Sukūrė komunikacinį žaidimą poroms
2022.11.07
Temos: Finansai, Verslo pradžia.
Grėsminga statistika skaičiuoja nenusisekusius santykius – net 70 proc. porų išsiskiria dėl nemokėjimo ar nenorėjimo teisingai bendrauti, dažnos santykių problemos sprendžiamos tyla. Tai tiesus kelias link skyrybų ir prastos psichologinės sveikatos. „Pasikalbėkite iš dūšios“ sako Gintarė Petrauskaitė ir Aurelija Ivanauskaitė sukūrusios komunikacinį žaidimą poroms dusios.lt
Gintarė pasakoja, kad verslo idėją pasufleravo pats gyvenimas, kartais nepasisekę santykiai. Žvelgiant į praeitį ir analizuojant, kodėl taip įvyko, dažniausiai ateidavo vienas ir tas pats atsakymas – tai bendravimo trūkumas arba bendravimas ne su tais, su kuriais reikia: „Žinot, kaip būna, susitinka dvi draugės ir kalbasi iki paryčių, apie santykius, partnerius, jausmus, patirtis. Diskutavome, kodėl santykių sunkumai pasakojami draugei, o ne sprendžiamos problemas su partneriais“, – prisimena Gintarė. Taip palengva rutuliojosi idėja, kad reikia sukurti žaismingą būdą, drąsinantį poras atvirai kalbėtis, dalintis savo poreikiais ir pažinti partnerį.
Kiekviena kortelė tarsi meno kūrinys
Gintarė pajutusi kūrybinį įkvėpimą prie proceso pasiūlė prisijungti Aurelijai, prasidėjo projekto vystymo kelionė. Tuo metu tai buvo dvi jaunos, kūrybingos studentės, kurioms dviejų šimtų eurų investicija atrodė labai didelė. Savo darbus nusprendė pradėti nuo komunikacinio žaidimo demo versijos kūrimo bei testavimo grupių.
Kuriant korteles pagrindinis tikslas buvo pažadinti kuo daugiau žmogaus jutimo pojūčių, tam pasirinkta speciali medžiaga, kvapas, vizualas: „Viską darėme savo rankomis nuo idėjos iki viso žaidimo išpildymo. Pačios darėme fotosesijas, maketavome korteles, rinkome medžiagas spaudai ir ne tik. Taip kiekviena kortelė tapo tarsi meno kūriniu, su jose užfiksuotais žmonėmis“, – pasakoja pašnekovė.
Visas kūrybinis procesas tai tarsi mini tyrimas. Žaidimą išbandė įvairios poros, psichologai, stalo žaidimų ekspertai, verslo atstovai, lektoriai ir ne tik. Tokiu būdu išsiaiškinus kliento poreikius, atsižvelgiant į ekspertų patarimus buvo daromi pakeitimai, kuriami nauji produktai.
Gintarė gyveno vieno kambario bute su kambarioke, taip pat pilnu etatu dirbančia iš namų, sutampant skambučių laikams ofisas keliaudavo į vonios kambarį, o tualetas virsdavo stalu, dušas darbo krėslu, o skalbimo mašina tapdavo lentyna ant kurios keliaudavo darbo technika bei užrašai. Taip kūrybiškai išnaudojant esamą situaciją tokią, kokia ji yra prasidėjo verslo kelias.
Badaujanti dūšia ir kūrybiškas požiūris į problemas
Didžiausias sunkumas buvo darbų pradėjimas iš studentiškų santaupų, kartais pasireiškiantis finansų trūkumas ir bandymas viską daryti pačioms. Nors tikinčių jų sėkme buvo daugiau nei skeptikų, tačiau žinoma pasitaikydavo ir klausimų: „O ką iš tiesų veiki gyvenime, ar tik „Dūšios“, ar turi normalų darbą? – „Prisimena pašnekovės ir džiaugiasi, kad su laiku verslui augant tokių klausimų mažėja – „Galbūt ir pasitaikys jiems proga mums ištarti: „O ką aš tau sakiau“, bet tai jau negąsdina, nes aš žinau gautas šio verslo naudas“. Nors kūrėja pastebi, kad tikrai pasitaiko dienų, kai dingsta tikėjimas, o jį tarsi laužą reikėtų nuolat kūrenti, rūpintis: „Man, kaip kūrėjai, turbūt baisiausias momentas yra badaujanti dūšia“, – prisimena Gintarė tas dienas, kai buvo dingęs tikėjimas ir kitiems pataria nepamiršti pasirūpinti savo dūšele ir poilsiu, nes, kai perdegi, jau niekas nebemotyvuos. Sunkiais momentais padeda terapija, darbas su savimi, tinkamu laiku užduodami klausimai sau: „Dažnai savęs klausiu ir kvestionuoju, ar esu tinkamoje vietoje, bet, manau, abejonės veda prie ieškojimų, kūrimo, tobulėjimo“, – patirtimi dalinasi Gintarė.
Sunkumų versle būna įvairiausių, bet sėkmingai pamokas išmoksta gebantys į jas pažvelgti kūrybiškiau: „Gavome visą tiražą atspausdintų žaidimo kortelių, jau reikia leisti jas į prekybą, o jos, pasirodo, brokuotos. Ši istorija kainavo daug streso, bet galiausiai nusprendėme iš šių kortelių pasidaryti fotosesiją: Maudynės kortelių vonioje. Vėliau tai tapo puikia rinkodaros priemone“, – netikėtus sunkumus prisimena idėjos autorė
Socialinio verslo sprintas
2021 m. Panevėžyje įvyko socialinio verslo sprintas „Įjunk poveikį“. Šių renginių tikslas burti socialinius verslus, skatinant spręsti visuomenės problemas. Susitikimų metu tobulinamos, vystomos verslo idėjos. Šiose kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo ir „Dūšios“ komanda, pristatė santykių gerinimo žaidimą ir buvo pripažinta stipriausia ir turinti didžiausią potencialą daryti teigiamą poveikį visuomenei. Pritraukė 15 000 eurų vertės finansinį krepšelį ekspertų konsultacijoms ir reikalingai įrangai įsigyti.
„Nuogi pokalbiai“
Emocinis intelektas šiuolaikinėje visuomenėje tampa vis aktualesne tema. Emocinis pasaulis veikia ne tik mūsų santykius, produktyvumą darbe, bet ir auginamą ateities kartą. Verslo tikslas supažindinti žmones su šio elemento svarba. Šios idėjos autorė sako, kad nesvarbu, kas tai darys – ar mes, ar mūsų konkurentai – svarbu visiems siekti bendro tikslo: supažindinti, šviesti, padėti žmonėms jaustis laimingiems. Kad būtų kuo daugiau tokių istorijų, kai po žaidimo „Nuogi pokalbiai“ santuokoje 30 metų pragyvenęs tėtis pakviečia mamą pasimatymą. Tai tikra istorija įvykusi viename Lietuvos kaime.
Kiekvieną antradienį „dusios.lt“ Instagram paskyroje žaidžia žaidimą „Nuogi pokalbiai“ poroms tiesioginės transliacijos metu. Atlikusi apklausą idėjos autorė sužinojo, kad daugiau nei pusė paskyros sekėjų antradieniai jau tapo porų ritualais skirti laiką vienas kitam. Šios ypatingos istorijos ir yra motyvacija dirbti toliau.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.