...

Finansavimo etapo „A seriją“ užbaigė su 20 mln. eurų

Verslas

2021.10.15

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , , .

Finansavimo etapo „A seriją“ užbaigė su 20 mln. eurų

Startuolio komanda Asmeninio albumo nuotr.

Lietuvoje įsikūrusi saulės programinės įrangos tiekėja „PVcase“ paskelbė, kad pritraukė 20 mln. eurų „A serijos“ finansavimo etape. Kiek anksčiau startuolis taip pat sėkmingai rinko solidžias investicijas, tačiau tai, ką pavyko pasiekti dabar, yra didžiausias bendrovės „PVcase“ lėšų rinkimo turas Europoje.

Nenustoja stebinti

Penktus veiklos metus skaičiuojantis Deivido Trainavičiaus įkurtas startuolis dvejus metus iš eilės skelbė pritraukęs po ketvirtį milijono eurų. Šiemet investicinė suma dar įspūdingesnė. 

Į startuolį investavo tokie rinkos milžinai kaip rizikos kapitalo fondas „Elephant“, rizikos kapitalo fondai „Contrarian Ventures“ ir „Practica Capital“. 

„Pasauliui pereinant prie atsinaujinančių energijos šaltinių, svarbu sukurti įrankius, kurie leistų greičiau projektuoti ir įdiegti tam reikalingą infrastruktūrą. Norime dalyvauti visame saulės elektrinės gyvavimo cikle – nuo pardavimų, projektavimo ir statybos iki eksploatacijos ir priežiūros. Todėl ši investicija ne tik suteiks galimybę investuoti į naujų produktų kūrimą, bet ir greitai auginti šia technologija tikinčių žmonių komandą“, – sako bendrovės „PVcase“ vadovas D. Trainavičius.

Planuoja aktyvią plėtrą

D. Trainavičiaus teigimu, pritrauktos investicijos leis aktyviau plėtoti produktus, didinti jų portfelį. Startuolio tikslas – pasiūlyti daugiau debesų kompiuterija pagrįstos programinės įrangos sprendimų, kuri padeda greičiau ir tiksliau projektuoti saulės elektrines bei optimizuoti saulės parkų veiklą.

Įmonei keliant vis ambicingesnius tikslus, natūralu, kad atsiranda ir komandos augimo poreikis. Verslininkas atskleidžia, kad dar iki kitų metų pabaigos įmonės darbuotojų skaičius išaugs kone dvigubai, iki 200 darbuotojų. Tikimasi sparčiai plėsti bendrovės biurus Lietuvoje, Ispanijoje, Vokietijoje. Taip pat dalis darbuotojų gali dirbti nuotoliniu būdu iš bet kurios pasaulio vietos.

Prie valdybos jungiasi vienas investuotojų

Užbaigus „A serijos“ finansavimo raundą, prie bendrovės „PVcase“ valdybos prisijungs „Elephant VC“ partneris Peter Fallon, kurio žinios ir ryšiai lietuviškam startuoliui padės įsitvirtinti JAV rinkoje. 

„Klimato kaitos problemai spręsti galima pasitelkti programinę įrangą ir pažangiausius IT sprendimus, todėl „PVcase“ greitai tapo viena įdomiausių saulės technologijų įmonių Baltijos šalyse. Produktus kuria saulės elektrinių inžinieriai, kurie puikiai supranta savo kolegų visame pasaulyje iššūkius, poreikius ir projektų tikslus. Tai ryškus šios bendrovės privalumas, suteikiantis galimybę pradėti naują sparčių saulės elektrinių inovacijų erą“, – teigė „Elephant VC“ partneris P. Fallon.

Pozityvūs investuotojų atsiliepimai

Į startuolį investavusių rizikos kapitalo fondų „Contrarian Ventures“ ir „Practica Capital“ atstovai mato didžiulį komandos atsidavimą ir ryžtą inovuojant rinkas. 

„Nuo pirmųjų dienų tikėjome Deivido ir „PVcase“ komandos misija kurti tvarius technologinius sprendimus, kurie pagreitina inžinierių darbą. Komanda ir toliau laužo nusistovėjusius industrijos standartus ir nepaliaujamai stebina rinką inovatyviais technologiniais sprendimais. Esame įsitikinę, kad tai bus viena greičiausiai augančių bendrovių Europoje, ir džiaugiamės, kad „PVcase“ sprendimai labai prisideda prie kovos su klimato kaita visame pasaulyje“, – lūkesčiais dalijasi „Contrarian Ventures“ partneris Rokas Pečiulaitis.

Jam antrina „Practica Capital“ partneris Arvydas Bložė, pabrėždamas spartų augimą ir kilnią verslo misiją. „Lietuvoje gimęs startuolis „PVcase“, labai sparčiai sugebėjo savo ambicingą planą paversti realybe ir užtikrintai tapti vienu savo kategorijos lyderių bei atitikti kokybės standartus. Tai dėsninga, stebint išskirtinį visos komandos atsidavimą ir aiškią misiją savo inžineriniais sprendimais transformuoti ir įgalinti industriją rūpintis tvarumu. „PVcase“ žengia į kitą įmonės vystymo etapą – džiaugiamės būdami to dalimi nuo pirmųjų dienų“, – sako A. Bložė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.