4 programėlės informaciją atrenkančios specialiai jums
2020.12.01
Temos: Marketingas, Technologijos.
Informacijos valdymas šiais laikais gali tapti iššūkiu. Svarbios naujienos vos pasirodžiusios paskęsta naujų aktualijų gausoje. Tam, kad būtų paprasčiau laviruoti naujienų platybėse, išmėginkite filtrus – specialias programėles naujienų atrankai. Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi keturiomis patogiomis informaciją atrenkančiomis programėlėmis.
#1. Nuspėjanti jūsų norus – „Google News“
Ko gero „Google News“ geriau už jus pačius žino, kas jums įdomiau. Programėlė pateiks ne tik aktualias naujienas, bet ir tas, kurias jums reikėtų žinoti. Naujienos suasmeninamos algoritmais pagal nustatymus programėlėje: jūsų pomėgius ir šaltinius, taip pat pagal ankstesnę veiklą „Google“ paieškoje ir „YouTube“.
Naujienų santrauka visą dieną nuolat atnaujinama. Joje pateikiamos svarbiausios naujienos įskaitant vietinį, pasirinkto miesto ar šalies, ir pasaulio turinį. Tiesa, kai kurios iš programėlės funkcijų yra prieinamos tik prisijungus prie „Google“ paskyros.
#2. Lankstusis įrankis „Feedly“
Šiuo įrankiu galėsite greitai ir patogiai vienoje vietoje organizuoti mėgstamiausius leidinius, tinklaraščius, „Youtube“ kanalus ir kita. Sistemoje yra daugiau nei 40 mln. šaltinių, todėl galėsite stebėti pasirinktų užsienio ir Lietuvos kanalų naujienas. Programėlė labiau orientuota į individualius pomėgius, o informacija pateikta „švariu“ ir lengvai skaitomu formatu.
„Feedly“ turi ir „Discover“ (Liet. „Atraskite“) skiltį, tad nepraleisite ir į jūsų radarą nepatekusių, bet svarbių, programėlės rekomenduotų, naujienų. Be to, programėlė siūlo naudingą integraciją su „Facebook“, „Twitter“, „Evernote“, „Buffer“, „OneNote“, „Pinterest“, „LinkedIn“, IFTTT ir „Zapier“, kad galėtumėte istorijomis lengvai dalintis savo tinkluose.
#3. Regiono naujienoms – „SmartNews“
Norintiems regiono naujienų programėles turėti vienoje vietoje, verta išbandyti programėlę „SmartNews“. Šis įrankis surenka naujienas pagal geografinį principą – kitaip tariant, tai programėlė „artimiems įvykiams“.
Programėle naudotis labai paprasta: tereikia pasirinkti aktualų regioną-šalį, tada iš pateikto sąrašo išsirinkti pageidaujamus informacijos kanalus ir viskas – galite lengvai naviguoti tarp skirtingų kanalų vienoje programėlėje.
Patikusias naujienas, prie kurių norėsite sugrįžti, galėsite išsisaugoti „Bookmarks“ (Liet. „Žymės“) skiltyje. Tokiu būdu išvengsite šuoliavimo tarp skirtingų naujienų portalų aplikacijų. Be to, čia veikia patogus skaitymo režimas, galima pasirinkti teksto dydį ar išversti portalo tekstą į anglų kalbą bei pasidalinti naujiena su kitais.
#4. Virtualus stalčius – „Pocket“
Internetas toks jau yra – kiek laiko jame bepraleistumėte, vis tiek atsiras daugybė įdomių dalykų, kurie jus sudomins. Gana dažnai dėl skubėjimo nepavyksta jų peržiūrėti ar perskaityti ir, galiausiai, tiesiog juos pamirštame. „Pocket“ kaip tik yra tas įrankis, kuris padės prisiminti patikusias naujienas.
Ši aplikacija veikia lyg savotiškas virtualus stalčius, į kurį galime įkelti sudominusius tekstus, vaizdo ar kitokį turinį. Rinkti informaciją į „Pocket“ programėlę labai paprasta. Patikusiame puslapyje tereikia paspausti dalinimosi ikonėlę ir iš programėlių sąrašo pasirinkti „Pocket“. Kitas būdas išsaugoti informaciją aplikacijoje – pageidaujamą turinio nuorodą tiesiog įklijuoti į „Pocket“.
Tiesa, tai net neprivalo būti nuorodos. Programėlė gali turinį parsiųsti ir į patį telefoną, todėl skaityti galėsite net nebūdami prisijungę prie interneto. Išsisaugotu turiniu galėsite pasidalinti ir su kitu „Pocket“ vartotoju arba socialiniuose tinkluose. Be to, susikūrę „Pocket“ paskyrą, išsaugotas naujienas galėsite pasiekti iš bet kurio savo įrenginio. Patogu ir tai, kad angliškus tekstus programėlėje galite išklausyti – juos „Pocket“ tiesiog perskaitys.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.