...

7 mln. eurų investicija į bioenergetikos įmonę

Verslas

2020.12.29

Autorius: bzn start

Temos: .

7 mln. eurų investicija į bioenergetikos įmonę

Virginijus Ramanauskas Asmeninio albumo nuotr.

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) valdanti Pagalbos verslui fondą (PVF) sudarė pirmąjį sandorį. 7 milijonų eurų finansavimą mišriais instrumentais skyrė UAB „Enerstena“, kuri projektuoja, gamina ir įrenginėja biomasės katilines.

Pagalbos sulaukusi įmonė finansavimą panaudos dėl COVID-19 pandemijos sustabdytų projektų pabaigimui. Taip pat išmokės vėluojančius atlyginimus darbuotojams, padengs reikšmingą dalį vėluojančių skolų tiekėjams, sumokės mokesčius Lietuvoje ir užsienyje.

Tikslas padėti svarbiam sektoriui

„Pirmoji Fondo pagalbos sulaukė ypač stipriai pandemijos paveikta atsinaujinančios energijos srityje veikianti bendrovė. Sunkumų patiriančiai „Enerstenai“ padėsime išlaikyti darbo vietas daugiau kaip 200 žmonių, išsaugosime Lietuvoje veikiančią perspektyvią, ekspertinių žinių sukaupusią įmonę, savo mokslinių tyrimų centre kuriančią ir tobulinančią bioenergetikos technologijas“, – komentavo VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

PVF bendrovei skyrė 7 milijonų eurų finansavimą, iš kurių 5,5 milijonus eurų – paprastosiomis obligacijomis 6 metų terminui, 1,5 milijonų eurų – konvertuojamomis obligacijomis 5 metų terminui.

Eksperimentai su naujos kartos technologijomis

„Enerstenos“ grupė yra sukūrusi savą technologiją ir įsteigusi mokslo ir tyrimų centrą, kuriame eksperimentuoja su naujos kartos technologijomis bei kuru – tyrimų centre sukaupta laboratorinė įranga ir mokslinis kolektyvas, kuriame dirba 11 mokslininkų. Bioenergetikos sektoriuje vis plačiau naudojamos pažangios technologijos, o nuosavas mokslo ir tyrimų padalinys sukuria konkurencinį pranašumą verslui.  Pasitelkdama tvarius energijos gamybos sprendimus „Enerstenos“ grupė svariai prisideda prie aplinkos taršos mažinimo Lietuvoje ir pažangios energetikos vystymosi. Apie 90 proc. pajamų įmonė gauna eksportuodama Lietuvoje suprojektuotą ir pagamintą įrangą į 10 skirtingų Europos šalių.

„Pagalbos verslui fondo investicija mums gyvybiškai svarbi, nes galėsime išsaugoti kelių šimtų mokslininkų ir kitų aukščiausios kvalifikacijos darbuotojų darbo vietas, tęsti inovatyvią, automatizuotą energijos gamybą iš atsinaujinančio energijos šaltinio – biokuro, ir savo turima technologija padėti Europai iki 2050 metų tapti CO2 į aplinką neišmetančiu kontinentu“, – kalbėjo UAB „Enerstena“ direktorius Virginijus Ramanauskas.

Daugumą projektų „Enerstena“ vykdo užsienio šalyse, jie yra ilgalaikiai, besitęsiantys metus ar dvejus. Susidūrusi su pandemija, bendrovė tęsė darbus, tačiau praėjus pusmečiui iššūkiai tapo nepakeliami. Dėl neužtikrintumo rinkoje, vykdomų projektų perkėlimo ir naujų projektų atidėjimo bei ribojimo išvykti į užsienio šalis susidarė skolos darbuotojams, tiekėjams ir mokesčių rinkėjams, todėl be PVF investicijos „Enerstena“ negalėtų tęsti veiklos.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.