...

Žinomiausi vokiečių verslininkai

Verslas

2013.10.07

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: , .

Žinomiausi vokiečių verslininkai

Žinomiausi vokiečių verslininkai bzn start fotomontažas

Jei reikėtų įvardyti garsiausią vokiečių gaminamą produktą, sudėtinga nebūtų: Vokietijoje sukurti automobilių prekių ženklai „Volkswagen“, „Mercedes-Benz“ ir BMW yra puikiai žinomi visame pasaulyje. Ir nors šiems rinkos milžinams vadovaujančių verslininkų sėkmė daugiau nei akivaizdi, kalbant apie savo verslą imperija paversti sugebėjusius vokiečius tektų prisiminti dar kelias pavardes.

Karlas Albrechtas, Theodoras Albrechtas ir Dieteris Schwarzas

Nesuklyskite, šie verslininkai nėra partneriai, veikiau konkurentai. K. ir Th. Albrechtus bei D. Schwarzą vienija tik pasirinkto verslo pobūdis: vadovavimas mažmeninių maisto prekių parduotuvių tinklus valdančioms bendrovėms.

Broliai Karlas (nuotr. kairėje) ir Theodoras kartu įkūrė bendrovę „Aldi“. 1961 metais jie bendrovę pasidalijo ir įkūrė dvi atskiras įmonių grupes: „Aldi Süd“ (vadovaujama K. Albrechto) ir „Aldi Nord“ (vadovaujama T. Albrechto). Įdomu tai, kad ir dirbdami atskirai broliai išlaikė panašų prekybos centruose siūlomų prekių asortimentą, neišsižadėjo įmonės filosofijos. Ko gero, nesuklysčiau sakydama, kad šios skyrybos tebuvo pasidalijimas Vokietijos rinkos („Aldi Süd“ apima pietinę Vokietijos teritoriją ir Jungtinę Karalystę, JAV bei Australiją, o „Aldi Nord“ liko šiaurinė Vokietija ir likusi Europa).

Dabar K. Albrechtas – turtingiausias žmogus (2013 m. „Forbes“ duomenimis) visoje Vokietijoje. Manoma, kad jo turtas siekia 26 milijardus JAV dolerių. „Aldi Süd“ priklauso 4 600 parduotuvių devyniose šalyse, iš jų 1 200 veikia Jungtinės Amerikos Valstijose.

„Aldi Nord“ dabar vadovauja T. Albrechto sūnus Theodoras Albrechtas jaunesnysis. Jo rankose yra ne tik „Aldi Nord“, bet ir daržovių parduotuvių tinklo „Trader Joe’s“ vadelės. Abi šios bendrovės kartu turi daugiau nei 5 000 parduotuvių devyniose Europos valstybėse, „Trader Joe’s“ parduotuvės įskurusios JAV.

D. Schwarzas žinomas kaip mažmeninių maisto prekių parduotuvių tinklo „Lidl“ paveldėtojas. Pirmosios „Lidl“ parduotuvės buvo atidarytos 1973 metais, o šiuo metu bendovei priklauso apie 10 000 parduotuvių visoje Europoje ir tai (anot D. Schwarzo) dar ne pabaiga.

Guentheris Fielmannas

Ši pavardė girdėta kiekvienam, kas turi vienokių ar kitokių regos problemų. Savo pavarde su valdoma įmone pasidalijęs G. Fielmannas pirmą specializuotą optikos saloną atidarė 1972 metais. Dabar „Fielmann“ parduoda apie pusę visų žmonėms išrašomų akinių Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje. Naujausiais duomenimis, kas treti Vokietijoje parduoti akiniai pažymėti ne kokiu kitu, o „Filmann“ ženklu.

Pastaraisiais metais G. Fielmannas vis garsiau kalba apie bendrovės perleidimą sūnui Markui, garsėjančiam meile gamtai. Vienas pirmųjų M. Fielmanno sumanymų – kasmet pasodinti medį už kiekvieną įmonėje dirbantį darbuotoją. Sutikite, pažadas vertas dėmesio, nes šiuo metu „Fielmann“ dirba apie 16 000 žmonių, o bendrovės augimo tempai tik auga.

Heinzas Horstas Deichmannas

Verslininkui priklauso neseniai ir Lietuvos rinką pasiekęs avalynės parduotuvių tinklas „Deichmann“. 1913 metais įkurtas šeimos verslas gyvuoja jau 100 metų. Įmonei priklauso apie 3 175 parduotuvės 22 pasaulio šalyse, o jose dirba beveik 32 500 darbuotojų. 2011 metų duomenimis, „Deichmann“ parduotuvėse parduota 156 milijonus batų porų.

Dirkas Rossmannas

„Rossmann“ yra antras pagal dydį Vokietijoje veikiantis sveikatos ir grožio prekių parduotuvių tinklas.

Šiuo metu „Rossmann“ parduotuvės veikia šešiose Europos valstybėse. Iš viso veikia 2 776 parduotuvės, šiais metais planuojama atidaryti bent 120 papildomų. Pastaraisiais metais išaugęs „Rossmann“ pardavimas gerokai papildė D. Rossmanno kišenę – vyras pateko į 2013 metų žurnalo „Forbes“ milijardierių sąrašą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.