...

Šie metai bus dosnūs jaunam verslui

Verslas

2019.01.31

Autorius: BZN start

Temos: , , .

Šie metai bus dosnūs jaunam verslui

Dmitrij Sosunov. Asmeninio albumo nuotr.

2019-ieji kaip niekada bus dosnūs jaunam verslui – taps prieinamos įvairiausios finansavimo formos ir būdai, startuos nauji rizikos kapitalo fondai, net kelios verslo akceleratorių programos, veiks įvairios Europos Sąjungos paramos programos, kuriamos naujos finansinės priemonės. Šios priemonės ne tik paskatins naujų startuolių kūrimą, bet ir gali išgelbėti esamų jaunų įmonių ateitį. Taip teigia verslo „Startup Wise Guys“ kuriamo akceleravimo fondo partneris Dmitrij Sosunov.

„Statistika rodo, kad beveik trečdalis startuolių žlunga pritrūkę pinigų. Tam didelę įtaką turi tai, kad finansavimo galimybės dažnam dar vis yra tamsus miškas, apie jas sužinoma iš nuogirdų. Dažniausiai klaidingai įsivaizduojama, kad finansavimą įmanoma gauti tik iš finansų institucijų įkeitus turtą. Tačiau iš tiesų dabar rinkoje yra labai daug verslo finansavimo galimybių – tai rizikos kapitalas, Europos Sąjungos parama, viešojo sektoriaus dotacijos, finansų institucijų priemonės, privačios lėšos ir kita“, – teigia D. Sosunov.

Finansų planavimas sėkmingam verslui

Pasak SEB banko valdybos nario, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktoriaus Vaido Žagūnio (nuotr. kairėje), jaunos įmonės dažnai bankui pateikia pernelyg optimistinę galimų pajamų prognozę, kai pelningumo rodikliai neatitinka rinkos vidurkio, o nurodomos sąnaudos yra per mažos. „Norint įvertinti įmonės finansų srautus, prognozuojamą pardavimo mastą reikėtų pabandyti sumažinti 50 proc., o sąnaudas – tiek pat padidinti. Jei taip apkarpius įmonės finansų srautus bendrovė galėtų ir toliau sėkmingai gyvuoti, vadinasi, ji pajėgi išgyventi vieną blogesnių įmonės veiklos scenarijų. Kruopščiai planuokite finansus, susirinkite visą įmanomą informaciją, raskite verslo mentorius, dalyvaukite verslo skatinamosiose programose. Tai padidins tikimybę gauti finansavimą“, – pataria V. Žagūnis.

Domėtis alternatyvomis

 

„Reikia išsiaiškinti visas sąlygas ir pasirinkti sau palankiausias.“

D. Sosunov

 

Kaip pastebi D. Sosunov, viena dažniausiai daromų startuolių klaidų yra pirmos pasitaikiusios finansavimo galimybės pasirinkimas nepasidomint, kokių dar gali būti variantų. Pirmiausia reikėtų atlikti išsamią apžvalgą, pasidomėti, kokios yra finansavimo galimybės, kokios tiktų konkrečiam verslui atitinkamu jo plėtros etapu. „Juk neskubame pirkti pirmo pasitaikiusio automobilio. Reikia išsiaiškinti visas sąlygas ir pasirinkti sau palankiausias“, – tvirtina „Startup Wise Guys“ partneris.

Jis vardija net 15 finansavimo šaltinių, kurie gali tikti verslo startui ar plėtrai. Pavyzdžiui, tik pradėjus verslą reikia įvertinti asmenines santaupas, galimą artimųjų paramą, sutelktinį finansavimą ar Europos Sąjungos paramą. Įkūrus startuolį daugiausia vilčių gali teikti verslo angelų investicijos. Plečiant verslą, kai rizika mažėja, o pardavimo mastas auga, verslas tampa patrauklesnis rizikos kapitalo fondams ir tradicinėms finansų institucijoms.

D. Sosunov, analizuojantiems finansavimo galimybes, pataria pirmiausia atsakyti į tokius klausimus, kaip norima gauti finansavimą – skolinantis ar akcijomis, kiek kontrolės verslas yra pasiryžęs paaukoti, su kuo iš tiesų norisi užmegzti partnerystę, kokie yra tikslūs susitarimo terminai. Eksperto teigimu, visi finansavimo šaltiniai ir galimybės turi savų niuansų – privalumų ir trūkumų, kuriuos būtina įvertinti.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.