profesionaliu kultūristu, nuomonės formuotoju Luku Smagurausku planuoja nufilmuoti pirmąją tinklalaidę (angl. podcast) Meta visatoje lietuvių kalba. Taip pat ISM Prof. Dr. Vita Akstinaitė jau testuoja dėstymo galimybes šioje aplinkoje. Veikiausiai 2023–iais Meta visatoje užfiksuota video medžiaga dar netaps masiniu reiškiniu, tačiau artimiausioje ateityje matysime vis daugiau turinio būtent iš ten.

3. Papildytoji realybė (angl. augmented reality) 

Papildytoji realybė nėra naujiena, jau visi moka prisidėti kiškio ar šuns nosį ir ausis naudodami populiarių soc. tinklų filtrus. Tačiau versle išnaudojamos toli gražu ne visos galimybės. Vienas įdomesnių video rinkodaros pavyzdžių yra kompanijos „Air cards“ sukurtos brošiūros, ant kurių užvedus telefono kamerą, statiški brošiūrų vaizdai ekrane tiesiog atgyja, tarsi filmo „Haris Poteris“ paveiksluose, t. y., vietoje nuotraukų pradedamas rodyti video turinys. Taigi praturtintos realybės dėka tokios šabloniškos priemonės kaip vizitinės kortelės, brošiūros, katalogai ir kt. gali įgyti naują kvėpavimą ir nustebinti potencialius klientus.

4. Dirbtinio intelekto kurti video

Tokios kompanijos kaip „Hour one“ ar „Synthesia“ jau teikia paslaugą, leidžiančią parašyti tekstą, ir šis dirbtinio intelekto pagalba yra įskaitomas mūsų pasirinkto pranešėjo–avataro lūpomis. Rezultatai išties stebinantys, ir netrukus tai bus ištobulinta iki tokio tikslumo ir tikrovės, kad vargiai perprasime, tikras čia žmogus ar ne. Ar tai reiškia, kad ateityje nereikės realių laidų vedėjų, brangių studijų ir pan.? Pamatysime. O šiai dienai, kalbant apie dirbtinio intelekto panaudojimą video gamyboje, yra tikrai nemažai puikiai veikiančių įrankių – nuo tokių paprastų kaip objektų sekimas Adobe programinėje įrangoje ar triukšmo valymas iš audio takelių iki sudėtingesnių, kurie padeda sutaupyti laiko bei preciziškiau atlikti kompiuterinės grafikos (angl. CGI – computer generated imagery), personažų animacijos (angl. character animation), vizualių efektų (angl. VFX) darbus. Taip pat sparčiai plinta įrankiai, įgalinantys klonuoti žmogaus atvaizdą bei balsą, kas ateityje gali kelti ir socialinių pasekmių.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.