...

Latvijos bendrovė „Lokalise“ per finansavimo etapą pritraukė 50 mln. dolerių

Verslas

2022.01.19

Autorius: Raminta Žalkauskaitė

Temos: , .

Latvijos bendrovė „Lokalise“ per finansavimo etapą pritraukė 50 mln. dolerių

Nickas Ustinovas ir Petras Antropovas Asmeninio albumo nuotr.

Rygoje Nicko Ustinovo ir Petro Antropovo įkurtas ir nuotoliniu būdu veikiantis startuolis „Lokalise“ pritraukė 50 mln. JAV dolerių per B serijos finansavimo etapą. Ši platforma siūlo daugybę integracijų, kurios prijungiamos prie esamų organizacijų procesų ir iki 90 proc. sutrumpina lokalizavimo laiką. Naujasis finansavimas bus panaudotas tolesniam įmonės vystymui, produktų kūrimui ir partnerysčių plėtrai. Po šio etapo „Lokalise“ iš viso yra pritraukusi 56 mln. dolerių.

Lokalise“ sukurta remiantis prielaida, kad vartotojų neturėtų riboti kalba, ir įsitikinimu, kad įmonės, siūlančios daugiakalbes sistemas, auga vis sparčiau. Tradicinis lokalizavimo ir vertimo procesas reikalauja daug darbo ir yra nepraktiškas komandoms, nuolat išleidžiančioms produkto atnaujinimus, testus ar naujas funkcijas.

Lokalise“ siūlo paslaugą, supaprastinančią procesą ir kūrėjų, dizainerių, vertėjų ir projektų vadovų bendradarbiavimą. Ji pasitelkia įvairias API, SDK ir „plug-and-play“ jungtis, automatizuojančias duomenų įvedimą nuo prototipų kūrimo platformų iki pat gamybos.

Startuolis aptarnauja daugiau nei 2 500 klientų nuo pradedančiųjų įmonių iki „Fortune 500“ sąrašo bendrovių. Tarp jų yra tokie gerai žinomi prekių ženklai kaip BASF, „Revolut“, „Monday.com“ ir „Arduino“.

Skatina kurti daugiakalbius produktus

„Lokalizavimas ir vertimas yra akivaizdžios augimo strategijos, kurias dauguma įmonių pernelyg ilgai ignoruoja“, – sako įkūrėjas ir generalinis direktorius N. Ustinovas. Jo kolega P. Antropovas pridūria: „Šis finansavimas suteikia galimybę padėti daugiau įmonių suprasti, kad jų produktai turi būti daugiakalbiai nuo pirmos dienos ir imti veikti.“

Startuolio „Lokalise“ 50 mln. JAV dolerių vertės finansavimo B etapui vadovavo CRV, dalyvavo „Creandum“, „Dawn Capital“ ir esami investuotojai, taip pat „Chalfen VC“, „3VC“, „S16VC“ ir daugybė verslo angelų.

„Matėme, kaip šis produktas iš pagrindinio kūrėjo įrankio, skirto lokalizavimui įtraukti į kūrimo ciklą, tapo vientisa galutine bendradarbiavimo ir valdymo platforma, skirta vertimui ir lokalizavimui, – teigia „Dawn Capital“ partnerė Mina Mutafchieva Van Ingelgem. – Tai didžiulė ir vis dar auganti rinka, todėl „Lokalise“ yra produktas, kuris tikrai parduoda pats save. Kartu su įspūdingais Nicko ir Petro pasiekimais ir verslo vizija, taip pat jų suburta triguba komanda labai didžiuojamės galėdami investuoti į šį 50 mln. JAV dolerių vertės raundą, skirtą kitam augimo etapui.“

Parengta pagal „Tech.eu“ informaciją

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.