...

Daugiau pagalbos verslui: praplėstas verslų sąrašas

Verslas

2021.07.16

Autorius: bzn start

Temos: .

Daugiau pagalbos verslui: praplėstas verslų sąrašas

K. Motiejūnas Asmeninio albumo nuotr.

Atnaujinus priemonės „Palūkanų kompensavimas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams“ sąlygas, nuo liepos pradžios daugiau įmonių galės gauti kompensaciją.

95 proc. palūkanų kompensacijas galės gauti įmonės, kurių pagrindinė veikla buvo įtraukta į 2-ojo karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą.  Taip pat tos, kurios turi paskolas, paimtas 2015–2019 m. laikotarpiu. Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) palūkanas šioms įmonėms kompensuos iki 2021 m. lapkričio 30 d. Taip pat toliau tęsiamas palūkanų  kompensavimas smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams, pasirašiusiems paskolų sutartis nuo 2020 m. sausio 1 d.

„INVEGOS teikiama pagalba verslui nesibaigia. Ja verslas gali sušvelninti viruso protrūkio ekonominius padarinius. Praplėtus verslų, galinčių kreiptis dėl palūkanų kompensavimo sąrašą, tuo galės pasinaudoti daugiau įmonių. Kviečiame verslą, kuris atitinka priemonei keliamus reikalavimus, suspėti pasinaudoti atsiradusia papildoma galimybe gauti palūkanų kompensaciją, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Paraiškos teikiamos iki spalio pabaigos

Ekonomikos ir inovacijų ministerijai atnaujinus palūkanų kompensacijų sąlygas, 95 proc. palūkanų kompensacija bus teikiama smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams (SVV), kurie paraiškos vertinimo metu turės galiojančias paskolos sutartis. Siekiant padėti kuo platesniam ratui verslų, priemone galės pasinaudoti dvi pareiškėjų grupės.

Pirmai grupei priklausantys pareiškėjai, galintys gauti 95 proc. palūkanų kompensacijas – verslai, kurių pagrindinė veikla buvo įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą.  Taip pat tie, kurie turi galiojančias paskolas, paimtas ne anksčiau kaip 2015 m. sausio 1 dieną ir ne vėliau kaip 2019 m. gruodžio 31 d. Jiems INVEGA kompensuos palūkanas, patirtas ne ilgiau kaip iki 2021 m. lapkričio 30 d. ar paskolos sutartyje nurodyto paskolos gražinimo termino pabaigos. Paraiškas dėl kompensacijos sunkumų dėl pandemijos patyręs verslas INVEGAI jau gali teikti iki 2021 m. spalio 31 d.

Ne tik nukentėjusiems verslams

Palūkanų kompensavimo priemonė skirta ne tik sunkumų dėl COVID-19 patiriantiems. Todėl atnaujinus priemonės sąlygas numatyta, kad 95 proc. kompensacija galės būti išmokama ir visiems SVV, kurių paskolos bus paimtos nuo 2020 m. sausio 1 d. Šios grupės pareiškėjams palūkanos bus kompensuojamos ne ilgiau kaip 36 mėn. laikotarpiui nuo paraiškos pateikimo. Arba ne ilgiau nei paskolos sutartyje nurodyta paskolos grąžinimo termino pabaiga. Paraiškas šie verslai INVEGAI gali teikti iki 2022 m. spalio 31 d.

Kaip ir anksčiau, palūkanų kompensacija bus apskaičiuojama taikant iki 7 proc. maksimalių metinių palūkanų dydį. Tai galios tiek apskaičiuojant palūkanas už paskolas, suteiktas verslams, kurių veikla buvo ribojama, tiek kitiems SVV. Palūkanų kompensacijos bus teikiamos kaip valstybės de minimis pagalba. Paraiškas verslai INVEGAI jau gali teikti adresu https://paraiskos.invega.lt/#/plogin/login

Dėl priemonės „Palūkanų kompensavimas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams“ finansavimo nuo 2020 m. iki 2021 m. gegužės 31 d. pasirašytos sutartys už 36 mln. eurų. Ja jau pasinaudojo 2537 galutiniai naudos gavėjai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.