...

Lietuvoje pradėjo veikti dešimtis milijonų valdantis rizikos kapitalo fondas

Verslas

2017.10.26

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: , , .

Lietuvoje pradėjo veikti dešimtis milijonų valdantis rizikos kapitalo fondas

„Open Circle Capital“. Asmeninio albumo nuotr.

Vilniuje įsikūręs rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“ paskelbė apie oficialią savo veiklos pradžią. Šiuo metu šį fondą valdo keturi partneriai: korporatyvinių finansų valdymo ekspertas, „SME Finance“ įkūrėjas ir valdybos narys Audrius Milukas, aktyvus ankstyvosios stadijos technologijų bendrovių plėtotojas ir buvęs „StartupHighway“ vadovas Rokas Tamošiūnas, rizikos kapitalo ir technologijų perdavimo ekspertas iš Danijos Jensas Damsgaardas ir aukštųjų technologijų bei investicijų profesionalas iš Suomijos Williamas Cardwellas. Planuojama, kad fondas „Open Circle Capital“ veiks dešimtmetį ir iš viso į mūsų šalyje kuriamus bei plėtojamus startuolius ir naujas kuriamas technologijas bei jų komercializavimą investuos iki 20 mln. eurų.

Domina pasaulines ambicijas demonstruojantys startuoliai

Pasak „Open Circle Capital“ vadovo ir vieno iš partnerių A. Miluko, du trečdalius fondo kapitalo sudaro valstybės (INVEGA) lėšos, o likusį trečdalį – privačių investuotojų skirti pinigai. Fondo lėšos bus panaudotos informacinių ir komunikacijos technologijų, robotikos bei aukštųjų technologijų srityse dirbantiems žmonėms ir pasaulines ambicijas demonstruojantiems projektams auginti ir rengti žengti į užsienio rinkas. „Informacinių ir komunikacijos technologijų srityje ieškome „SaaS“ sprendimų, programėlių ir įvairių debesijos kompiuterijos verslo modelių kūrėjų. Robotikoje daugiausia dėmesio kreipiame į komponentų gamybos, logistikos, dronų, ketvirtajai pramonės revoliucijai priskiriamus startuolius. Aukštųjų technologijų rinkoje mūsų fondą domina medicinos, chemijos, puslaidininkių, optikos ir susijusių technologijų kūrėjai“, – sako A. Milukas ir priduria, kad išvardytos sritys yra tik orientacinės.

 

„Sieksime bendradarbiauti su kuo platesniu kitų investuotojų ratu.“

A. Milukas.

 

Didžiausia stiprybė – tarptautinė patirtis

„Open Circle Capital“ vadovo teigimu, planuojama, kad fondas kasmet investuos į 5–6 naujas technologines įmones. „Maksimali investicija į vieną įmonę sieks 3 mln. eurų. Tiesa, ši suma bus suteikiama dalimis. Pirminė investicija į projektą sudarys mažesnę bendros investicijos dalį“, – pasakoja pašnekovas. Pasak jo, kapitalo investicija leidžia įgyvendinti planą daug greičiau – eksperimentuoti su produktu, daugiau kapitalo skirti rinkodarai, vartotojų auginimu, stipresnei komandai pritraukti, plėtrai į užsienio rinkas.

Paklaustas, kokie yra pagrindiniai fondą išskiriantys bruožai, A. Milukas pabrėžia, kad „Open Circle Capital“ didžioji stiprybė – tarptautinė partnerių patirtis, sukaupta dirbant ir Europoje, ir JAV. „Turime sukaupę didžiulę investavimo patirtį. Skaičiuojant bendrai, fondo partneriai vadovavo skiriant investicijas beveik 100 technologinių įmonių, dalyvavo daugiau nei 80 technologijų perdavimo sandorių, septynių fondų valdyme ir yra pardavę verslus tokiems pasaulio milžinams kaip „Facebook“, „Saab“, „Eli Lilly“.

Sieks būti atvira organizacija

„Sieksime bendradarbiauti su kuo platesniu kitų investuotojų ratu: verslo angelais, akceleratoriais, rizikos kapitalo fondais – pasitelksime visą platų ir toli siekiantį bendrą fondo partnerių tarptautinį ryšių bei pažinčių tinklą“, – tikina A. Milukas.

Pasak „Open Circle Capital“ vadovo, kuriant daugiau lietuviško verslo sėkmės istorijų, būtina suvienyti pajėgas, kad būtų galima užtikrinti maksimalią kompetenciją, taip reikalingą stiprinant Lietuvos startuolių ekosistemą ir technologinių verslų augimo tvarumą. Anot pašnekovo, tam ypač pravers fondo turimos darbo su universitetais žinios bei gebėjimas komercializuoti akademinėje aplinkoje sukurtas perspektyvias idėjas.

„Open Circle Capital“ vadovas pabrėžia, kad pagrindinis fondo siekis – atrasti ir investuoti į verčiausius bei potencialiai sėkmingiausius Lietuvos technologijų kūrėjus, pirmam šuoliui suteikiant ne tik reikalingo kapitalo, bet ir žinių.

Ekspertai

Rokas Tamošiūnas

Rokas Tamošiūnas

Partneris / Rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.