...

Pinigų yra, reikia tik idėjų!

Verslas

2012.07.23

Autorius: Živilė Glaveckaitė

Temos: , .

Pinigų yra, reikia tik idėjų!

„Creandum“ žengė į Baltijos šalis, kurios pagrindinis tikslas – ieškoti perspektyvių ir padėti jiems prasibrauti į didžiąsias pasaulio rinkas. flickr.com/bzn start fotomontažas

Sakoma, yra idėjų, bet nėra pinigų. Toli gražu tai nėra tiesa, nes geroms idėjoms įgyvendinti pinigų visuomet yra. Tai puikiai rodo investuotojų susidomėjimas ir tai, kad pirmaujanti Šiaurės šalių rizikos kapitalo įmonė „Creandum“ žengė į Baltijos šalis, kurios pagrindinis tikslas – ieškoti perspektyvių „startup“ ir padėti jiems prasibrauti į didžiąsias pasaulio rinkas.

Kad būtų aiškiau, norime aptarti kelias sąvokas. „Startup“, „startup“… O kas tai per dalykas? Jei sumaniau atidaryti gėlių parduotuvę, galiu priskirti ją prie „startupo“ ar tik technologijomis pagrįstą idėją galiu vadinti „startup“ ir tikėtis finansavimo bei rimto investuototojų dėmesio? „Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos turėtume žinoti, –„startup“ – tai nauja įmonė, ieškanti naujo verslo modelio, turinti idėją ir ieškanti galimybių parduoti ją kažkam, kažkaip ir kažkur. Tiesiog reikia suprasti, kas tas „kažkas“, t. y. kas yra jūsų rinka ir kokia ji?“ – dalinosi mintimis pirmaujančios Šiaurės šalių rizikos kapitalo įmonės „Creandum“ investicijų konsultantas Andris K. Berzinis. Jei sugebėsite rasti naują verslo modelį, kurio dar niekas nėra sukūręs, galite sulaukti dėmėsio, ir visiškai nesvarbu, ar tai bus prekyba gėlėmis, ar nauja programėlė mobiliajam telefonui. Tik pastaroji turi didesnį potencialą rasti nemažą rinką ir, be abejo, tikėtis didelių investicijų. Todėl „startup“ bendruomenėse dažniausiai ir susidaro įspūdis, kad čia gali atsirasti tik technologijomis pagrįstos idėjos. Tai aškinama dideliu jų potencialu ir greitomis plitimo galimybėmis. Juk parduotuvių plėtra užtruks gerokai ilgiau – apie penkerius ir daugiau metų, o mobilioji aplikacija gali išplisti jau tą pačią dieną.

Dažnai savo idėjas paliekame tarp keturių sienų arba pasidaliname tik su ribotu žmonių skaičiumi, tačiau tai nėra teisinga. Idėjos niekas negali nukopijuoti, nes ją sudaro komanda, patirtis ir tikėjimas, kurios atimti negalės niekas.

Tad jei turite idėjų, būtinai pasidalinkite ja su kuo daugiau žmonių. Pasak Andrio Berzinio, stipriausios „startupų“ bendruomenės Baltijos šalyse yra šios:

Estijoje – Garage48

Latvijoje – TechHub Riga

Lietuvoje – Startuphighway

HubVilnius

BarCamp

Todėl dalyvaukite ir nelaukite kito karto!!! Nuolatinis domėjimasis ir dalyvavimas bendruomenėse leis patiems subrandinti naują „startup“ ir sužinoti pasaulio tendencijas.

Kaip svarbu būti bendruomenės dalimi, pasakoja ir Rokas Tamošiūnas, „Startuphighway“ įkūrėjas: „Manau, kad bendruomenė yra vienas esminių „startup“ ekosistemos elementų, įvairių renginių ir neformalių susitikimų forma, kur žmonės, norintys pradėti, taip pat jau užsiimantys verslu, bendrauja, užmezga naujus partnerystės ryšius, dalinasi gerąja Lietuvoje, o dažnai ir užsienyje įgyta patirtimi. Bendruomeniškumas padeda išvengti klaidų ir sumažina nesėkmės baimę – o tai labai svarbu pradedant naują verslą.

Toks yra ir „Creandum“ konsultanto Baltijos šalyse tikslas. Andris sieks daugiau tiesiogiai bendrauti su Baltijos šalių „startup“ bendruomene. Be to, jis turi „startup“ patirties bendrovėse „AeroScout“ ir „Livebookings“, puikų kontaktų tinklą Baltijos šalyse – jis yra bendradarbiavimo centro „TechHub“ Rygoje vadovas, taip pat turi artimų ryšių su Silicio slėniu nuo studijų Stanfordo universiteto verslo mokykloje (Stanford Graduate School of Business) laikų.

Paklausius Andrio Berzinio, kokie „startup“ būdingi Baltijos šalims atskirai, pabrėžė, kad Lietuva stipri mobiliose aplikacijose, Latvija – labiau techninėje, o Estija – programinėje įrangoje.

Andris taip pat pristatė „Creandum“ finansuotus „startup“ (į tai verta atkreipti dėmesį, kad suvoktume, kokios idėjos jau užkariavo pasaulį)

Vartotojų internetas:

– Spotify, Švedija,

– Wrapp, Švedija,

– iZettle, Švedija.

Programinės įrangos:

– Videoplaza, Švedija,

– Cint, Švedija,

– Its Learning, Norvegija.

Technologinės įrangos:

– AppearTV, Norvegija,

– IpT, Denmark.

Daugiau informacijos dėl investicijų į „startup“ ieškokite http://www.creandum.com/

arba kreipkitės į Andrį K. Berzinį, investicijų konsultantą,

el. paštu andris@creandum.com,

mob. tel. +371 2956 8157.

Ekspertai

Rokas Tamošiūnas

Rokas Tamošiūnas

Partneris / Rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.