...

Finansinės technologijos plečia galimybes verslui gauti finansavimą

Verslas

2020.02.03

Autorius: bzn start

Temos: .

Finansinės technologijos plečia galimybes verslui gauti finansavimą

L.Armalys Asmeninio albumo nuotr.

Pradedantysis verslas susiduria su daugybe iššūkių, o vienas didžiausių – pinigai. Nors iš pradžių ne vienam jaunajam verslininkui atrodo, kad pinigų verslo pradžiai pakaks, visgi vėliau neretai tenka pasukti galvą, iš kur gauti papildomų lėšų. Bankai nėra linkę teikti paskolas jaunam verslui, todėl finansinių technologijų įmonės joms yra geras pasirinkimas.

Viskas vyksta sparčiau

Finansinių technologijų įmonė yra finansinė įstaiga, kuri efektyviai išnaudoja informacines technologijas. IT leidžia greičiau pasiekti klientą – aptarnauti be būtinybės atidaryti fizinį padalinį internetu ar per mobiliąją programėlę. Taip pat jos padėjo maksimaliai suefektyvinti procesus, kurie yra svarbūs klientui, pavyzdžiui, pasiūlyti dar greitesnes pinigų perlaidas. Be to, IT padeda efektyviai išnaudoti turimą duomenų kiekį ir tai leidžia prognozuoti kliento veiksmus.

Verslo finansuotojo „Noviti finance“ vadovas Linas Armalys pastebi, kad dėl technologijų keičiasi visas finansų sektorius. Net ir šiandieninis tradicinis bankas labiau primena IT įmonę – daugiausia dėmesio skiriama technologijoms, kurios padeda paspartinti banko darbą. Anksčiau banke dirbo daugiau klientus aptarnaujančių žmonių, dabar jų skaičius nuolat mažinamas. Visus šiuos pokyčius lėmė naujausios technologijos, pradėjusios keisti tradicinių kredituotojų ir finansinių įstaigų esmę.

Lankstesnis požiūris

Jeigu bankai naudojasi naujausiomis technologijomis, ar jie taip pat gali būti vadinami finansinių technologijų įmonėmis? Pasak pašnekovo, iš dalies taip, tačiau bankai nėra tokie lankstūs kaip finansinių technologijų įmonės. Be to, skiriasi ir klientai.

Pavyzdžiui, dauguma bankų daugiau dėmesio skiria stambesniems rinkos žaidėjams – didelėms įmonėms, kurioms reikia didesnių paskolų. „Bankams paprasčiau ir naudingiau sutelkti visą dėmesį į vidutinio ir didelio verslo kreditavimą. Todėl su smulkiojo verslo atstovu, kuriam reikia nedidelės paskolos, pavyzdžiui, iki 10 tūkst. eurų, bankas nebus linkęs kalbėtis ir jam suteikti reikiamą sumą. Kam pirmenybę teiks banko vadybininkas, kai ant jo stalo guli dvi paraiškos – 10 tūkst. eurų ir 100 tūkst. eurų paskolai gauti? Atsakymas aiškus – tai, kurioje prašoma didesnės sumos, nes bankų procesai yra parengti taip, kad paraiškai įvertinti, nesvarbu, kokia joje pageidaujama suma, reikia vienodai laiko, o nauda bankui didesnė, kai skolinama didesnė suma“, – aiškina L. Armalys.

Verslui, jaunesniam nei dvejų metų, sunku gauti paskolą iš tradicinių kredituotojų, nes jie nėra linkę prisiimti rizikos. Tačiau tai nereiškia, kad jaunesniam verslui nėra galimybės pasiskolinti apyvartinėms lėšoms ar investicijoms.

„Alternatyvūs kredituotojai ir finansinių technologijų įmonės lanksčiau vertina riziką ir labiau linkę ją prisiimti. Žinoma, tai nereiškia, kad finansuojamos visos besikreipiančios įmonės. Nebankiniai kredituotojai labiau linkę finansuoti tas įmones, kurioms pinigų reikia spartesniam augimui, o ne esamoms problemoms spręsti ir finansinėms spragoms kamšyti“, – sako „Noviti finance“ vadovas.

Reikia žinoti, kur kreiptis

Finansinių technologijų įmonės į finansavimo rinką įnešė greičio, patogumo ir lankstumo. Jeigu anksčiau tekdavo ilgai laukti ir paruošti daugybę dokumentų, patvirtinančių, kam bus išleista paskola, dabar to nereikia. Verslininkas gali gauti paskolą niekur neidamas ir labai greitai. Tačiau renkantis alternatyvų finansuotoją, reikėtų atlikti namų darbus, išsiaiškinti, koks finansuotojas geriausiai patenkins esamą poreikį.

Pavyzdžiui, kredito unijos dažnai specializuojasi į tam tikrus segmentus: ūkininkų finansavimą, būsto paskolas ir pan. Alternatyvūs kredituotojai taip pat specializuojasi. Vieni teikia mikroverslo kreditavimą, kiti siūlo kitokias, pavyzdžiui, faktoringo, paslaugas.

„Tikėtis, kad atėję pas bet kurį verslo finansuotoją gausite vienodą produktą ir vienodą paslaugų kokybę, neteisinga. Rinkdamiesi finansuotoją atsižvelkite į tai, kaip greitai suteikiama paslauga, ar ji suteikiama įsigilinus į konkrečius jūsų verslo poreikius. Dar vienas patarimas – ieškokite finansuotojo, kuris bus jūsų verslo partneris, suinteresuotas jūsų verslo sėkme“, – pataria L. Armalys.

Ekspertai

Linas Armalys

Linas Armalys

Vadovas / „Noviti finance”

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.