...

Startuolis „Rubbee“ pritraukė 1,6 mln. Eur

Verslas

2019.07.11

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Startuolis „Rubbee“ pritraukė 1,6 mln. Eur

G. Nemanis Iš asmeninio albumo

Kauniečio Gedimino Nemanio įkurtas startuolis „Rubbee“, gaminantis prietaisus, kurie gali akimirksniu bet kurį dviratį paversti elektriniu, sulaukė didžiulio pasisekimo. Lenkijos gamybos ir didmeninės prekybos įmonė „Maxcom“ suteikė startuoliui 1,6 mln. eurų finansavimą.

Startuolio kūrėjas G. Nemanis patikslina, kad investicija išskaidyta į du finansinius mechanizmus: akcijų įsigijimą ir gamybinį kreditą. Verslininkas pabrėžia, kad toks finansavimo modelis tinkamas ne kiekvienam startuoliui ir atskleidžia, kada būtų galima pasekti jų pavyzdžiu.

„Dalis investicijos gaunama kaip kreditas, nes toks finansavimo metodas suteikia galimybę naudoti itin dideles pinigų sumas neprarandant akcijų paketo ir itin palankiomis sąlygomis. Šis finansavimo modelis priimtinas tokiems startuoliams kaip mes, kurie gamina „kietuosius“ (angl. hardware) produktus. Palankios kredito sąlygos leidžia visiškai finansuoti serijinę produktų gamybą, kol pradedama gauti pajamų iš didžiųjų platinimo partnerių. Tokį finansavimo šaltinį reikia rinktis tik tada, kai produkto realizacijos rizika jau yra minimali ir esama arti patekimo į rinką“, – pasakoja G. Nemanis.

Sudėtingas sandoris

Startuolis kurį laiką neskelbė žinių apie save, tačiau, kaip sako G. Nemanis, būtent pernai metų pradžioje buvo užbaigti sutelktinio finansavimo etapai ir pereita prie serijinės produkto gamybos.

„Susitelkėme į vadinamąjį DFM. Taip praleidome įtemptus metus tobulindami gaminį ir bendradarbiaudami su vienu didžiausių gamybinių partnerių pasaulyje „Flex“. Žinodami, kad minios finansavimo lėšų nepakaks gamybai paleisti ir visai būtinai įrangai supirkti, kartu ieškojome ir naujų investuotojų“, – prisimena G. Nemanis.

Pritraukti naują investuotoją įmonei padėjo prieš tai turėti kontaktai – anksčiau į startuolį jau investavęs rizikos kapitalo fondas. Vis dėlto įtikinti juos, kad produktas vertas pasaulinio dėmesio, nebuvo taip paprasta.

„Naujuosius investuotojus, Lenkijos „Maxcom“, atvedė prieš tai į mus investavęs rizikos kapitalo fondas „Innovation Activator“. Daugiausia kantrybės ir energijos prireikė procesui, kai turėjome įtikinti gamybos milžiną „Flex“, naujuosius investuotojus ir gaminio platintojus, kad mūsų naujos kartos produkcija turi pasaulinio lygio potencialą. Reikėjo tarpusavyje suderinti tris esminius procesus – gamybą, finansavimą ir produkto realizavimo grandines. Tai buvo itin didelis iššūkis, kurį, panašu, jau išsprendėme“, – džiaugiasi G. Nemanis.

Naudos gamybai

Gautą finansavimą startuolio „Rubbee“ vadovas sako panaudosiąs gamybai ir aktyviai plėtrai. Pirmosios rinkos, į kurias nusitaikė įmonė, yra Prancūzija ir Vokietija.

„Investicija bus naudojama efektyviai, ji mums leis įsigyti aukščiausios kokybės gamybinę bei testavimo įrangą ir pasiruošti itin didelio našumo surinkimo linijas. Taip pat ji bus panaudota komandai auginti, naujos kartos gaminio rinkodarai ir gaminio pristatymui įvairiose pasaulio rinkose, pirmiausia Europos Sąjungoje. Tai mums pagaliau leis visu greičiu siekti savo svajonės – konvertuoti kuo daugiau paprastų dviračių į elektrinius ir skatinti žmones keisti automobilius į dvirates transporto priemones. Pirmosios kartos „Rubbee“ gaminiai jau paplito po visą pasaulį. Jie buvo itin svarbūs mūsų namų darbai. Dabar įdarbinsime savo patirtį šioje srityje ir sieksime gilios integracijos į kasdienį dviratininkų gyvenimą“, – atskleidžia pašnekovas.

„Tai mums pagaliau leis visu greičiu siekti savo svajonės – konvertuoti kuo daugiau paprastų dviračių į elektrinius ir skatinti žmones keisti automobilius į dvirates transporto priemones.“ G. Nemanis.

Pritraukia išskirtinumu

Keletą kartų sėkmę bandęs sutelktinio finansavimo platformose ir sėkmingai sulaukęs didžiulio palaikymo bei susidomėjimo, o dabar pritraukęs didžiulę investiciją į savo verslą, G. Nemanis atskleidžia, kad didžiausiu sėkmės varikliu galima laikyti paties produkto išskirtinumą.

„Rubbee“ išskirtinis tuo, kad kiekvieną dviratį gali paversti elektriniu, nors nenaudojamas nė vienas laidas. Šiuo metu užtenka vienos rankos ir vienos sekundės, kad „Rubbee“ būtų sumontuotas ant dviračio. Greitas nešiojamo gaminio montavimas ypač aktualus žmonėms, kurie kasdien važiuoja dviračiu į darbą ir dviračius visai dienai palieka prie biuro pastato. Gaminys turi išplečiamo dydžio akumuliatorius, regeneracinio stabdymo, posūkių rodiklių ir daug kitų funkcijų, kurios aktualios kasdien dviračiais važinėjantiems asmenims“, – pasakoja pašnekovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.