...

639 mln. eurų finansinės pagalbos verslui

Verslas

2021.03.18

Autorius: bzn start

Temos: .

639 mln. eurų finansinės pagalbos verslui

Nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) suteikta finansinė pagalba verslui, patyrusiam sunkumų dėl koronaviruso ar ieškančiam papildomo finansavimo, nuo 2020 m. pandemijos pradžios siekia daugiau kaip 639 mln. Eur. Net 64 proc. suteikto finansavimo – beveik 407 mln. Eur – įmones pasiekė per INVEGOS kovidines priemones, sukurtas pagelbėti verslui būtent COVID-19 krizės metu.

„Šiuo sunkiu laikotarpiu ne tik tęsėme verslo finansavimą įprastinėmis priemonėmis, bet ir aktyviai dalyvavome teikiant verslui pagalbą COVID-19 krizės metu. Siekėme, kad likvidumo iššūkiai nesukeltų verslų tęstinumo problemų, o pagalba būtų tikslinga, efektyvi ir greita. Ne viskas pavyko sklandžiai, tačiau sparčiai sukūrę ir įgyvendinę 10 įvairių kovidinių verslo finansavimo priemonių, stipriai prisidėjome prie Lietuvos verslo gyvybingumo palaikymo“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Populiarios paskolos

Siekiant pagelbėti nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui, didžiausia INVEGOS suteikto finansavimo dalis verslą pasiekė paskolų forma. Vien per kovidines priemones nuo 2020 m. pandemijos pradžios iki šios dienos įmonėms paskolų forma  INVEGA suteikė 241 mln. Eur. Didžiausia lėšų dalis panaudota lengvatinėms paskoloms, skirtoms pagelbėti turizmo ir apgyvendinimo paslaugų sektoriams. Kelionių organizatoriams ir apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų teikėjams INVEGA jau skyrė  18,8 mln.  eurų. Kiek daugiau nei pusė šimto šių paslaugų teikėjų gali kompensuoti klientams jų patirtas išlaidas už  neįvykusias keliones ar apmokėti einamąsias išlaidas. Iš viso šiai priemonei numatyta 30 mln. Eur.

Anot K. Motiejūno, pagal jau panaudotų lėšų sumą, galima pasidžiaugti ir kita  kovidine  INVEGOS tiesioginių paskolų priemone „Tiesioginės COVID-19 paskolos“, kuri skirta visiems nuo COVID-19 nukentėjusiems sektoriams, atitinkantiems priemonės sąlygas ir ieškantiems lėšų būtinosioms išlaidoms apmokėti. Pagal šią priemonę INVEGA  393 verslo subjektams jau skyrė  16,09 mln. Eur. Šiuo metu dar yra vertinama 359  paraiškos, kurių prašomas finansavimas siekia 17 mln. eurų.

Siekdama sumažinti verslo skolinimosi naštą pandemijos metu, už verslo  paskolas per kovidines garantijų priemones INVEGA garantavo už beveik 104 mln. Eur. Per šiuo metu veikiančią  kovidinių garantijų priemonę „Kelionių organizatorių priemonių įvykdymo užtikrinimo garantijos“  už kelionių organizatorius draudimo įmonėms ir finansų įstaigoms jau suteikta garantijų už beveik 3 mln. Eur.

Lengvinama testavimo našta

Taip pat SVV įmonės jau gali pradėti testuoti savo darbuotojus ir rinkti sąskaitas už asmens sveikatos priežiūros įstaigose atliktus testus, už kuriuos vėliau gaus valstybės kompensacijas. Bus kompensuojama po 12 eurų už vieną greitąjį serologinį antikūnų tyrimą ir (ar) už greitąjį antigeno testą. Planuojama, kad paraiškas kompensacijoms gauti, verslas galės pateikti jau nuo kovo mėn. pabaigos. Šiai priemonei skirta 30 mln. Eur.

Iš viso nuo pandemijos pradžios INVEGA subsidijų ir visuotinės dotacijos priemonėmis, skirtomis pagelbėti nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms ir kompensuoti nuomos mokesčio išlaidas ar sumokėtas paskolų palūkanas, jų sąskaitas papildė kiek daugiau nei 61 mln. Eur.

INVEGOS ilgalaikės finansavimo priemonės, skirtos naujam verslui arba sparčiai augančioms jau veikiančioms bendrovėms, taip pat išliko vienu iš patraukliausių būdų finansavimui gauti. Nuo pandemijos pradžios 2020 m. per ilgalaikes finansavimo priemones verslui buvo suteikta beveik 233 mln. Eur, iš kurių 80 mln. Eur vertės finansavimas verslui skirtas paskolų forma; 13,6 mln. Eur verslui pervesta per visuotinės dotacijos priemones; 17,25 mln. Eur. sudarė INVEGOS valdomos rizikos kapitalo investicijos; beveik 122 mln. Eur. buvo suteikta įvairių garantijų forma.

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ – LR Vyriausybės įkurta nacionalinė plėtros įstaiga, skirta padėti verslo atstovams gauti reikiamą finansavimą. Institucijos misija yra skatinti Lietuvos verslo augimą ir konkurencingumą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.