...

Kaip išsiskirti rinkoje?

Verslas

2013.04.16

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

Kaip išsiskirti rinkoje?

Iššūkis – inovacijos. Kaip rasti išskirtinumą rinkoje? Flickr.com nuotr.

Kiekviena įmonė, kad ir ką gamintų, kad ir kokias paslaugas teiktų, privalo skirtis nuo konkurentų. Tik tada ji dirbs pelningai ir galės džiaugtis ypatingu vartotojų dėmesiu. Konferencijoje „Iššūkis – inovacijos. Kaip rasti išskirtinumą rinkoje?“ buvo ieškoma atsakymo į šį klausimą.

„Inovacijos padeda išsikovoti išskirtinumą rinkoje, – konferencijoje tvirtino Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Arūnas Karlonas ir pateikė tyrimais pagrįstus argumentus: – „Eurostat“ praeitų metų statistikos duomenimis, inovatyvių įmonių Lietuvoje – trečdalis.“

Pranešėjas nurodė konkrečias inovacijų paieškos strategijas įmonėms, siekiančioms taip išsikovoti išskirtinumą. Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į idėjų generavimo sesijas, bendravimą, grįžtamąjį ryšį iš vartotojų (pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose), grįžtamąjį ryšį iš partnerių, taip pat į bendradarbiavimą su mokslo institucijomis.

Idėja yra nieko verta, jeigu ji nekomercializuojama. A. Karlono teigiamu, tam, kad idėja neštų pelną, ją pirmiausia būtina aprašyti, tada subrandinti ir išplėtoti. Metų pakanka idėjai išplėtoti ir pristatyti rinkai. Jei idėja neneša pelno, vadinasi, ji nėra vertinga ir reikia ieškoti kitos. Jis pateikė naujo produkto, pavadinto „Deeper“, pavyzdį. Ši technologinė inovacija žvejams padės greitai ir patogiai aptikti žuvingas vietas. Prietaiso idėjai išplėtoti pakako mažiau nei metų.

Anot pranešėjo, negalima delsti, nes rinka kinta greitai, tad po kurio laiko gali būti per vėlu. „Jei negalime realizuoti patys – dalykimės idėjomis“, – ragino A. Karlonas ir kaip atvirų inovacijų pavyzdį nurodė aplikacijų platformas, kur atvirai dalijamasi sukurtomis programėlėmis.

Lietuva – viena iš šalių, labiausiai taikančių inovacijas. Mūsų inovacijų augimas per metus sudaro net 5 procentus ir Europos Sąjungoje yra antras pagal didumą.

Mūsų šalies stiprybė yra žmonės. „Lietuvoje yra didžiausias skaičius išsilavinusių žmonių, palyginti su kitomis šalimis“, – džiaugėsi pranešėjas, o kaip sunkumą, su kuriuo susiduriame, nurodė aukšto lygio laboratorijų trūkumą. Laimė, ši problema sprendžiama ir lėšos laboratorijoms kurti naudojamos tinkamai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.