...

Lietuviai pirmąkart įvertinti Europos FinTech apdovanojimuose: kaip plėtoti finansinių technologijų sektorių

Verslas

2022.07.25

Autorius: bzn start

Temos: , .

Lietuviai pirmąkart įvertinti Europos FinTech apdovanojimuose: kaip plėtoti finansinių technologijų sektorių

Gustas Germanavičius (dešinėje) Asmeninio albumo nuotrauka

Nors Lietuvos FinTech sektorius ir toliau auga, ekspertai pastebi, kad pastaruoju metu šis segmentas, idėjų atžvilgiu, yra sulėtėjęs. Kodėl svarbu ir toliau plėsti šalies FinTech segmentą, kokia to nauda Lietuvai ir kokios sąlygos padėtų jam įpūsti naujos gyvybės, pasakoja liepą vykusiuose Europe FinTech Awards geriausia investavimo technologija pripažintos sutelktinio investavimo į NT nuomos projektus, platformos „InRento“ vadovas Gustas Germanavičius.

Liepos 7 d. Londone vykusiuose Europos finansinių technologijų apdovanojimuose (Europe FinTech Awards) „InRento“ buvo pripažinta kaip geriausia investavimo technologija. G. Germanavičiaus teigimu, būti pastebėtiems tokiuose apdovanojimuose yra didžiulis laimėjimas, o laimėti pirmą vietą – ypatingas pasiekimas.

Iš šimtų kompanijų šių metų Europos finansinių technologijų apdovanojimams finalininkus atrinko nepriklausoma vertinimo komisija, kurią sudarė Europos skaitmeninių finansų asociacijos, Islandijos finansinių technologijų klasterio, Kopenhagos finansinių technologijų, Ispanijos finansinių ir draudimo technologijų asociacijos bei Europos finansinių technologijų asociacijos atstovai. Jie ir nusprendė įvertinti „InRento“ geriausia investavimo technologija Europoje.

Visgi G. Germanavičiaus teigimu, Lietuvoje veikiančioms FinTech įmonėms būtina nesustoti ir toliau stengtis ieškoti inovatyvumo bei originalumo.

„Smagu, kad mes buvome nominuoti net keturiose kategorijose ir pelnėme pergalę geriausios investavimo technologijos kategorijoje, tačiau tuo pat metu apdovanojimuose pasigedome kitų lietuvių, nors ir latvių, ir estų – netrūko. Tai – pavyzdys, atskleidžiantis, kad Lietuvos FinTech įmonės turi sugrįžti prie savo šaknų ir ieškoti būdų, kaip spręsti žmonių kasdienybėje kylančias problemas bei pasiūlyti tai sprendžiančias naujoves“, – akcentuoja G. Germanavičius.

Jo manymu, svarbu rinkai pateikti ir paprastus sprendimus, kurie sprendžia kasdienybėje kylančias problemas. Tokios strategijos sėkmę įrodo ir įvertinimas tarptautiniu mastu.

„Kurdami šį produktą norėjome investavimą į nekilnojamojo turto nuomos projektus padaryti prieinamu kiekvienam bei padėti žmonėms taupyti investuojant protingai, saugiai ir sąmoningai. Tuo pat metu ši sritis – ganėtinai šviežia ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje“, – sako G. Germanavičius.

Toliau augantis FinTech sektorius

Pernai Lietuvos FinTech sektorius pasižymėjo sparčia plėtra. Įmonių skaičius jame augo 13 proc., darbuotojų padaugėjo bene 50 proc., o pats segmentas pritraukė rekordinį investicijų skaičių, rodo „Investuok Lietuvoje“ duomenys.

Pasak G. Germanavičiaus, augantis FinTech sektorius yra pozityvus ženklas Lietuvai.

„Šveicarija, Liuksemburgas ir Lichtenšteinas yra nedidelės valstybės, atpažįstamos visame pasaulyje dėl gerai išplėtoto savo finansinio sektoriaus. Lietuva irgi tampa atpažįstama tarptautiniu mastu dėl savo progreso finansinių technologijų srityje. Mums kaip šaliai technologinis inovacijų sektorius yra žymiai palankesnis siekiant didinti valstybės žinomumą ir prestižą, lyginant su tradiciniais kapitalui ir žmonių resursams imliais sektoriais tokiais kaip, pavyzdžiui, gamyba“, – sako G. Germanavičius.

Jis pratęsia, kad į FinTech segmentą investuoti yra naudinga ir dėl kitų priežasčių: „Lyginant su įprastais startuoliais, finansinių technologijų sektoriaus įmonės išsiskiria verte, kurią jos sukuria kitiems verslams. Dėl gerai išplėtoto FinTech itin daug laimi ne tik teisininkai ar buhalteriai, bet ir viešasis sektorius. Jau nekalbant apie sukuriamas darbo vietas bei valstybei sumokamus mokesčius ar inovacijas, palengvinančias žmonių kasdienybę.“

Pastebi inovacijų stygių

Germanavičius pratęsia, kad vis dėlto kiekybiškai augantis FinTech sektorius nebūtinai atspindi jo kokybę ir inovacijas. Jų, eksperto manymu, paskutiniu metu itin trūksta.

„Galima sakyti, kad nemažą laiko tarpą gyvename tam tikrame burbule. Lietuviams vis dar atrodo, kad esame FinTech lyderiai Europos mastu ir ant lėkštutės padedame pasaulinio lygio inovacijas, palengvinančias gyvenimą daugybei žmonių. Todėl natūraliai kyla klausimas, ar mes mokame tik kurti pelną generuojančius, bet naujų problemų nesprendžiančius verslus, ar gebame išrasti kažką naujo ir užpildyti rinkoje esančius trūkumus“, – svarsto pašnekovas.

Reikia daugiau drąsos, lėšų ir laiko

Germanavičius pabrėžia, kad Lietuvoje turime bene visus resursus, reikalingus FinTech sektoriaus kilimui į kitą lygį.

„Siekiant, kad finansinių technologijų rinka išliktų gyvybinga ir bręstų, reikia trijų svarbių veiksnių. Pirma – patyrusių darbuotojų. Antra – tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus kapitalo ir investuotojų. Trečia – rizikuoti pasiryžusių finansinių įstaigų, draudimo įmonių ir bankų, norinčių kartu kurti inovacijas. Manau, kad šiuo metu turime labai tvirtą pagrindą – tiek stiprų viešąjį sektorių, tiek daugybę talentų – ant kurio galime viską statyti. Tereikia daugiau lėšų, drąsos ir laiko“, – teigia G. Germanavičius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.