...

Tinkamai pasirinkti darbuotojai pranašauja sėkmę

Verslas

2017.11.26

Autorius: Eglė Jurevičiūtė

Temos: , .

Tinkamai pasirinkti darbuotojai pranašauja sėkmę

Svarbiausia – kokią pridėtinę vertę ir kokiais būdais kandidatas gali sukurti konkrečioje pozicijoje Pexels nuotr.

Kaip nesuklysti ieškant perspektyvaus darbuotojo savo įmonei? Šis klausimas kirba kiekvieno vadovo mintyse. Komunikacijų amžiuje informacijos apie potencialius kandidatus rasti nesudėtinga, tačiau, ar norint tinkamai pasirinkti, pakanka remtis vien kandidatų darbo patirtimi arba rekomendacijomis? Patarimais, kaip pasirinkti darbuotoją, dalijasi konsultacijų paslaugas teikiančios UAB „HILL International Baltic“ vadovas Tomas Jocius.

Darbuotojus renkasi pagal skirtingus kriterijus

Kiekviena bendrovė, įmonė ar įstaiga turi nusistovėjusius kriterijus, į kuriuos atsižvelgdamos renkasi darbuotojus ir vertina jų darbo kokybę. Visgi, pasak T. Jociaus, galima išskirti keletą pagrindinių aspektų, kurie labiausiai nulemia darbdavių pasirinkimą.

„Yra vadovų, kurie siekia, kad žmogus, prisijungęs prie komandos, iškart galėtų tinkamai atlikti jam patikėtus darbus ir kuo greičiau pradėtų demonstruoti rezultatus. Tokio tipo vadovai labiausiai ieško kandidatų, turinčių žinių ir įgūdžių tam tikroje srityje. Jiems svarbi žmogaus darbinė patirtis, praeityje pasiekti rezultatai, išsilavinimas. Natūralu, kad kuo daugiau patirties tam tikroje srityje kandidatas turi, ypač jei ir šiuo metu dirba, tuo didesnį atlyginimą naujasis darbdavys turės jam pasiūlyti, kad prisiviliotų. Kitai grupei priklausantys vadovai renkasi darbuotojus, atitinkančius paties vadovo, komandos ir organizacijos požiūrį, vertybes, kurių asmeninės ypatybės dera prie komandos. Jie pasiruošę suteikti darbuotojui trūkstamų žinių ir įgūdžių. Šiuo atrankos būdu atrinkti darbuotojai paprastai būna lojalesni, turi mažiau darbinės patirties, tad juos galima lengviau surasti ir pasamdyti už mažesnį atlygį“, – teigia pašnekovas.

Tinkamas darbuotojų pasirinkimas gali atnešti sėkmę

UAB „HILL International Baltic“ vadovo nuomone, tinkamas darbuotojų parinkimas yra viena esminių ir svarbiausių vadovo kompetencijų, lemiančių įmonės darbo našumą.

„Tyrimais nustatyta, kad pardavimo komandoje, dirbančioje toje pačioje rinkoje, su tais pačiais produktais ir tomis pačiomis sąlygomis geriausias ir prasčiausias individualus pardavimo rezultatas vidutiniškai skiriasi keturis kartus. Kuo kompetentingesnis žmogus pasamdomas, tuo mažiau laiko galima skirti vadybai – galbūt reikia mažiau kontrolės, problemų analizės, bet priimama daugiau konstruktyvių sprendimų, visa tai lemia sėkmingą įmonės veiklą. Tinkamų žmonių pasirinkimas į tam tikras pozicijas gali atnešti labai daug vertės organizacijai ir atvirkščiai – klaidos gali būti ypač brangios“, – pasakoja T. Jocius (nuotr. kairėje).

Renkantis kandidatus pašnekovas rekomenduoja atsižvelgti į penkis pagrindinius kompetencijos elementus, nulemiančius žmogaus elgesį: asmenines savybes, požiūrį į darbą, motyvaciją, žinias ir įgūdžius. Taip pat verta atkreipti dėmesį į kandidatų komunikacinius gebėjimus, atsakomybės jausmą, ar kandidatas motyvuotas tobulėti ir siekti kokybiškų rezultatų.

Renkasi ir kandidatai

Pasak T. Jociaus, kartais vadovai linkę vadovautis požiūriu, kad pati pozicija ir darbas, kurį jie siūlo, savaime yra vertybė. Visgi realybė dabar kitokia – renkasi ir kandidatai, taigi, ko gero, stipriausi kandidatai renkasi darbą ir vadovą gerokai dažniau nei vadovas juos.

„Jei vadovui sudėtinga surasti tinkamų darbuotojų, pirmiausia reikia apsidairyti aplink save: įvertinti, ar tinkamai paruošta pozicija, ar tinkamai iškomunikuota, ko vadovas ieško, ar adekvatus reikalavimų ir siūlomo atlygio santykis, ar pats vadovas elgiasi taip, kad šalia jo norėtų būti stipriausi kandidatai. Lietuvoje yra daug kompetentingų žmonių“, – teigia jis.

Pašnekovo nuomone, darbo patirtis ir išsilavinimas nėra vieninteliai aspektai, į kuriuos darbdaviui reikėtų atkreipti dėmesį. Svarbiausia – kokią pridėtinę vertę ir kokiais būdais kandidatas gali sukurti konkrečioje pozicijoje. Aukštojo išsilavinimo ar tam tikros darbo patirties turėjimas sudaro tik tam tikras prielaidas apie potencialaus kandidato žinias ir įgūdžius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.