...

Tavo verslo finansavimo šaltiniai

Verslas

2013.09.19

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

Tavo verslo finansavimo šaltiniai

Renginys „Tavo verslo finansavimo šaltiniai“ flickr.com

Saulėtekio slėnyje šalia Vilniaus universiteto įsikūrusioje „Ad Venture“ verslumo mokykloje 2013 m. rugsėjo 18 d. įvyko pirmoji renginių ciklo „Tavo verslo finansavimo šaltiniai“ diena. Aktualus renginys sutraukė plačią studentų ir kitų susidomėjusių savo verslo kūrimu dalyvių auditoriją. Renginyje pranešimus skaitė Julius Dukšta („Lit Capital“), Jurijus Laneckij („Price On“), Giedrius Budreika (SEB bankas), Audrius Jankauskas („Impress Pages“). Pateikiu trumpą renginio apžvalgą.

„Lit Capital“ atstovas Julius Dukšta pasakojo apie rizikos kapitalą iš teorinės pusės. Jis papasakojo, kas yra alternatyvi investicija, t. y. kai investuotojas prisideda savo patirtimi, kontaktais, pinigais. Pranešėjas taip pat apibūdino fondus pagal jų rėmimo specifiką. Kai kurie fondai remia vien pradedančius, kiti augančius, o treti jau ant bankroto ribos atsidūrusius verslus. Be to, specialistas paminėjo sritis, į kurias šiuo metu fondai linkę investuoti, t. y. technologijos, biotechnologijos, gyvybės mokslai, komunikacija ir energetika. Šiuo metu ryški tendencija, kad didėja rizikos kapitalo investicijų į augančias mažas, tačiau perspektyvias įmones. Jis sakė, kad fondai uždirba ne iš palūkanų, o pardavę savo turimas įmonės akcijas (jų paprastai investavę gauna mažiausiai 30 procentų).

„Price On“ įkūrėjas ir direktorius Jurijus Laneckij papasakojo įmonės įkūrimo istoriją ir kaip jie pritraukė investicijų. Jiems pavyko pritraukti 2 mln. investicijų, o šiuo metu verslas plėtojamas ir užsienyje. Įkūrėjas pasakojo apie tai, kaip svarbu rinkoje turėti savo išskirtinumą. Reikia gebėti savo pranašumą įrodyti investuotojams ir nuolat jį didinti. Be to, minėjo, kad svarbu suvokti, kokią problemą savo verslu sprendi, ištirti konkurentus ir pagal tai pagrįsti savo verslo planą investuotojui.

SEB banko korporacijos analizės vadovas Giedrius Budreika pasakojo apie banko teikiamas paskolas verslui. Pasirodo, mitas, kad norint gauti banko paskolą reikia užstato, yra atgyvenęs. Bankas kreipia dėmesį, ar žmogus turi nors kiek pinigų. Skirdamas paskolą verslui bankas atsižvelgia į tokius rodiklius kaip verslo rizika, finansinė rizika ir sandorio rizika, be to, įvertina akcininkų patirtį, ar jie žino, ką daro, bei jų mokumo galimybes.

Įmonės „Impress Pages“ įkūrėjas Audrius Jankauskas papasakojo savo verslo sėkmės istoriją. Jis sakė savo verslo pradžioje dalyvavęs verslo akceleratoriuje ir papasakojo, kad šis būdas tinka greito augimo potencialą turintiems verslams (vadinamiesiems „startupams“ – 5 procentai per savaitę). Akceleratoriuje verslas arba išvystomas per porą mėnesių, arba visai ne. Pranešėjas pateikė net dešimt verslo pradžiai svarbių dalykų, t. y. gera komanda, strategija, savo nišos radimas, pinigai, reagavimas į pokyčius bei jų paisymas savo versle ir kt.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.