...

Pradinio finansavimo etapas užbaigtas milijonu eurų

Verslas

2021.11.26

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Pradinio finansavimo etapas užbaigtas milijonu eurų

Okredo komanda Asmeninio albumo nuotr.//

Atvirųjų duomenų startuolis „Okredo“ pradinio finansavimo etapą užbaigė milijonu eurų. Prie investicijų prisidėjo Lietuvos „Verslo angelų fondas“, Čekijos rizikos kapitalo fondas „Presto Capital“ ir keli smulkesni investuotojai. 

Startuolio veikla paremta debesijos principais. „SaaS“ (Software as a service, „programinė įranga kaip paslauga“) platforma padeda mažoms ir vidutinėms įmonėms įvertinti naujų ir esamų verslo partnerių, klientų patikimumą, finansinį pajėgumą bei pardavimo potencialą. 

Padeda išvengti rizikų

Anot startuolio kūrėjų, mažos ir vidutinės įmonės, kurios susiduria su uždelstais mokėjimais iš savo klientų, dažniausiai taip pat juridinių asmenų, patenka į rizikos zoną. Ekonominė rizika šioms įmonėms auga ir dėl finansinio raštingumo stokos, nes didžioji dalis jų neturi reikiamų lėšų ar žmogiškųjų išteklių ataskaitoms rengti ar vidinei analizei atlikti. Neatlikus šių žingsnių, įmonės negali tinkamai patikrinti savo partnerių ir klientų.

„Okredo“ siekia suteikti galimybę kiekvienai smulkaus ar vidutinio verslo įmonei įveikti šias rizikas. Startuolis siūlo rizikos vertinimo paslaugas. Plėtojama sistema, paremta atviraisiais duomenimis, suteikia įmonėms kredito balus ir įžvalgas, leidžiančias analizuoti finansinę galią ir pardavimų potencialą. Platforma gali teikti įžvalgas per visą partnerystės gyvavimo ciklą, numatyti galimas rizikas, kurios sudrumstų bendradarbiavimo sklandumą. Jeigu nutinka taip, kad klientas tampa nemokus, „Okredo“ gali padėti įmonėms rasti optimalų ginčo sprendimo variantą: derybos, kreipimasis į teismą ar skolos paskelbimas platformoje. 

„Atvirieji duomenys suteikia organizacijoms didžiulę ekonominę galimybę. Mes norime net mažiausioms įmonėms pasiūlyti priemonių efektyviai įvertinti riziką ir ieškoti naujų pardavimo galimybių, kad jos nuolat klestėtų“, – teigia Gerda Jurkonienė, startuolio „Okredo“ įkūrėja. 

Vienas startuolio siekių – sukurti tvarumo balą, kuris įvertins įmonės taršumą ir socialinės atsakomybės lygį. Komanda jau yra sukūrusi unikalų ekologinį balą, leidžiantį verslui įvertinti įmonės transporto parko poveikį aplinkai. Kol kas ši paslauga prieinama tik Lietuvoje. 

Planuojamas 80 proc. pajamų augimas

Kol kas daugiausia dėmesio startuolis skyrė Lietuvos rinkai. Vis dėlto gautos investicijos tapo stipria inspiracija tolesnei plėtrai. „Okredo“ plėtimuisi planuoja pasitelkti Europos Sąjungos atvirųjų duomenų ir viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo direktyvą. Potencialo šioje srityje išties nemažai. Prognozuojama, kad iki 2030 m. Europos Sąjungoje, Jungtinėje Karalystėje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose ekonomikos augimas dėl plataus atvirųjų duomenų ekosistemų pritaikymo gali svyruoti nuo 1 iki 1,5 proc. BVP bei 4–5 proc. Indijoje.

G. Jurkonienė džiaugiasi, kad šiemet startuoliui prognozuojamas 80 proc. augimas bei, tikėtina, jog metus startuolis užbaigs su 2 700 verslo klientų savo sąraše. Planuojama, kad pradinė plėtra vyks Latvijoje, Lenkijoje, Jungtinėje Karalystėje, Estijoje, Vokietijoje ir Italijoje. 

„Mūsų vizija drąsi: per ateinančius penkerius metus norime tapti pirmaujančia atvirųjų duomenų platforma Europoje. Esame įsitikinę savo sugebėjimais ir savo platformos galimybėmis, kad galėtume greitai plėstis į naujas rinkas ir tuo pat metu savo klientams teikti geriausias savo klasėje paslaugas“, – įsitikinusi startuolio vadovė. 

Sužavėjo komandos žinios

Lietuvos „Verslo angelų fondo“ vadovaujantysis partneris Arvydas Strumskis pasidžiaugė, kad startuolio „Okredo“ komanda sujungia du esminius sėkmės faktorius: industrijos žinias ir techninę kompetenciją.

„Tai leido sukurti itin tvirtą ir inovatyvią atvirųjų duomenų platformą, galinčią teikti paslaugas, viršijančias dabartinius rinkos poreikius. Jie geba puikiai prisitaikyti prie būsimų klientų poreikių ir reikalavimų. Esame įsitikinę, kad mūsų investicijos leis „Okredo“ sėkmingai plėstis ir pasiekti savo verslo tikslus“, – teigia investuotojas. 

Jam pritaria Čekijos rizikos kapitalo fondo „Presto Ventures“ partneris Romanas Nováčekas, pabrėždamas ir itin reikšmingą startuolio „Okredo“ komandos sukauptos patirties svarbą. 

„Nelabai dažnai susiduriame su startuolių steigėjais, kurie ne tik yra labai patyrę šioje srityje, bet kartu siūlo itin inovatyvų požiūrį į rinkos problemą. „Okredo“ atstovauja vienai iš tų retų startuolių rūšių. Labai džiaugiamės, kad palydėsime juos jų kelionėje tapti pirmaujančia Europos atvirųjų duomenų platforma“, – susižavėjimo neslėpė pašnekovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.