...

Investuotojų žvilgsnis į 2022 m.: svarbiausios metų akcijos

Verslas

2023.01.17

Autorius: bzn start

Temos: .

Investuotojų žvilgsnis į 2022 m.: svarbiausios metų akcijos

Investuotojams 2022 m. buvo gynybinių, sveikatos priežiūros (XLV) bei „Staples“ (XLP) sektorių metai. Komunalinių paslaugų (XLU) sektoriai išsiskyrė santykinai didesne dinamika, palyginti su platesne rinka, taip pat, sparčiai augant naftos kainoms, išryškėjo energetikos sektorius (XLE).

Dauguma lyderių – energetikos sektoriuje

„Constellation Energy“ (CEG) yra elektros energijos tiekėja, daugiausia naudojanti netaršius šaltinius, pavyzdžiui, saulės, vėjo ir branduolinę energiją. Ji taip pat gamina elektros energiją iš gamtinių dujų. Ji tiekia energiją JAV namams, įmonėms, vyriausybėms ir didmeniniams vartotojams ir visoje šalyje gamina beveik 10 proc. anglies dioksido neišskiriančios energijos. Trečiąjį ketvirtį “Constellation” pranešė apie 193 mln. JAV dolerių grynąjį nuostolį, palyginti su 633 mln. dolerių grynuoju pelnu per praėjusių metų ketvirtį.

„Occidental Petroleum“ (OXY) yra naftos ir dujų žvalgymo bei gavybos bendrovė ir naftos chemijos produktų gamintoja. Ji taip pat turi tam tikrų interesų vidutinės grandies energetikos sektoriuje. Bendrovė „Occidental“ pranešė, kad 2022 m. trečiojo ketvirčio grynosios pajamos sudarė 2,5 mlrd. Nuo metų pradžios iki piko augimas buvo 168 %.

„ExxonMobil“ (XOM) – „Exxon Mobil Corp.“ naftos ir dujų produktai suvaidino svarų vaidmenį daugelyje svarbių istorijos įvykių. Bendrovės žvalgymo ir gavybos veikla apima naftos ir dujų projektų tyrinėjimą bei plėtrą šešiuose žemynuose. Šiais metais bendrovė tvirtai padidino gavybą ir taip padidino pajamas, be to, neseniai pristatė atnaujintą ilgalaikį įmonės planą, kuriuo siekiama sumažinti išmetamo CO2 kiekį. Pagal šią strategiją bendrovė iki 2027 m. į kapitalo projektus kasmet investuos vidutiniškai 20-25 mlrd. dolerių.

„Eli Lilly“ (LLY) yra viena didžiausių farmacijos bendrovių, kurios specializacija – neurologija, endokrinologija, vėžys ir imunologija. Vaistų gamintojos pajamos ir pelnas puikiai (pagal pramonės standartus) augo. Bendrovė turi patikimų gydymo būdų, kurie padidino jos pajamas ir pelną, sąrašą. „Eli Lilly“ taip pat gavo naudos iš antikūnų terapijos prieš COVID-19. Geriausiai parduodamu vaistu išlieka „Trulicity“, kurio pajamos, palyginti su praėjusiais metais, išaugo 20 proc. iki 1,7 mlrd. dolerių. Nuo metų pradžios augimas siekė daugiau kaip 50 proc.

Aukštos naftos ir dujų kainos, kurias lemia geopolitinių veiksnių sankaupa, yra priežastis, kodėl dauguma lyderių yra energetikos sektoriuje, o kitų sektorių gynybinės savybės palaikė šių sektorių akcijas.

Socialinė medija, akcijos ir akcininkai: kokia ateitis laukia investuotojų?

Socialinė medija suteikė naujos kartos investuotojams daugiau galių, suteikdama jiems prieigą prie informacijos, savarankiško mokymosi priemonių ir galimybę dalytis duomenimis su kitais naudotojais anksčiau neegzistavusiais būdais. Tačiau internetinės socialinės medijos poveikis akcijų rinkai yra dvipusis kardas. Viena vertus, jos gebėjimas plačiai ir laisvai skleisti informaciją padeda mažinti informacijos asimetriją tarp rinkos dalyvių, didinti vertybinių popierių rinkos efektyvumą ir palaikyti finansų rinkos stabilumą. Kita vertus, nereguliarios, vienpusės ar nepatvirtintos informacijos skleidimas turi tendenciją daryti įtaką akcijų kainoms, klaidinti investuotojus ir gali rimtai pakirsti rinkos dalyvių pasitikėjimą rinkos informacijos skaidrumu ir patikimumu.

Socialinė medija padėjo demokratizuoti prieigą prie investicinės informacijos ir suteikė daugiau galių vidutiniam mažmeniniam investuotojui. Norint pasinaudoti naujomis technologijomis ir idėjomis, svarbiausia, kad investuotojai turėtų kuo daugiau informacijos ir galėtų priimti pagrįstus sprendimus.

Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad svarbu patiems atlikti tyrimą, nesvarbu, ar tai būtų įmonės, ar rinkos apskritai, o ne pasikliauti vien daugumos nuomone, nes investavimo procesas yra daug platesnė sąvoka, reikalaujanti aiškaus supratimo apie investavimo tikslą, pagrindinius rodiklius ir savo polinkį rizikuoti.

Svarbiausi 2022 m. IPO

2022 m. didėjanti pasaulinė infliacija, didesnės centrinių bankų palūkanų normos ir geopolitinis nestabilumas lėmė didelį kintamumą, dėl kurio sumažėjo platinimų skaičius. Pavyzdžiui, JAV didėjant palūkanų normoms ir mažėjant vertinimui, platinimų skaičius yra rekordiškai mažas per pastaruosius 25 metus.Vis dėlto matėme keletą įdomių atvejų.

„Mobileye Global Inc“ yra bendrovė, kurianti bepiločiams automobiliams skirtus lustus ir programinę įrangą. Įmonė įkurta 1999 m. ir iki šiol bendradarbiavo su „Audi“, „BMW“, „Volkswagen“, „GM“ ir „Ford“ kuriant pažangias vairavimo ir saugos funkcijas, pavyzdžiui, pagalbos vairuotojui ir eismo juostos išlaikymo, naudojant įmonės kamerą, lustus ir „EyeQ“ programinę įrangą. Per pirminį viešąjį akcijų siūlymą bendrovė išplatino 41 mln. akcijų 21 JAV dolerio kaina, o siūlymo vertė siekė 861 mln. „Mobileye Global“ akcijomis dabar prekiaujama 68,7 proc. brangiau nei IPO kaina.

Taip pat buvo išplatintas Kinijos kompiuterių komponentų gamintojos „Hygon Information Technology Co“ pasiūlymas. Bendrovė Kinijoje pritraukė 10,8 mlrd. juanių (1,6 mlrd. JAV dolerių), o paklausa 2 000 kartų viršijo pasiūlą. Pirmąją dieną akcijos pabrango 66,9 % ir iki šiol uždirbo 22,8 %.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.