...

Naujas e. prekybos ir internetinio verslo finansavimas

Verslas

2020.09.02

Autorius: Emilija Zareminaitė

Temos: .

Naujas e. prekybos ir internetinio verslo finansavimas

Augustas Štaras, Motion Finance. / Asmeninio archyvo nuotr.

Dabartinė situacija jau įrodė – elektroninė prekyba gali tapti ne tik išsigelbėjimu užtikrinant veiklos tęstinumą, bet ir itin konkurencingu žingsniu plėtojant verslą vietiniu bei tarptautiniu mastu. Ir šios tendencijos neaplenkia daugelio gyvenimo sričių – nuo švietimo iki apsipirkimo. Tiesa, lėšų tinkamai pristatyti save neretai pritrūksta, ypač smulkiems verslams, veiklos pradžioje taupantiems kiekvieną eurą. Verslininkas Augustas Štaras, vis dažniau girdėdamas šią problemą, operatyviai pradėjo ieškoti sprendimo. Ilgai neužtruko – praktiškos finansavimo paslaugos, skirtos elektroninei prekybai ir internetiniam verslui, jau realizuotos – visa tai vos prieš kelis mėnesius startavusioje platformoje „Motion Finance“.

Interneto reklamai skirtas finansavimas

„Įperkamas ir patogus interneto reklamos finansavimas suteikia geresnes galimybes greičiau pasiekti didesnius pardavimus ir augimą. Tai ypač aktualu šiomis dienomis, kai ne vienas verslas nusprendė plėtoti elektroninę prekybą, netgi nebevykdyti fizinės prekybos ir likti tik internete. Daugybė internetinių ir e. prekybos verslų turi galimybę greitai augti, tačiau, atidėdami laiką nuo mokėjimo už skelbimus iki pardavimo ir pajamų gavimo, jie tiesiog neturi išteklių, kuriuos galėtų panaudoti interneto reklamai. Tikimės, mūsų sprendimas bus puikus papildomas postūmis ir padės verslams pasiekti tikrąjį pasisekimą“, – komentuoja „Motion Finance“ įkūrėjas A. Štaras.

Anot jo, per platformą „Motion Finance“ teikiamas finansavimas skirtas mokamai skaitmeninei reklamai, pavyzdžiui, „Google“, „Facebook“ skelbimams, apmokėti.

Paraiškos vertinamos pasitelkus algoritmą

Verslai, norintys gauti finansavimą, turės užpildyti internetinę paraišką, skirtą finansavimui iki 15 tūkst. eurų. Paraiškos vertinamos nešališko proceso metu, pasitelkus specialų algoritmą. Tokiu būdu nagrinėjami įvairūs duomenys, pavyzdžiui, verslo pardavimų istorija, internetinės parduotuvės statistika, veikla socialinėje žiniasklaidoje ir kt.

„Finansavimo patvirtinimų nustatymo algoritmas užtikrina vienodą ir prieinamą finansavimą verslo savininkams. Vienintelis dalykas, kurio ieško algoritmas, yra verslo potencialas. Nesvarbu, kas jūs esate, jei jūsų verslas turi potencialo, mes esame tam, kad palaikytume jus ir pakeltume verslą į kitą lygį“, – komentuoja A. Štaras.

Pinigų grąžinimas priklauso nuo įmonės pardavimų

Pašnekovas taip pat priduria, kad grąžinti paskolą galima bus dalijant pajamas – mokėti fiksuotą procentą nuo pardavimų.

„Tradicinės paskolos atveju turite apibrėžtą grąžinimo terminą (pvz., vienus metus) ir terminuotą palūkanų normą. Tai reiškia, kad metus už kiekvieną mėnesį jūs grąžinate tam tikrą pinigų sumą. Mes teikiame alternatyvią verslo finansavimo formą, kai finansavimo gavėjas sumoka fiksuotą procentą nuo bendrųjų pardavimų. Pavyzdžiui, jei verslas sutinka mokėti 2 proc. savo mėnesio pardavimų (tai apibrėžiama sutartyje, kurią sudaro abi šalys) ir jų pardavimai šį mėnesį siekia 10 tūkst. eurų, jis šį mėnesį grąžins 200 eurų. Bet jei pardavimai kitą mėnesį sumažės iki 8 tūkst. eurų, reikės mokėti tik 160 eurų. Kai pardavimai vėl padidės, atitinkamai augs ir to mėnesio mokėjimas. Tokiu būdu verslui sudaromas mažesnis spaudimas. Taip pat norėčiau pridurti, kad mūsų finansavimas nėra paskola, kuriai reikalingas įkeitimas ar asmeninė garantija, todėl tai pritaikyta el. prekybos savininkams“, – pasakoja „Motion Finance“ įkūrėjas A. Štaras, ilgametę naujų verslų kūrimo ir auginimo patirtį turintis verslininkas, ypač finansinių technologijų sektoriuje.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.