...

Kokios bendrovės domina investicijų fondų valdytojus?

Verslas

2014.03.27

Autorius: Tomas Fedaravičius

Temos: .

Kokios bendrovės domina investicijų fondų valdytojus?

„BaltCap“ fondai investuoja į įvairias sritis bei įmones, pasiekusias skirtingas vystymosi stadijas flickr.com nuotr.

Kokias įmones renkasi Baltijos regione veikiantys investicijų fondai? Kokius finansinius, žmogiškųjų išteklių, verslo plėtros galimybių faktorius įvertina, prieš investuodami į bendroves? Atsakymai į šiuos klausimus domina pritraukti investicijų siekiančius verslininkus. Į keletą jų pabandėme atsakyti kartu su didžiausio Baltijos šalyse privataus ir rizikos kapitalo fondų valdytojo „BaltCap“ vadovaujančiuoju partneriu Simonu Gustainiu.

Platus investicijų spektras

Šiuo metu „BaltCap“ valdo daugiau kaip 30 bendrovių Baltijos šalyse. Jų metinės pajamos viršija milijardą litų, o jose dirba daugiau nei pustrečio tūkstančio darbuotojų. Per pastaruosius penkerius metus bendros „BaltCap“ investicijos į portfelio bendroves viršijo 500 milijonų litų.

Pasak S.Gustainio, „BaltCap“ fondai investuoja į įvairias sritis bei įmones, pasiekusias skirtingas vystymosi stadijas. Kaip pavyzdinę investiciją IT startuolių srityje pašnekovas įvardijo bendrovę „YPlan“. Į šią bendrovę, kuri sukūrė didžiulės sėkmės sulaukusią „iPhone“ programėlę tokiu pačiu pavadinimu, „BaltCap“ investavo 2012–2013 metais.

Taip pat fondų valdytoja daug dėmesio skiria jaunoms ir sparčiai augančioms bendrovėms, tokioms kaip kavinių tinklas „Coffee Inn“ (investavo 2012 m.), arba vidutinio dydžio įmonėms, tokioms kaip „Impuls“ arba „Kelprojektas“. Į šias bendroves „BaltCap“ taip pat investavo 2012 metais. S. Gustainis pabrėžė, kad tuo metu abiejų įmonių metinės pajamos viršijo 30 mln. litų. Į vieną įmonę „BaltCap“ standartiškai investuoja nuo 1 mln. iki 40 mln. litų.

Negali apsiriboti vietos rinka

S. Gustainis išskyrė keletą pagrindinių bruožų, kuriuos turi atitikti „BaltCap“ investiciniams fondams patraukli įmonė. Jo pastebėjimu, jei bendrovė darbuojasi technologijų sektoriuje, jos kuriami produktai ar paslaugos turi būti skirti pasaulinei rinkai.

„O štai senosios ekonomikos šakose investuojame į įmones, kurios jau yra arba turi visas galimybes tapti rinkos lyderėmis Baltijos šalyse, taip pat turi ambicijų plėstis regione. Ieškome galimybių investuoti ir į eksportuojančias bendroves, kurios kuria išskirtinius produktus arba veikia specifinėse eksporto nišose“, – įvardijo S. Gustainis.

Komandą vertina ypač atidžiai

Daugelis patyrusių investuotojų viešuose ir privačiuose pokalbiuose neretai pabrėžia, kad ne mažiau nei bendrovės plėtojama idėja ar kuriamas produktas svarbi įmonės branduolį sudaranti komanda. Ji būna arba ambicinga, darbšti ir racionaliai sprendžianti kilusius iššūkius, arba lieka didžiojo verslo paraštėse. Ar įmonės, į kurią ketinama investuoti, kolektyvas yra svarbus ir „BaltCap“ fondų valdytojams?

„Be abejonės. Ypač atidžiai vertiname bendrovės įkūrėjų ir vadovų komandą, jos potencialą suvaldyti greitai augančią įmonę“, – sakė S. Gustainis.

„BaltCap“ fondai investicijas į bendrovę planuoja vidutiniškai 4–5 metų laikotarpiui, paskui jos parduodamos didesniam strateginiam investuotojui.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.