...

Garsus investuotojas iš Silicio slėnio investuoja į KTU studento sukurtą inovaciją

Verslas

2015.06.11

Autorius: BZN start

Temos: .

Garsus investuotojas iš Silicio slėnio investuoja į KTU studento sukurtą inovaciją

Inovatyvios elektrinės dviračio pavaros „Rubbee“ kūrėjas - Gediminas Nemanis. Asmeninio archyvo nuotr.

Garsus rizikos kapitalo investuotojas iš Silicio slėnio, startuolių akademijos ir fondo „Founder.org“ įkūrėjas ir vadovas Michaelis Baumas investicijai pasirinko Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) magistranto Gedimino Nemanio sukurtą inovatyvią elektrinę dviračio pavarą „Rubbee“.

Prieš keletą mėnesių į Lietuvą M. Baumą pakvietė KTU Nacionalinis inovacijų ir verslo centras (NIVC), surengęs didžiulio susidomėjimo sulaukusią konferenciją studentams ir startuoliams – „8 paslaptys kaip sukurti milijardų dolerių“.

KTU ir „Founder.org“ akademijai tapus partneriais, M. Baumas pakvietė jaunuosius antreprenerius registruotis į „Founder.org“ organizuojamą verslo vystymo programą „Class of 2016“, į kurią kasmet priimama apie 50 komandų iš JAV ir Europos. Kiekviena komanda jau programos pradžioje gauna nuo 10 iki 100 tūkst. JAV dolerių dotaciją.

„Apjungę savo jėgas su rizikos kapitalo fondu planuojame rinkai pristatyti tokį gaminį, kokio pasaulis dar nėra matęs“

G. Nemanis

Norint dalyvauti šioje programoje, privaloma sąlyga buvo ta, jog komandos sudėtyje būtų KTU studentas, ne vėliau kaip prieš metus studijas baigęs KTU absolventas ar KTU dėstytojas.

Pateko tarp 40 stipriausių

2015 m. „Founder.org“ akademija vykdė atranką tarp 45 Europos ir Šiaurės Amerikos aukštųjų mokyklų, kurios atstovauja 9 skirtingas šalis ir 20 pramonės sričių, tarp kurių: kosmoso technologijos, gamtos mokslai, žemės ūkis 2.0, robotika, skaitmeninė sveikata ir genomika.

Founder.org“ išrinko 40 stipriausių komandų, iš kurių 18 yra iš Europos. KTU universitetas su jaunuoju startuoliu pateko tarp garsiausių ir prestižiškiausių pasaulio aukštųjų mokyklų. Toks pasiekimas skatina siekti mokslo aukštumų, tapti dar pranašesniais savo žiniomis ir inovacijomis.

100 mln. JAV dolerių vertės investicinės kompanijos ir jauno verslo vystymo akademijos „Founder.org“ įkūrėjas M. Baumas turi sukaupęs 25 metų verslo patirtį investuojant bei sėkmingai kuriant startuolius.

Ilgą laiką jis dirba Kalifornijoje įsikūrusiame Silicio slėnyje (JAV), dar vadinamame startuolių meka. M. Baumasa pabrėžia: „Mūsų misija yra remti naujos kartos drąsiuosius novatorius ir padėti jiems pakeisti ateitį pačiu tinkamiausiu būdu. Mes sutelkiame dėmesį į geriausias idėjas turinčius pradedančiuosius, kurie ateityje atneš didelius pokyčius mūsų pasaulyje“.

Įvertino gebėjimą pritraukti investicijas

KTU studentas G. Nemanis pasakojo, jog tiesiogiai su M. Baumu ir jo komanda susipažino jo vizito Lietuvoje metu.

„Michaelis mus paskatino užsiregistruoti „Founder.org“ rengiamoje 8D investicinėje programoje. Šios akademijos komanda atliko išsamią mūsų projekto analizę, pateikė išvadas, kurios mums buvo itin palankios – iš kelių šimtų dalyvavusių komandų mus atrinko į tolimesnį etapą kartu su komandomis iš Masačiusetso technologijų instituto (MIT), Berklio bei Oksfordo universitetų.

Kaip stipriausios mūsų projekto dedamosios buvo išskirta komanda, patirtis prisitraukti investicijas iš minios finansavimo platformos bei intelektinės nuosavybės teisėmis apsaugoti gaminio sprendimai“, – pasakoja G. Nemanis.

Tokio gaminio pasaulis dar nėra matęs

Vėliau sekė vaizdo konferencijų serija, kurių metu jaunieji antrepreneriai gilinosi į projekto galimybes, potencialias gaminio rinkas ir sąlygas sparčiam augimui.

„Supratę, kad vieni kitiems galime būti naudingi, nusprendėme dirbti kartu. Stokholme susitiksime su organizacine „Founder.org“ komanda ir tarsimės dėl sekančio investicijų etapo. Apjungę savo jėgas su rizikos kapitalo fondu planuojame rinkai pristatyti tokį gaminį, kokio pasaulis dar nėra matęs“ – optimistiškai nusiteikęs Gediminas.

Mechatronikos bakalauras, o dabar – KTU Marketingo valdymo magistrantas G. Nemanis verslo pasaulyje sužibėjo sukurdamas inovatyvią pavarą „Rubbee“, kuri bet kurį dviratį per kelias minutes gali paversti elektriniu.

„Founder.org“ birželio 14 – 17 d. paskelbs šių metų 10 tūkst., 50 tūkst. ir 100 tūkst. JAV dolerių vertės apdovanojimus Pasaulio įkūrėjų forume Stokholme (Švedija), į kurį pakviestas ir „Rubbee“ kūrėjas G. Nemanis. Šiemet forumas bus surengtas Karališkame technologijų institute.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.