...

Verslių mamų forumas suvedė bendram verslui

Verslas

2015.07.29

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: .

Verslių mamų forumas suvedė bendram verslui

Verslo konsultacijų platformos www.konsultantas.eu sumanytojos - Ieva Adomaitytė-Subačienė ir Deiminta Noreikienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Verslo konsultacijų platforma www.konsultantas.eu, veikianti nepriklausomų ekspertų partnerystės pagrindu, sėkmingai startavo dar šį pavasarį. Apie verslo pradžią ir plėtrą pasakoja viena iš šio projekto sumanytojų – Ieva Adomaitytė-Subačienė (37).

Pirmosios verslumo pamokos – šeimoje

Vilnietė pašnekovė prisipažįsta, kad pirmąsias verslumo pamokas ji išmoko namie, augdama kūrybiškoje daugiavaikėje architektų šeimoje, kur tėvai sukosi kaip išmanydami. Pašnekovė prisimena, kad jos mama ne tik projektuodavo, bet ir nuolat ieškodavo galimybių papildyti šeimos biudžetą, tad siuntė audinius net iš Jungtinių Arabų Emyratų, be to, sode augino vištas, konservuodavo gėrybes šeimai ir augino tulpes parduoti. Verslininkė pastebi, kad tais laikais startuoliams nebuvo jokios pagalbos – viską tekdavo daryti patiems. Studijuodama ji mokėsi daug psichologijos, sociologijos, vadybos, metus studijavo Italijoje, paskui tęsė podiplomines nuotolines studijas Norvegijoje. Dabar, praėjus 12 metų, verslininkė grįžo į universitetą tęsti studijų organizacijų sociologijos doktorantūroje. I. Adomaitytė-Subačienė prisipažįsta, kad ši patirtis ir įgytos žinios jai labai padeda dirbant su klientais. Pašnekovė įsitikinusi, kad versle labiausiai reikia socialinių kompetencijų. Visa kita išmokstama lengviau.

„Sąmoningai neplanavome kurti įmonės – visi mūsų ekspertai veikia individualios veiklos pagrindu: patys dirba su klientais, planuoja savo veiklą, grafiką ir krūvį. Tai ypač patogi platforma laisvai savo gyvenimą planuotis norintiems ar mažus vaikus auginantiems specialistams“

I. Adomaitytė-Subačienė

Svarbiausia – vertybių atitikimas

Verslininkė teigia, kad visą laiką dirbo dviem frontais. Nors turėjo nuolatinį darbą, dažnai įsitraukdavo į įvairius projektus, tyrimus bei veiklos vertinimus, tad per 18 metų ji įgijo labai skirtingos patirties.

Dirbant keliuose darbuose I. Adomaitytei-Subačienei vis dažniau šmėstelėdavo mintis, kad ir pati galėtų sukurti savo verslą. Pašnekovė atskleidžia, kad verslo konsultacijų platformos „Konsultantas.eu“ idėja gimė neatsitiktinai – pradėti savo verslą labiausiai ją pastūmėjo paskutinė patirtis, įgyta dirbant vienoje verslo konsultacijų įmonėje, kurią per dvejus metus paliko pusė darbuotojų. Moteris suprato negalinti leisti, kad jai vadovautų žmogus, kurio vertybės visiškai nesutampa su josios, tad kalbėdamasi su klientais verslininkė pirmiausia stengiasi išsiaiškinti vertybių sutapimą. „Jeigu įmonės tikslas tik pinigai, o misijos ir vertybių nėra, mes, kaip konsultantai, niekuo negalėsime padėti, – tikina verslininkė ir pabrėžia, kad verslo konsultacijų platforma „Konsultantas.eu“ remiasi lankstumo ir atvirumo principais: – Galime eiti kartu, keistis patirtimi, padėti vieni kitiems, tačiau turime žiūrėti ta pačia kryptimi.“

Lemtinga pažintis

Dabar pagrindinė I. Adomaitytės-Subačienės kolegė ir partnerė yra Deiminta Noreikienė (31), su kuria ji susipažino verslių mamų forume. Tai, kad sutiko savo dabartinę verslo partnerę, pašnekovė vadina laimingu atsitiktinumu. „Tikiu, kad žmogus aplink save gali suburti reikiamus žmones, jeigu tik turi aiškų tikslą“, – teigia ji. Per vieną verslių mamų forumo susitikimą susipažinusioms moterims kilo mintis kurti bendrą verslo projektą, tiesa, tada visai kitoje – drabužių dizaino – srityje, mat dar nuo 2013 m. I. Adomaitytė-Subačienė rūpinasi universalių vaikiškų drabužių prekių ženklu „Šiltai Šaltai“.

Verslininkė savarankiškai dirbo gana ilgai, tad nebijojo pradėti kurti savo verslo. I. Adomaitytė-Subačienė teigia, kad jų platformos ekspertai noriai padeda dar tik pradedantiems savo verslą klientams rinkodaros ir verslo finansavimo klausimais. „Visada reikia atvirai kalbėtis, nes bet kokiame sandoryje esame partneriai“, – įsitikinusi verslininkė.

Tikslas – darbuotojų potencialo atskleidimas

I. Adomaitytė-Subačienė teigia, kad konsultacinis verslas visada be galo dinamiškas kaip tekanti upė, į kurią niekaip neįžengsi du kartus. Čia reikia nuolat tobulėti, mokytis, bet svarbiausia būti atviram sau ir kitiems. Verslininkė įsitikinusi, kad „Konsultantas.eu“ yra vienintelė lanksčiu partnerystės pagrindu veikianti ekspertų platforma, kurios tikslas – suburti skirtingų sričių ekspertus, teikiančius personalo valdymo ir rinkodaros paslaugas įmonėms bei organizacijoms.

Pašnekovės teigimu, įmonės dažniausiai susiduria su dvejopomis problemomis: arba turi gerą komandą, tačiau nemoka savęs parduoti, arba (dar dažniau) turi vidinių nesutarimų komandoje. I. Adomaitytė-Subačienė tiki, kad dirbti vadovaujantis autobuso principu, kai vieni įlipa, o kiti išlipa, personalo valdymo srityje įmonėms labai kenksminga. „90 proc. organizacijos efektyvumo nulemia joje dirbantys žmonės – jeigu nesijaučia organizacijos dalimi, nejaučia bendrų tikslų ir yra nemotyvuoti, jie niekada neparodys viso savo potencialo“, – tvirtina verslininkė.

Lanksti darbo aplinka

„Sąmoningai neplanavome kurti įmonės – visi mūsų ekspertai veikia individualios veiklos pagrindu: patys dirba su klientais, planuoja savo veiklą, grafiką ir krūvį. Tai ypač patogi platforma laisvai savo gyvenimą planuotis norintiems ar mažus vaikus auginantiems specialistams. Nereikia važiuoti į biurą, vėluoti dėl spūsčių, paskubomis palikti vaiko prie mokyklos ar auklei, sutaupome lėšų buhalterinei apskaitai bei įdarbinimo procedūroms“, – verslo pranašumus vardija pašnekovė. I. Adomaitytė-Subačienė neabejoja, kad dauguma specialistų svajoja apie tokį modelį, tad tikimasi, kad platforma „Konsultantai.eu“ greitai plėsis ir atsiras galimybių verslui pasiūlyti geidžiamiausių kompetencijų ekspertus. Anot verslininkės, priimant naujus narius į ekspertų platformą, daugiausia dėmesio skiriama socialinėms kompetencijoms, profesionalumui ir bendrosioms vertybėms.

Per ilgą darbo patirtį, sukauptą dirbant skirtingose srityse ir tarptautinėse komandose, I. Adomaitytė-Subačienė teigia supratusi, kad svarbiausi yra du dalykai: žmogus ir jo noras tobulėti. Pašnekovė atskleidžia, kad trumpalaikės investicijos kuriant platformą „Konsultantai.eu“ apėmė išlaidas, susijusias su interneto svetainės kūrimu ir platformos įvaizdžiu. „Ilgalaikės investicijos – tai visa mūsų įgyta patirtis. Ji yra neįkainojama“, – teigia verslininkė.

Startuoliams I. Adomaitytė-Subačienė norėtų palinkėti dažniau nešioti rožinius akinius, mažiau abejoti savimi ir nesustoti pusiaukelėje. Pabaigoje verslininkė prisiminė Richardo Bransono išsakytą mintį: „Gyvenimas yra pernelyg trumpas, kad gyventume išskydusia fizionomija. Prabusti apimtiems streso, jaustis nelaimingiems – tai ne gyvenimas…“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.