...

Finansavimo priemonės jaunam verslui

Verslas

2015.06.09

Autorius: Gražina Vincel

Temos: .

Finansavimo priemonės jaunam verslui

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) vadovas - Audrius Zabotka. BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Tie, kas nori pradėti savo verslą, bet neturi tam pakankamai lėšų, gali kreiptis pagalbos dėl finansavimo suteikimo. UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) vadovas Audrius Zabotka išskiria keletą finansinių priemonių pradedantiesiems verslininkams.

Lengvatinės paskolos iš Verslumo skatinimo fondo, finansuojamo Europos socialinio fondo lėšomis. Skirtos mažoms įmonėms, fiziniams asmenims pradėti, o socialinėms įmonėms plėtoti savo verslą. Priemonės įgyvendinimas derinamas su pradedančiųjų verslą mokymu ir konsultavimu, pagalba rengiant ir įgyvendinant verslo planus. Iki 24 907 eurų paskolos teikiamos iki 2015 m. rugsėjo 30 dienos.

Paskolos iš Atviro kreditų fondo, finansuojamo Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, sudaro smulkiajam ir vidutiniam verslui platesnes galimybes investuoti. Verslininkai gali pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis iki 579 240 eurų arba lankstesnio apyvartinio kapitalo finansavimo būdais – kredito linijomis.

„Invegos“ garantija. Pasak A. Zabotkos, kreipiantis dėl paskolos neretai susiduriama su bankui nepatrauklaus ar nepakankamo užstato problema. Šiuo atveju „Invega“ garantuoja pirmos paskolos dalies grąžinimą kredito įstaigai iki 80 proc. sumos, o likusi dalis padengiama paskolos ėmėjo pasiūlytais užstatais. „Invegos“ garantija galima pasinaudoti, imant bet kurią „Invegos“ administruojamą paskolų priemonę.

Parama pirmajam darbui, kai darbdavys gauna lengvatą, į darbą priimdamas pirmą kartą įdarbinamą 16–29 m. jaunuolį, iki tol nedirbusį pagal darbo sutartį. Ne ilgiau kaip 12 mėnesių kompensuojama darbuotojo atlyginimo dalis, lygi 23,3 proc. nuo apskaičiuoto darbo užmokesčio. Norint pasinaudoti priemone, reikia pateikti paraišką „Invegai“.

„Žiūrint šiandienos statistiką, išsiskiria verslumo skatinimo paskolos ir parama pirmajam darbui“

A. Zabotka

Priemonės vykdantiesiems individualią veiklą

Vykdant individualią veiklą, galima pasinaudoti bet kuria minėta finansine priemone. A. Zabotka sako, kad dažniausiai finansavimo ieškoma prekybos paslaugoms pagerinti, paslaugų sektoriaus veikloms įgyvendinti, pavyzdžiui, viešbučiams, visuomeniniam maitinimui, sveikatos priežiūrai, taip pat gamybos projektams. „Žiūrint šiandienos statistiką, išsiskiria verslumo skatinimo paskolos ir parama pirmajam darbui“, – vardija jis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.