...

Socialiniai tinklai padeda daug greičiau pasiekti verslo naujokus ir patyrusius vilkus

Verslas

2018.08.31

Autorius: Veronika Bielinė

Temos: , .

Socialiniai tinklai padeda daug greičiau pasiekti verslo naujokus ir patyrusius vilkus

Marketingo skyriaus vadovė Asta Slapšienė. „Invega” archyvo nuotr.

Beveik 40 proc. Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių apie verslo finansavimo galimybes sužino socialiniuose tinkluose, o pagal informacijos šaltinių svarbą socialinė medija jau prilygsta draugų ir pažįstamų rekomendacijoms, rodo naujausia reprezentatyvi šalies įmonių apklausa. Tokios tendencijos verslą konsultuojančių ekspertų nestebina – socialiniai tinklai yra patogi platforma įvairioms žinioms skleisti ir gauti, tačiau perspėja, kad reikėtų nepamiršti įvertinti informacijos šaltinio patikimumą.

Socialiniai tinklai tampa svarbiu verslo įrankiu

„Ilgą laiką buvę labiau pramogų erdve, socialiniai tinklai tampa ir svarbiu verslo įrankiu. Analizuodami naujausias rinkos tendencijas pastebime, kad čia informacijos apie verslo finansavimo galimybes itin dažnai ieško verslo naujokai, mintis apie nuosavą verslą dar tik brandinantys žmonės.“, – sako UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) Marketingo skyriaus vadovė Asta Slapšienė.

2018 m. birželio mėnesio apklausos, kurią atliko UAB „Eurotela“ inicijavus „Invegai“, duomenimis, daugiau nei pusė įmonių (53,1 proc.) nurodė informaciją apie verslo finansavimo galimybes sužinančios iš žiniasklaidos, 39,8 proc. – iš socialinių tinklų. Kiek mažesnė apklausoje dalyvavusiųjų dalis (37,2 proc.) teigė klausiantys verslo partnerių, kolegų rekomendacijų. Kaip svarbiausią informacijos apie verslo finansavimo galimybes šaltinį apklaustos įmonės įvardija interneto naujienų portalus (59,5 proc.), o socialiniai tinklai šiuo atžvilgiu yra lygiaverčiai kolegų rekomendacijoms (atitinkamai 32 proc. ir 32,7 proc.).

pi greitis ir patogumas

A. Slapšienė įsitikinusi, kad per socialinius tinklus galima daug greičiau pasiekti ir informuoti verslo atstovus apie verslo finansavimo galimybes.

„Bendraudami su klientais pastebime, kad jiems itin svarbu reikiamą informaciją sužinoti operatyviai ir patogiai, be to, ji turėtų būti pateikta įdomiai. Pavyzdžiui, mes socialinių tinklų paskyrose „Invega“ ir „Pradėk dirbti sau“ dalijamės ne tik aktualia informacija, bet ir įkvepiančiomis sėkmės istorijomis, kurios paskatintų ir sudomintų pradedančiuosius verslininkus, sumažintų jų baimes ir paneigtų visuomenėje susiformavusius mitus apie verslo atstovus. Nuolat svarstome, kaip kuo paprasčiau ir aiškiau pristatyti verslui savo paslaugas, veikti greičiau ir efektyviau, ir tam tikrai pasitarnauja socialiniai tinklai“, – teigia A. Slapšienė.

Tam, kaip teisingai ieškoti ir tinkamai atsirinkti socialiniuose tinkluose pateikiamą informaciją, daug dėmesio skiria ir verslo konsultantai, smulkiąsias ir vidutines įmones ar pavienius verslininkus konsultuojantys pagal „Invega“ įgyvendinamas priemones „Verslo konsultantas LT“, „Expo konsultantas LT“ bei „Eco konsultantas LT“, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros lėšų. Dažnai įmonėms taip pat prireikia konsultacijų ir dėl to, kaip teisingai ir patraukliai savo veiklą bei teikiamas paslaugas reprezentuoti socialiniuose tinkluose siekiant pritraukti naujų potencialių klientų.

Būtina tikrinti informaciją

Savo ruožtu Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) generalinis direktorius Andrius Nikitinas pažymi, kad nors socialiniai tinklai yra itin patogus ir greitas būdas gauti reikiamos informacijos, labai svarbu atkreipti dėmesį į šaltinių patikimumą, tad natūralu, kad pateikiamas turinys nebūtinai yra teisingas. „Todėl pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į šaltinį, kuris teikia jums aktualią su verslu susijusią informaciją. Pasidomėkite, kiek laiko veikia informaciją teikianti įmonė, atkreipkite dėmesį į atsiliepimus, peržiūrėkite klientus, kuriuos ši įmonė konsultavo. Tai padės suprasti, ar jų skleidžiama informacija yra teisinga ir nepraradusi aktualumo“, – pabrėžė A. Nikitinas.

Ekspertai

Asta Slapšienė

Asta Slapšienė

Marketingo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“)

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.