...

Per pusmetį į jauną verslą investuota 26,5 mln. eurų

Verslas

2019.09.25

Autorius: BZN Start

Temos: .

Per pusmetį į jauną verslą investuota 26,5 mln. eurų

K. Motiejūnas Iš asmeninio albumo

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) per 2019 m. pirmą pusmetį į Lietuvos verslą investavo 26,52 mln. eurų, o šių investicijų dėka verslo įmonės pritraukė 71,21 mln. eurų privačių lėšų. „Invega“ ir toliau aktyviai padėjo steigtis ir augti mažiems ar vidutiniams verslams, skatino inovatyvių startuolių idėjų įgyvendinimą bei sprendė nepakankamo paskolų užstato problemas.

„Didelis susidomėjimas mūsų paslaugomis, nuolatinis bendravimas su verslininkais, rodo, kad esame labai versli šalis, kurios nemaža dalis gyventojų norėtų kurti ir puoselėti nuosavą verslą, todėl idėjų bei išmonės nestokojantys verslininkai vis drąsiau įgyvendina savo idėjas, į pagalbą pasitelkdami finansines injekcijas“, – teigia įmonės generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Sprendžia verslo problemas

Tęsdama ilgametes savo tradicijas, „Invega“ ir toliau padėjo verslui spręsti nepatrauklaus ar nepakankamo paskolų užstato problemą. Per pirmą metų pusmetį buvo suteiktos 197 individualios paskolų ir lizingo garantijos bei 266 portfelinės garantijos už verslo paskolas ar lizingo sandorius. Minimu laikotarpiu individualių garantijų suteikta už 21,08 mln. eurų, portfelinių garantijų už 32,39 mln. eurų, o eksporto garantijų už 1,16 mln. Išvardytų garantijų dėka smulkiajam verslui pavyko gauti paskolų už 70,1 mln. eurų. O nuo 2019 m. sausio 1 d. eksporto kredito garantijomis jau gali pasinaudoti ir didelės įmonės arba juridinio asmens statuso neturintys Europos ekonominės erdvės narės įmonių filialai.

Per šešis šių metų mėnesius „Invegos“ finansuojamų paskolų dėka verslą pasiekė 6,68 mln. eurų – buvo suteiktos 134 paskolos, o pritrauktų privačių lėšų suma siekia 5,3 mln. eurų. Vakaruose sparčiai populiarėjantis sutelktinio finansavimo skolinimosi būdas tampa patrauklus ir Lietuvos verslininkams – „Invegos“ priemonės „Sutelktinės paskolos „Avietė“ dėka įvairioms verslo idėjoms įgyvendinti buvo suteikta 121 paskola ir paskolinta 1,3 mln. eurų, iš kurių 0,5 mln. eurų sudarė „Invegos“ lėšos.

Prisideda akceleratoriai ir rizikos kapitalas

Pusmečio eigoje ir toliau daug dėmesio buvo skiriama naujai įsikūrusiems verslams ir startuoliams palankios ekosistemos kūrimui bei technologinės pažangos svarbai. Čia itin reikšmingą vaidmenį atliko du akceleravimo bei du ankstyvosios stadijos rizikos kapitalo fondai, kurie, teikdami ne vien finansines investicijas, bet ir mentorystės, mokymų ir konsultavimų paslaugas, padeda augti jaunoms ir ambicingoms įmonėms. Vien per akceleravimo fondus šiuo laikotarpiu startuolius pasiekė 0,58 mln. eurų.

Kaip teigia K.Motiejūnas, tarp reikšmingų 2019 m. pusmečio „Invegos“ veiklos pasiekimų reikia paminėti ir naują investicijų iniciatyvą – „Ko-investicinis fondas susisiekimui“. Tai „Invegos“ kartu su LR susisiekimo ministerija įsteigtas 5 mln. eurų fondas, kartu su verslo angelais investuojantis į įmones, kurios kuria mobilumo paslaugas ir produktus, intelektines transporto sistemas ir inovatyvias transporto technologijas, mažinančias transporto sukuriamą CO2 emisiją.

Gera žinia verslui yra ir užtikrintas Baltijos inovacijų fondo (BIF) iniciatyvos tęstinumas – Europos investicijų fondas (EIF) ir trijų Baltijos šalių skatinamojo verslo finansavimo agentūros pasirašė BIF II sutartį. Naujasis fondas užtikrins prieigą prie daugiau nei 300 mln. privataus kapitalo investicijų Baltijos šalių įmonėms.

Iš viso per 6 metų mėnesius į verslą buvo investuota 3,66 mln. eurų privataus ir rizikos kapitalo investicijų, o pritrauktų privačių lėšų suma siekė 4,12 mln. eurų

Anot K. Motiejūno, tarp verslininkų išlieka paklausios ir įvairios visuotinės dotacijos priemonės, tokios kaip palūkanų, verslo konsultacijų ar mokymų išlaidų kompensacijos. Minimu laikotarpiu įmonės aktyviai ir noriai konsultavosi tarptautinės prekybos, efektyvesnio išteklių naudojimo ar finansavimo šaltinių paieškos klausimais, taip pat kreipėsi dėl paskolų palūkanų kompensacijų. Ataskaitiniu laikotarpiu buvo priimti sprendimai suteikti įvairių dotacijų už 3,8 mln. eurų.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.