...

Investuos į inovatyvias gynybos ir saugumo srities įmones

Verslas

2020.11.11

Autorius:

Temos: , , .

Investuos į inovatyvias gynybos ir saugumo srities įmones

K. Motiejūnas Asmeninio albumo nuotr.

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) kartu su LR krašto apsaugos ministerija (KAM) ruošiasi įsteigti Gynybos investicijų fondą (GIF). Jis bus skirtas paspartinti gynybos ir saugumo pramonės ekosistemos plėtrą Lietuvoje.  Šiuo rizikos kapitalo fondu valstybė skatins kurtis inovatyvių idėjų turinčius naujus verslus ir padės augti jau veikiančioms įmonėms, kurios spėjo Lietuvos rinkai pristatyti savo produktus ir paslaugas, susijusias su gynyba ir saugumu.

„Reikia pripažinti, kad dabartinė gynybos ir saugumo pramonės ekosistema Lietuvoje yra dar tik besikurianti ir gali būti stipresnė bei aktyvesnė. Pastaruosius pusantrų metų kartu su KAM gryninome naujo Gynybos investicijų fondo idėją ir žengiame pirmuosius tvirtus žingsnius jo steigimo link, – teigia INVEGOS vadovas Kęstutis Motiejūnas. – Kadangi nedidelėms ir naujai besikuriančioms įmonėms vis dar tenka susidurti su iššūkiais ieškant finansavimo, rengdami šio fondo investavimo strategiją jaučiame didelę atsakomybę užtikrinti lėšų investavimą į verslą. Taip pat pasirūpinti potencialiai gyvybingais projektais. Tokiais, kurie dėl didelės rizikos ar per ilgo atsiperkamumo dažnai nesulaukia reikalingos pagalbos“.

Stebimas susidomėjimas

Pasak K. Motiejūno, ne pirmą kartą su rizikos kapitalo fondo steigimu susidurianti INVEGA pastebi toliau sparčiai augantį įmonių ir investuotojų susidomėjimą. Verslai su laiku vis dažniau atranda ir labiau vertina akceleravimo fondų siūlomą pagalbą. Džiugu kai ne tik investuojama į įmonę, bet ir pateikiamos produkto, pardavimų vystymo, komandos formavimo ir kitos žinios. Įsteigus  GIF įmonės bus prižiūrimos rizikos kapitalo fondo valdytojo nuo verslo modelio kūrimo pradžios iki galutinio produkto pristatymo rinkoje. Joms bus sudarytos sąlygos konsultuotis su investuotojais, saugumo ir gynybos pramonės ekspertais, padėsiančiais sparčiau auginti verslą ir užtikrinti numatytą investicijų grąžą fondui.

Pagal parengtą GIF investavimo strategiją, jaunos ar besikuriančios gynybos ir saugumo srities įmonės sulauks 3 pakopų pagalbos. Ja bus siekiama suteikti verslo gyvavimui reikalingas žinias ir investicijas. I pakopa arba iki-akceleracinė pakopa bus orientuota į komandos formavimą, naujų idėjų, produktų kūrimą ir kuriamo verslo modelio įvertinimą rinkoje. II pakopa arba akceleratoriaus pakopa suteiks akceleravimo paslaugas ir pirmines nedideles rizikos kapitalo investicijas. Tuo tarpu III pakopos arba rizikos kapitalo fondo etape bus investuojama į įmones, siekiant jas užauginti ir gauti grąžą iš investicijų.

Darbas jau pradėtas

Pasirašius GIF steigimo sutartį, bus rengiamasi rizikos kapitalo fondo valdytojo atrankai. Iš atrinkto rizikos kapitalo fondo valdytojo bus tikimasi ne tik tiesioginio dalyvavimo 3 pakopų etapuose teikiant praktinę verslo vystymo ir sprendimų priėmimo pagalbą, bet ir jo pastangų siekiant pritraukti papildomą finansavimą iš nepriklausomų privačių investuotojų.

„Nors naujų finansinių priemonių kūrimas reikalauja nemažai laiko ir įdirbio, šiuo metu  GIF investavimo strategija jau yra parengta, artimiausiu metu ketiname pasirašyti GIF finansavimo sutartį. Tikimės įsteigti fondą dar šių metų pabaigoje“, – teigia K. Motiejūnas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.