...

Sukurtas naujas įrankis el. verslams padės pritraukti reikalingas investicijas

Verslas

2023.09.29

Autorius: bzn start

Temos: , , .

Sukurtas naujas įrankis el. verslams padės pritraukti reikalingas investicijas

Audrius Griškevičius, „Softloans“ vadovas // Įmonės archyvo nuotr.

„ConnectPay“ ir „Softloans“pristatė automatizuotą įrankį, kuris leidžia el. prekybos platformoms įsidiegti pajamomis grįsto finansavimo paslaugą. Tai padės platformoje prekiaujantiems el. verslams paprasčiau gauti veiklos augimui reikalingas investicijas.

Rugsėjo 26 d., 2023 m. Nuo šiol įmonė „Softloans“ siūlys automatizuotą sprendimą, leidžiantį elektroninės komercijos platformoms ir kitoms įmonėms lengviau integruoti pajamomis grįstą finansavimą (angl. revenue-based financing, RBF) savo platformose. Anksčiau procesas reikalavo skirti itin daug laiko ir žmogiškųjų resursų. Sprendimas buvo pilnai automatizuotas kartu su įmonės partneriais, finansinių sprendimų platforma „ConnectPay“, kuri supaprastino klientų įvedimo procesą (angl. onboarding) bei suteikė paprastą mokėjimo būdų integraciją per programavimo sąsają (angl. application programming interface, API).

Dabar internetinės platformos gali paprasčiau integruoti finansavimo įrankį, o jose prekiaujantys verslai – patogiai gauti verslo augimui reikalingą paskolą. Kol kas įrankis prieinamas tik Lietuvos rinkai, tačiau netrukus bus siūlomas ir užsienyje.

Leis smulkiems verslams tapti konkurencingesniems

Komercija auga – „Statista“ duomenimis, prognozuojama, kad Europoje iki 2027 m. bendros pajamos iš el. prekybos pasieks 902,22 mlrd. JAV dolerių. Tai reiškia, kad palyginus su 2023 m. rodikliais, per ateinančius 4 metus numatomas 42,78 proc. augimas. Didėjant įvairių produktų ir paslaugų pasiūlai, smulkiems verslams tampa sunkiau konkuruoti su didesniais, turinčiais daugiau resursų pritraukti vartotojų dėmesį, verslais.

Pajamomis grįstas finansavimas gali padėti smulkiems el. verslams rinkoje tapti labiau konkurencingiems. Pristigus lėšų investuoti į verslo augimą, šis sprendimas leistų prekybininkui greičiau užsitikrinti reikiamą finansavimą tikslinėms sritims, pavyzdžiui, rinkodaros kampanijoms. Taip pat, sąlygos gauti finansavimą – kur kas lankstesnės palyginus su tradiciniais bankais, nes nereikalauja užstato, kurį gali būti sunku sukaupti dėl nepastovių pajamų, neapriboja sumos panaudojimo tikslų ir yra suteikiamas kur kas greičiau. Kuo sparčiau el. verslas auga, tuo daugiau naudos gauna ir partneriai, nes augant pajamoms didėja ir finansavimas.

„Platformoms tai puiki galimybė paskatinti jose prekiaujančių verslų augimą – taip gaunama abipusė nauda. RBF leidžia greičiau gauti paskolą, tai reiškia, kad ir idėjos įgyvendinamos anksčiau. Taigi, verslų kūrėjai greičiau pastebi, kokie sprendimai geriau veikia, ir kaip vertėtų tobulinti augimo strategiją, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai“, – sakė Audrius Griškevičius, „Softloans“ vadovas ir vienas iš įkūrėjų.

Automatizuotą „Softloans“ įrankį jau spėjo išbandyti lietuviški verslai. „Pajamomis grįstas finansavimas leido sustiprinti įmonės viziją ir tęsti darbus siekiant tolimesnio verslo tikslo“, – teigė augintiniams skirtų prekių el. parduotuvės „Doohoo“ įkūrėja Dobilė Minkutė.

Įrankio automatizavimas užtikrina paslaugos efektyvumą

Anksčiau, norint teikti tokio pobūdžio finansavimą, reikėjo daug darbų atlikti rankiniu būdu – rinkti duomenis apie klientą, vertinti jo kreditingumą bei tartis dėl paskolos grąžinimo termino ir kitų sąlygų. Daugeliui šių procesų optimizavimui buvo pasitelktas dirbtinis intelektas.

Pasiūlyti pilnai automatizuotą sprendimą pavyko kartu su „ConnectPay“, kuris supaprastino klientų įvedimą ir mokėjimo būdų, kurie gali būti pritaikomi pagal klientų poreikius, integraciją e. komercijos platformose. Nors rinkoje yra žaidėjų, siūlančių panašią paslaugą, pasak „ConnectPay“ vadovo Mariaus Galdiko, ne visi jų turi reikalingas žinias bei patirtį supažindinti savo klientus su sudėtingais reguliacijos procesais. Pasak eksperto, atitikties užtikrinimas – vienas iš kertinių procesų, kuriam bus skiriamas ypatingas dėmesys.

„Džiugu, kad partnerystės dėka, buvo ne tik įgalintas „Softloans“ finansavimo įrankis, bet ir mes papildėme savo teikiamų produktų krepšelį, – teigė M. Galdikas. – Tinkamas klientų įvedimas, pasirūpinimas reguliacine atitiktimi yra itin svarbu, nes sustiprina proceso saugumą, užtikrina tinkamą atitikties bei rizikų valdymą.“

Didesnį šansą susidurti su rizikomis gali besirenkantys dabar populiarų sutelktinį finansavimą. M. Galdiko teigimu, šią paslaugą teikiantys verslai dažnai neskiria pakankamai dėmesio reguliaciniams procesams, todėl gali neatitikti Mokėjimo paslaugų direktyvos (PSD2) keliamų saugumo reikalavimų. Taip pat, klientų lėšos nėra apsaugotos sutelktinio finansavimo paslaugas teikiančios platformos žlugimo atveju.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.