...

S. Matiukienė: daug dirbant įmanoma viskas

Verslas

2013.10.22

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: , .

S. Matiukienė: daug dirbant įmanoma viskas

S.Matiukienė Asmeninio albumo nuotr.

Tvarkingai sušukuoti plaukai, kruopščiai suderinti drabužiai, tiesi laikysena ir užtikrinta eisena – keliomis minutėmis anksčiau į pokalbiui pasirinktą vietą atvykusi konsultavimo įmonės „BNM Finance“ įkūrėja vilnietė Simona Matiukienė (26 m.) spinduliuoja pasitikėjimą savimi. „Griežta vadovė?“ – klausiu retoriškai ir netrukus it atsakymo sulaukiu šilto verslininkės šypsnio. Pasitikėjimas savimi nebūtinai šaltas ir racionalus, jis gali būti įkvepiantis kaip pati S. Matiukienė.

Susidomėjimą finansais sužadino dėstytoja

„Kai pasižiūriu į savo gyvenimą iš šalies, suprantu, kad viskas, pradedant nuo tėvų auklėjimo, studijų metu gauto bagažo, sutiktų žmonių bei net mažiausių projektų, nuo kurių pradėjau profesinę veiklą, vedė į tai, ką darau dabar“, – įsitikinusi S. Matiukienė.

Dar mokyklos laikais apie savo verslą svajojusi S. Matiukienė verslo administravimo studijas Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje (toliau – TVM) pasirinko neatsitiktinai.

„Šiandien džiaugiuosi, kad vos baigusi mokyklą nepasidaviau aplinkinių spaudimui ir pasirinkau man labiausiai patikusią aukštąją mokyklą, – prisimena verslininkė. – TVM paskaitos skaitomos ne iš pasenusių vadovėlių ar skaidrių kaip daugumoje kitų universitetų. Priešingai, paskaitas vedantys dėstytojai praktikai kalba tik apie aktualius dalykus.“

„TVM sutikau nuostabią finansų dėstytoją (tuomet sėkmingai dirbusią viename didžiausių Lietuvos bankų), kurios dėka pamėgau finansus ir nusprendžiau gilinti žinias šioje srityje, taigi įstojau į Mykolo Romerio universitetą studijuoti finansų magistro“, – pasakoja S. Matiukienė ir priduria, kad atsakymo, kodėl sugalvojo imtis buhalterinės, konsultacinės veiklos, šaknų reikėtų ieškoti šiame gyvenimo etape.

Gyvenime šiaip sau niekas nevyksta

„Dalį sėkmingo verslo sudaro atsitiktiniai dalykai, taigi verslininko darbas – jų nepražiopsoti, – šypteli pašnekovė. – Ne mažiau svarbus dalykas yra tinkamai pasirinkti žmonės, su kuriais dirbsi. Čia man pasisekė, ir ne vieną kartą.“

„Aš ir pagrindinis mano partneris esame harmoningas vienetas: vienas mūsų atsakingas už idėjų generavimą, kitas – už jų įgyvendinimą. Pradėję nuo mažesnių projektų internete, reklamos srityje ir spaudoje (S. Matiukienė yra viena iš pramogų ir laisvalaikio žurnalo laikas.lt įkūrėjų) galiausiai įkūrėme „BNM Finance“ (2010 m.). Tiesa, leisdamasi į šį žygį šalia visą laiką jutau artimo žmogaus palaikymą. Mano sesers, turinčios daug patirties buhalterijos srityje, pagalba buvo labai naudinga ir visapusiškai svarbi“, – atvirauja verslininkė.

Anot S. Matiukienės, idėja įkurti buhalterinių paslaugų įmonę kilo dirbant su kitomis verslo įmonėmis.

„Buhalterija egzistuoja kiekviename versle. Savaime suprantama, kas nors turi ją tvarkyti, o tai nėra lengva, tam reikia įgūdžių, specialių žinių. Ši sfera – labai dinamiška, kiekvieną dieną naujos situacijos ir nauji iššūkiai, kuriems būtina ruoštis. Įvertinę šios veiklos svarbą kiekvienam verslui (S. Matiukienės nuomone, buhalteriją tvarkyti reikėtų nuo pirmų įmonės veiklos mėnesių) nutarėme įkurti savo verslo ir finansų konsultacijų įmonę“, – paaiškina pašnekovė.

Reikia būti kantriam

„Konkurencija šioje srityje tikrai nemaža, todėl įkūrus įmonę reikėjo įgyti klientų pasitikėjimą, – sako pašnekovė. – Tačiau ne šiaip sau sakoma, kad laikas visagalis. Žinojome, ko norime, dirbome, po truputį atsirado ir taip lauktas klientų pasitikėjimas. Šiandien sulaukiame nemažai rekomendacijų, taigi nebereikia galvoti apie reklamą. Juk ne paslaptis, kad visi bendraujame veidrodžio principu, t. y. jei esi verslus žmogus, tikėtina, kad aplink tave daug kitų verslininkų. Jei savo paslaugų kokybe įtikinsi vieną verslininką, jis tau atves dešimtis kitų.“

Būti vadovu

„Savo verslą kuriantis žmogus turi būti disciplinuotas. Negalima galvoti: „Štai turėsiu savo įmonę, būsiu direktorius, nieko neveiksiu: miegosiu iki pietų ir tokiu būdu uždirbsiu pinigų.“ Galiu nuliūdinti, geras vadovas turi žinoti menkiausius dalykus: nuo to, kiek valiklio sunaudoja valytoja, iki problemų, kylančių bendraujant su klientais“, – patirtimi dalijasi S. Matiukienė.

„Labai svarbu jausti atsakomybę žmonėms, kurie pasitikėjo tavimi ir leidosi kartu į šį žygį. Darbuotojai – stabilaus verslo pamatas, tik tada, kai žmonės yra sotūs, laimingi ir patenkinti, kai dirba mėgstamą darbą, o tu jiems sukuri geriausias įmanomas sąlygas atsiskleisti, tuomet ir tavo verslas, pagavęs pagreitį, stabiliai auga“, – sako dešimties specialistų (buhalterių, teisininkų, finansininkų) komandai vadovaujanti moteris.

Už svajones reikia kovoti

„Gyvenime nereiktų nieko bijoti, o ypač jauniems žmonės, – įsitikinusi S. Matiukienė. – Mes turime vieną didžiausių turtų, tai laikas, kuo negali pasigirti didelį kapitalą sukaupę dėdės ir tetos. Atsiminkite, kad dauguma jų savo kelią pradėjo turėdami daug laiko, bet neturėdami kapitalo. Ką jie darė? Dirbo su tuo, ką turėjo: išnaudojo laiką, investavo į jį ir žingsnis po žingsnio sukūrė imperijas. Pradėkite nuo smulkmenų.“

„Tiems, kurie labai bijo, reikėtų pagalvoti, kas blogiausia gali nutikti. Prarasite keletą gyvenimo mėnesių? Šiuo metu jų turite į valias. Prarasite pinigų? Bet gausite neįkainojamo turto – patirties. Kiekviena nesėkmė mus augina. Jei tai jūsų svajonė, kovoti verta“, – įsitikinusi S. Matiukienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.