...

Finansinė parama įmonėms, norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę

Verslas

2022.02.03

Autorius: bzn start

Temos: .

Finansinė parama įmonėms, norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę

Aušra Pakėnienė Asmeninio albumo nuotrauka

Sausio mėnesį startavo 2022 m. Europos Komisijos ir Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (ESINT) MVĮ fondo projektas, skirtas mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ), norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę.

Kad įmonėms labai svarbi intelektinės nuosavybės apsauga, parodė didelis verslo subjektų susidomėjimas šiuo MVĮ fondo projektu praėjusiais metais. Nuo pat projekto pradžios buvo pateikta beveik 13 tūkst. prašymų finansinei paramai gauti iš 27 ES šalių. Lietuvos verslo subjektai pernai iš viso pateikė net 645 tokius prašymus ir rikiuojasi šalia didžiųjų ES valstybių, pateikusių daugiausia prašymų skirti kompensaciją.

Šiais metais startuoja 2022 m. MVĮ fondo projektas, kuris apima daugiau intelektinės nuosavybės veiklų (prekių ženklai, dizainas, patentai) bei numato didesnes kompensacijas.

MVĮ fondo projekto metu galima susigrąžinti:

  • 90 proc. intelektinės nuosavybės išankstinio nustatymo paslaugų („IP Scan“) kainos;
  • 75 proc. ES, nacionalinio ir regioninio prekių ženklų ir dizaino registracijos mokesčių sumos;
  • 50 proc. už ES ribų taikomų tarptautinių prekių ženklų ir dizaino registravimo mokesčių sumos;
  • 50 proc. nacionalinių patentų mokesčių sumos.

Valstybinis patentų biuras sulaukia nemažai atsiliepimų iš įmonių apie projekto naudą. Tad ši informacija yra itin aktuali verslui, norinčiam efektyviai valdyti savo intelektinę nuosavybę.

Apsauga tarptautiniu mastu

„IP Scan“ ekspertė, „AAA Law“ partnerė, patentinė patikėtinė Aušra Pakėnienė atkreipia dėmesį, kad dažnai, kai klientai kreipiasi į intelektinės nuosavybės apsaugos specialistus, girdimi klausimai, kaip apsaugoti naują gaminį, jo pavadinimą, šūkius, kokiose šalyse ir kokiais būdais tai galima padaryti. Ekspertės nuomone, įmonės, eidamos į naujas rinkas, nepagalvoja, kad joms gali nepakakti Lietuvoje turimų teisių ir kad reikia apsaugoti prekių ženklus ar dizainą kitose teritorijose. „Neretai klientai domisi galimybe patentuoti inovatyvų gaminį, technologiją ar verslo modelį, tačiau sprendimas nėra naujas ir tenka ieškoti kitų apsaugos formų: komercinių paslapčių, autorių teisių, dizaino ir pan. Kad galėtume atsakyti į šiuos klausimus, turime įsigilinti į kliento verslą, aiškintis, kokius intelektinės nuosavybės objektus jis turi, kokia intelektinės nuosavybės apsaugos forma tinkama, kokiose rinkose ir kokiu būdu ją apsaugoti“, – sako A. Pakėnienė.

Atsakyti į klientų klausimus ir suformuoti intelektinę nuosavybės apsaugos strategiją padeda jau antri metai iš eilės Europos Komisijos ir ESINT vykdomas projektas, skirtas suteikti finansinę paramą mažoms ir vidutinėms įmonėms jų intelektinės nuosavybės apsaugai. Viena projekto metu finansuojamų paslaugų – intelektinės nuosavybės išankstinis įvertinimas („IP Scan“), kurio metu MVĮ gali gauti iki 630 eurų kompensaciją. Teikdamas „IP Scan“ paslaugą, intelektinės nuosavybės specialistas nagrinėja MVĮ verslo modelį, produktus arba paslaugas ir verslo augimo planus, kad nustatytų MVĮ tinkamiausią intelektinės nuosavybės strategiją.

„Džiugu, kad įmonės naudojasi „IP Scan“ paslauga ir, įvertinę turimą intelektinę nuosavybę, nusprendžia IN objektus registruoti Lietuvoje ir kitose rinkose. Svarbu, kad minėtas projektas leidžia gauti paramą ir prekių ženklams, dizainams registruoti tarptautiniu mastu. Klientai ir mes vertiname galimybę pasinaudoti šia paslauga ir įsivertinti nuosavybę ne tik savo, bet ir specialistų akimis“, – mano ekspertė.

Geri įmonių atsiliepimai

UAB „BHC group“ komercijos vadovas Norbertas Akromas pasakoja planuojantis prekybos plėtrą, tad, atsiradus galimybei įsivertinti intelektinės nuosavybės apsaugą, iškart sutiko dalyvauti projekte: „Dalyvavimas projekte mums padėjo identifikuoti intelektinės nuosavybės problemas ir galimybes, taip pat įgyvendinti tolesnius veiksmus. Šiuo pagrindu Europos Sąjungoje užregistravome savo prekių ženklus – insekticidus „Dichlofoss“ ir repelentus „Zy-zy“.“

Daugiau informacijos apie MVĮ fondo projektą rasite čia

Taip pat, jeigu ieškote informacijos apie intelektinę nuosavybę, jos apsaugą, ją galite rasti naujoje svetainėje

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.