...

Svarbiausi verslininko atributai

Verslas

2013.08.22

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: , .

Svarbiausi verslininko atributai

Seržas Gandžumianas BFL/Andriasu Ufarto nuotr.

Tarptautinių žodžių žodyne pateikiamos keturios žodžio atributas (lot. attributum) reikšmės. Remsiuosi labiausiai paplitusiu aiškinimu pagal kurį: „atributas – esminė, būtina objekto savybė“. Ir nors įprastai atributika sutinkama šalia tokių daiktavardžių kaip sirgaliai ar šalis – savus, tik jiems būdingus, atributus turi ir skirtingų profesijų atstovai. „Kokie atributai išduoda verslininką?“, – paklausiau mados salono „Serge Gandzumian“ įkūrėjo ir dizainerio Seržo Gandžumiano.

Ne tik charakteris

„Verslininkas turi būti atkaklus, kūrybingas, nestokoti pasitikėjimo savimi ir savo idėjomis“, – paklaustas apie verslininkui būdingus atributus atsako praeivis. Pripažinkite, juk ir Jūs paprašyti atsakyti į analogišką klausimą, ilgai negalvoję sukomplektuotumėte įvairiausių būdo bruožų rinkinį.

Dažnai atributiką lemia žmogaus veikloje naudojame darbo įrankiai. Vardindami medicinos seserims būdingus atributus prisiminsite baltą chalatą, dailininkas – įsivaizduojamas su už ausies užkištu teptuku. Priešingai, dažnai su teisininkais, bankininkais ar nekilnojamojo turto agentais painiojami, verslu užsiimantys žmonės neturi tik jų profesijai būdingų darbo įrankių. Dėl šios priežasties, verslininkų atributai neretai siejami su asmeninėmis savybėmis.

Ir nors tvirto charakterio vaidmuo kelyje į sėkmę – neginčijamas, nereiktų pamiršti verslo pasauliui būdingos dinamikos. Kasdien sutinkami nauji žmonės, ieškomi ir atrandami nauji partneriai, kartais kontaktui užmegzti skiriamos vos kelios minutės. Geras verslininkas žino pirmo įspūdžio svarbą.

Viename iš ankstesnių straipsnių apie verslininko aprangai keliamus reikalavimus kalbėjęs S. Gandžumianas įsitikinęs: „Pilnavertiškas verslininko įvaizdis – neatsiejamas nuo aksesuarų“.

Gero skonio receptas: kokybė ir saikas

„Kalbant apie verslininkui būdingus aksesuarus vienas svarbiausių – stilingas laikrodis“, – sako dizaineris. Kokybiškas laikrodis tarnauja ne vienerius metus, todėl rinkdamiesi pastarąjį galite įsigyti keletą papildomų laikrodžiams skirtų dirželių – tokiu būdu pagyvinsite savo aprangą. Anot pašnekovo, per verslo susitikimus dažnai spaudžiamas rankas papuoštų ir dailios marškinių sąsagos.

„Verslininkėms puikiai tiktų ir skoninga prie kostiumėlio deranti apyrankė“, – sako S. Gandžumianas. Dizaineris pabrėžia, kad per ryškus, pigiai atrodantis laikrodis arba per daug įmantri „deimantinė“ apyrankė – prasto tono ženklas.

Renkantis kaklo papuošalus, pašnekovas rekomenduoja šilką. Moterims, vilkinčioms kostiumėlius, puikiai tinka kaklaskarė. Tuo tarpu, vyrai gali pasirinkti tarp kaklaraiščio ir varlytės. „Tiesa, kaklaraištis – universalesnis, paprasčiau derinamas“, – tikina dizaineris.

„Gerą skonį rodo tinkamai parinkti (red. derantis prie kostiumo tiek spalvine gama, tiek tekstūra) kokybiški batai“. Tiesa, apsivilkus stilingą kostiumą, nereiktų pamiršti priderini kojinių. Etiketas reikalauja, kad pastarosios būtų vienu tonu tamsesnės nei vilkimas kostiumas ar kostiumėlis.

Reaguokite į aplinką

„Kad ir kokia bebūtų verslininkui priskiriama atributika: ar tai būtų darbo knyga, ar tai – išmanusis telefonas(ypač svarbu nepersistengti jį „tiuninguojant“) – ji neturi dominuoti“, – aiškina S. Gandžumianas. „Jei žmogus negeba pajusti situacijos net ir plakatas su užrašu „Aš stilingas ir geras verslininkas“ nepadės“, – šypsosi dizaineris.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.