...

„Šaukštelio studijos“ įkūrėja: „Esu ir direktorė, ir sušius gaminanti virėja“

Verslas

2015.08.05

Autorius: Aistė Noreikaitė

Temos: .

„Šaukštelio studijos“ įkūrėja: „Esu ir direktorė, ir sušius gaminanti virėja“

Kavinės „Šaukštelio studija“ Tauragėje įkūrėja bei savininkė Justina Masaitė su vyru. Asmeninio albumo nuotr.

Pačiame Tauragės centre įsikūrusi kavinė „Šaukštelio studija“ miesto gyventojus ir svečius kviečia pasimėgauti japonų virtuvės patiekalais. „Skonis ir malonumas“ – toks pagrindinis šios jaukios kavinukės šūkis. Apie pačią „Šaukštelio studijos“ idėją ir veiklą šnekučiavomės su jos įkūrėja bei savininke Justina Masaite.

Vienu metu ir ekonomikos studijos, ir virėjos amatas

Nuo mokyklos laikų J. Masaitė išsiskyrė veiklumu. „Mokykloje buvau klasės seniūnė, priklausiau mokinių parlamentui. Paauglystėje norėjau save išbandyti ir atrasti. Tad lankiau įvairiausius būrelius: dailę, pramoginius šokius, teatrą, raiškųjį skaitymą, krepšinį, tinklinį ir daugybę kitų“, – dėsto pašnekovė.

Baigusi vidurinę mokyklą, mergina pasirinko ekonomikos studijas Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete. „Studijų metais teko gyventi ne su vienais kambario draugais ir draugėmis. Jie greit pastebėdavo, kad virtuvėje praleidžiu daugiau laiko nei prie knygų. Taip, gavusi gerą spyrį nuo artimų draugų, dar mokydamasi ketvirtame ekonomikos bakalauro kurse, išdrįsau stoti į Kauno maisto pramonės mokyklą. Čia pradėjau mokytis virėjos amato“, – pasakoja J. Masaitė. Taigi merginos pečius vienu metu užgulė ir ekonomikos bakalauro darbo rašymas bei gynimas, ir dar vienos studijos profesinėje mokykloje bei darbas restorane. Pašnekovė prisipažįsta, kad teko save plėšyti į visas puses, bet tikslo siekimas ir žinojimas, kad judama teisinga linkme, motyvavo nesustoti.

„Džiaugiamės vis didėjančiu jaunu ir veržliu kolektyvu. Visi drauge esame vienas kumštis ir stengiamės suprasti bei atrasti, kas labiausiai patenkintų ir pranoktų mūsų kavinės svečių lūkesčius. Niekada neprarasime savo lankstumo bei nuoširdaus bendravimo ir stengsimės judėti tik į priekį“

J. Masaitė

Verslo idėja kilo tiesiog valgant sušius

Pasiteiravus, kaip kilo „Šaukštelio studijos“ idėja ir mintis ją atidaryti būtent Tauragėje, mergina pasakojo, kad viskas įvyko spontaniškai. „Pati idėja kilo vieną vakarą su gera drauge valgant sušius namie. Ji manęs tiesiog paklausė, ar Tauragėje yra sušių baras. Sulaukusi neigiamo mano atsakymo, draugė tarė: „Taigi čia verslo idėja! Ko gi lauki?“ Pasidalijau šia idėja su tuomečiu sužadėtiniu, o dabar jau ir vyru Gintautu. Jis sutiko griebti jautį už ragų ir imtis veiksmų“, – dėsto pašnekovė.

Ilgai nelaukusi J. Masaitė su vyru skubėjo ieškoti patalpų ir papildomų finansavimo šaltinių. „Pradėjome bendradarbiauti su Tauragės kredito unija. Radome tinkamas ir patrauklias patalpas veiklai vykdyti. Žinoma, įkūrėme įmonę ir pradėjome viską lipdyti. Licencijų bei pažymėjimų gavimas, būtinos įrangos ir baldų pirkimas bei kiti darbai. Patalpas remontavome patys, padedami tėvų, dizaino ir interjero klausimais kreipėmės į draugę, dirbančią šioje srityje. Pati vakarais mokiausi sukti sušius, nes jų niekada nebuvau gaminusi. Pasitelkusi į pagalbą draugą, kuris yra sušių meistras, išmokau viską žaibišku greičiu. Tuomet prasidėjo kolektyvo paieškos ir formavimas“, – idėjos įgyvendinimo detales atskleidžia pašnekovė.

Taip po žingsnelį dirbant ir ruošiantis, lygiai po trijų mėnesių duris atvėrė „Šaukštelio studija“.

Išsiskiria požiūriu į žmones

„Pirmiausia išsiskiriame požiūriu į žmones. Kiekvienas, atėjęs į „Šaukštelio studiją“, yra mūsų svečias, o ne klientas. Šias dvi sąvokas stengiamės atskirti. Mes mylime ir rūpinamės savo svečiais, nuoširdžiai su jais bendraujame, stengiamės, kad kiekvienas besisvečiuojantis žmogus pajustų skonį ir malonumą. Bendraujame su jaunimu: organizuojame vakarėlius, sueigas ir kitą veiklą“, – aiškina J. Masaitė.

Be to, „Šaukštelio studija“ vykdo ir socialines akcijas: rudenį jungiasi prie Beatos Nicholson pradėtos akcijos „Kviečiu į svečius“, kai pelnas aukojamas „Maisto bankui“. Kalėdų laikotarpiu bendradarbiauja su Maltos ordino pagalbos tarnybos Tauragės skyriumi ir dovanoja Kūčių vakarienę vienišiems miesto senjorams. Šiuo metu kavinėje vyksta akcija, irgi orientuota į senjorus, pavadinimu „Už orią senatvę“. Darbo dienomis nuo 14 iki 15 val. visi apsilankę senjorai vaišinami puodeliu šilto gėrimo. „Savo veikla stengiamės būti socialiai atsakingi bei savo pavyzdžiu įkvėpti ir kitus“, – tikina kavinės įkūrėja.

Veiksmingas darbų pasiskirstymas – raktas į sėkmę

„Sunkumų, manau, išvengėme todėl, kad gana gerai žinojome, ko siekiame, ir be galo stipriai tikėjome savo idėja. Mokėjome tinkamai pasiskirstyti darbus ir juos efektyviai organizuoti“, – sėkmės formulę atskleidžia pašnekovė.

J. Masaitė teigia, kad drauge su vyru geriausius gebėjimus ir efektyvumą nuo pat pradžių atiduoda tam tikrai „Šaukštelio studijos“ daliai. Įkūrėjos vyrui priklauso pardavimo sritis, bendravimas su žmonėmis, baras, o pačiai J. Masaitei atitenka virtuvės, personalo ir kavinės jaukumo bei puoselėjimo dalykai. „Esu ne tik direktorė bei įkūrėja. Darbo dienomis pati sukuosi ir virtuvėje“, – tvirtina pašnekovė.

Jos teigimu, kiekviena diena veda į tobulėjimą. „Džiaugiamės vis didėjančiu jaunu ir veržliu kolektyvu. Visi drauge esame vienas kumštis ir stengiamės suprasti bei atrasti, kas labiausiai patenkintų ir pranoktų mūsų kavinės svečių lūkesčius. Niekada neprarasime savo lankstumo bei nuoširdaus bendravimo ir stengsimės judėti tik į priekį. Pokyčius mums diktuos žmonės, jų norai, rinka ir mūsų galimybės bei siekis tobulėti“, – mintimis dalijasi kavinės įkūrėja.

Pašnekovė džiaugiasi, kad tauragiškiai pamėgo jų gaminamą maistą, o verslas klesti ir su kiekviena diena atsiperka. „Pelnas yra tik mūsų veiklos užduotis, bet ne galutinis tikslas“, – pabrėžia J. Masaitė. „Šaukštelio studijos“ įkūrėjai tai pirmiausia mažos svajonės išsipildymas ir gyvenimo iššūkis, skatinantis profesinį ir asmeninį tobulėjimą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.