...

Kepyklos kepiniai, sukuriantys pojūtį „kaip pas mamą“

Verslas

2022.05.02

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: , .

Kepyklos kepiniai, sukuriantys pojūtį „kaip pas mamą“

Santa Venspoliene Asmeninio albumo nuotrauka

Šiuolaikinio kliento skonis išlavintas, kiekvienas esame tarsi mažas gurmanas, didelė skanumynų gausa sunkiai gali nustebinanti vartotoją. Bet visada bus gerai, jei kepsite taip, kaip savo artimiausiam žmogui, ir sukursite pojūtį „kaip pas mamą“. Kepyklos „SanGita kepiniai“ įkūrėja Gitana Aperavičienė su dukra Santa Venspoliene dirbdamos savo kepykloje vadovaujasi principu kepti taip, kaip savo artimiausiam žmogui. Be to, gamina tik iš natūralių produktų ir nenaudoja nei pakaitalų, nei konservantų.

Santa Venspolienė nebuvo kulinarijos mėgėja ir juokauja: „Mokėjau iškepti tik keksiukus ir apie kulinarijos verslą tikrai nesvajojau. Baigusi finansų vadybą, dirbau verslo sektoriuje, tačiau prieš gimstant antram vaikui vis dažniau galvoje sukdavosi mintis, kaip reikės susitvarkyti su vaikų priežiūra nenumatytais atvejais, pasvarstydavau, jog nuosavas verslas ir laisvas darbo grafikas tikrai pagelbėtų motinystei.“ Santa su vyru Dovydu Venspoliu jau kurį laiką ieškojo srities, kurioje galėtų pradėti verslą. Vyro tarsi juokais mestelėta frazė „kepkite kartu su mama saldumynus“ – virto realiu verslu. Santos mama G. Aperavičienė taip pat nebuvo konditerė, o buhalterė, tačiau kepdavo tortus saviems ir pažįstamiems.

Kelionė verslo link

Nors ir S. Venspolienė tuo metu laukėsi vaikelio septintą mėnesį, bet darbus pradėjo intensyviai. Pirmiausia kreipėsi į Užimtumo tarnybą prie LR SADM, tikėdamiesi gauti paramą, kuri teikiama iki 29 metų amžiaus, ir su mama užsirašė į konditerijos kursus. Paramos gauti nepavyko, dėl COVID-19 pandemijos paramos teikimas buvo nukeltas, o vėliau, atnaujinus teikimą, Santai suėjo 30 metų ir ji nebegalėjo pretenduoti, tad teko ieškoti kitų kelių.

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie ŽŪM teikia paramą ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse, skatindama socialinę įtrauktį, skurdo mažinimą, ekonominę plėtrą kaimo vietovėse. Idėjos autorės nusprendė užpildyti paraišką pagal šią finansavimo programą, pirmame etape paramos gauti nepavyko, antrame etape tikėjimas ir ryžtas nugalėjo, gauta parama – 18 800 eurų.

Nuo verslo klaidų saugantis tėtis

Santos tėtis Virginijus Aperavičius buvo vienintelis, kuris labiausiai rūpinosi ir stengėsi apsaugoti dukrą bei žmoną nuo verslo klaidų. Jis netgi bandė įkalbėti šios veiklos nesiimti. „Ar pavyks veiklą išlaikyti penkerius metus, kiek reikalauja projekto rengėjai – Nacionalinė mokėjimo agentūra?“ – klausinėjo jis. Tai vertė ieškoti daugiau informacijos ne tik norint nuraminti tėtį, bet ir gerinti verslo procesus, siekiant išvengti nelaimingos lemties.

Tėtis taip pat buvo gelbėtojas moterims, dar turinčioms mažai patirties ir įsigijusioms prastą šakočių kepimo įrenginį, kuris kepdavo šakotį keturias valandas ir dar be spyglių. Jis jį tiesiog pats perkonstravo savo rankomis, kad darbai vyktų maksimaliai geru greičiu. Taip pat kartu su Santos broliu Aidu Aperavičiumi tėvų rūsyje esančioje didelėje nenaudojamoje patalpoje įrengė kepyklą. Gavusios reikiamus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos leidimus, moteris pradėjo veiklą.

Gaminių skonį ir kokybę vertina dukra

Šis verslas yra šeimos verslas – dirba mama Gitana ir dukra Santa, kiek gali prisideda šeimos vyrai. Todėl labai svarbu sugebėti išlaikyti darną, išmokti susitarti, įsiklausyti. Moterys džiaugiasi, kad joms pavyksta puikiai sutarti darbe ir net leisti laisvalaikį kartu. Svarbu išmokti įsiklausyti ne tik į kolegų, šeimos narių, bet ir klientų poreikius, tai taip pat turi įtakos verslo sėkmei: „Kepdavome morkų pyragą su graikiniais riešutais, vienai klientei pasakius, kad pyragas skanus, bet ji nemėgsta šių riešutų, juos tiesiog išėmėme ir įdėjome razinų, tokiu būdu įsigijome nuolatinę draugišką klientę“, – pasakoja Santa.

Mėgstamiausi jų klientų gaminiai yra šakočiai, sūrio pyragai ir pagal užsakymus gaminami tortai. Didžiausia šios įmonės vertybė – gaminiai iš natūralių produktų, be pakaitalų ir konservantų. Pradėjusios veiklą, moterys naudodavo netgi savo ūkyje užaugintus vištų kiaušinius, vėliau išaugus gamybos mastams ir pritrūkus kiaušinių teko rasti kitą patikimą tiekėją, nes kiaušinių gamyboje yra sunaudojami labai dideli kiekiai.

Vaikai niekada nemeluoja – jei jų dvejų metų dukrytė jų sukurto naujo gaminio nevalgo – jis yra net nebandomas siūlyti klientui, bet jei mažoji valgo, verslininkės žino: jų laukia sėkmė.

Nekurkite iliuzijų, kad versle nepatirsite sunkumų

„Kuriant verslą, ypač jį pradedant, visada susiduriama su daugybe sunkumų, bet po truputį ieškant informacijos jie įveikiami. Susidūrusi su sunkumais, niekada negalvoju nutraukti verslą, o galvoju apie tai, kaip sutvarkyti, kad vėl viskas būtų gerai ir galėtume toliau dirbti. Nepamirškite – jei kažkas nepavyks tiesiame kelyje, visuomet yra aplinkkelis“, – sako S. Venspolienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.