...

bzn start savaitė: studentų pergalė ir išdalinta parama verslui

Verslas

2020.07.05

Autorius: bzn start

Temos: , , , .

bzn start savaitė: studentų pergalė ir išdalinta parama verslui

Prasidėjusi liepa atnešė ne tik permainingus orus, bet ir optimistinių žinių iš verslo pasaulio. Studentai įrodė savo verslumą bei inovatyvumą, startuolis “Ligence” pasirašė svarbią sutartį, padėsiančią plėsti gyvybiškai svarbią veiklą, o INVEGA jau ima teikti ataskaitas apie verslą pasiekusią paramą.

Pasirašyta svarbi finansinė sutartis 

Konkurse „Life-saving innovations: stop COVID-19“ dalyvavusi įmonė UAB „Ligence“ su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pasirašė finansavimo sutartį pagal ES investicijų priemonę „Inostartas“ ir kurs automatizuotą SARS-CoV-2 infekcijos sukelto širdies pažeidimo diagnostikos sistemą.

Kilus pasaulinei pandemijai, kardiologijos gydytojas rezidentas Arnas Karužas ir ne vienerius metus neuroninius tinklus kuriantis gydytojas Karolis Šablauskas mobilizavo savo suburtą multidisciplininę komandą. Dabartinis komandos tikslas – dirbtinio intelekto algoritmus pritaikyti COVID-19 sukelto širdies pažeidimo nustatymui, sutrumpinti tyrimo bei kontakto su galimai infekuotais pacientais laiką.

„Širdies ir kraujagyslių ligų komplikacijų, susijusių su COVID-19, problema yra itin reikšminga – dalis pacientų mirčių susijusi būtent su jomis. Greitesnė ir tikslesnė diagnozė padeda greičiau pritaikyti pacientui reikalingą gydymą, o trumpesnis tyrimo laikas mažina gydytojo riziką užsikrėsti SARS-CoV-2 virusu“, – pasakoja „Ligence“ operacijų vadovas Justinas Balčiūnas.

Šis įrankis galės būti taikomas COVID-19 sergančių ir klinikinių širdies ir kraujagyslių ligų požymių turinčių pacientų širdies ultragarso vaizdams vertinti. Sprendimas taip pat įgalins skubios medicinos gydytojus, nes automatizuota sistema kompensuoja tyrėjo įgūdžių ir patirties stoką, tad net mažiau patyrę specialistai bus priartinami prie ekspertinio tikslumo.

Džiugios žinios iš Graikijos

Šiemet tarptautinis „JA Europe Enterprise Challenge 2020“ konkursas patikėtas Graikijai. Šio konkurso prioritetas – skatinti Europos jaunosios kartos talentą bei pabrėžti studentų ir jaunimo verslumą, kaip svarbiausią prioritetą. 

Tarptautiniame konkurse Martynas Ziurys – vienas iš Lietuvai atstovavusios studentų bendrovės „DogsGoOut“ narių – pelnė 2020 m. „Junior Achievement“ lyderystės apdovanojimą. 

Startuolis „DogsGoOut“ – Vytauto Didžiojo universiteto studentų įkurtas verslas. Jie, remdamiesi konkurso idėja kurti inovatyvias bei tvarias idėjas ir paversti jas realybe, pasiūlė rinkai ekologiškus maišelius šunų ekskrementams rinkti. Būtent su šiuo produktu pelnę pirmą vietą „Junior Achievement“ organizuotame „Geriausių studentų verslų konkurse Lietuvoje“, o po to mūsų šalį jie atstovavo Europoje tarptautiniame „Junior Achievement Enterprise challenge 2020“ finale.

Paskirstyta pagalba verslui

Nuo karantino pradžios per nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) administruojamas valstybės pagalbos priemones verslui paskirstyta daugiau kaip 210 mln. eurų. Didžiausia lėšų dalis panaudota per karantino metu pasiūlytas priemones: teikiant paskolas labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams – 116 mln. eurų, dar 25 mln. eurų – valstybės lėšomis finansuojamas portfelines garantijas paskoloms 2, palūkanų kompensacijas ir Apmokėtinų sąskaitų paskolas ASAP – atitinkamai po 10 mln. eurų. Iš viso per 5 mėn. per skirtingas INVEGA priemones priimta beveik 5 tūkst. teigiamų sprendimų, kuriais patvirtintas pagalbos teikimas verslui.

„Karantinui paveikus šalies įmones, valstybės pagalbos teikimas verslui tapo viena svarbiausių mūsų užduočių. Perorientuojant veiklą iššūkių buvo – dalį priemonių, pavyzdžiui, Apmokėtinų sąskaitų paskolas, patalpų nuomos kompensacijas kūrėme visiškai naujas, kitų sąlygas adaptavome atsižvelgdami į pasikeitusią situaciją. Tobulintinų aspektų vis dar yra, tačiau dedame maksimalias pastangas bei resursus vertindami paraiškas, efektyvindami aptarnavimo procesą, kad numatytomis lėšomis įmonės ir verslininkai galėtų naudotis, – sako INVEGA vadovas Kęstutis Motiejūnas. – Šiandien matome, jog yra priemonių, viršijančių suplanuotus rodiklius. Daugiau nei 5 tūkst. teigiamų sprendimų rodo, kad paraiškas teikusias įmones valstybės pagalba pasiekė – įmonės lengviau išgyveno karantiną ir šiandien tęsia veiklą“. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.