...

Sukūrė platformą papildomo darbo ieškantiems ir jį siūlantiems

Verslas

2019.07.03

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Sukūrė platformą papildomo darbo ieškantiems ir jį siūlantiems

Andrius Girdvainis ir Monika Girdvainienė Iš asmeninio albumo

Sostinėje gyvenantis klaipėdietis Andrius Girdvainis ir tikra vilnietė jo žmona Monika Girdvainienė prieš dvejus metus ėmė gvildenti idėją sukurti papildomo darbo paieškos platformą. Dabar šeima jau gali pasigirti sėkmingai plėtojama „Extra Joby“ veikla ir džiaugiasi vartotojų susidomėjimu bei gerais atsiliepimais.

Patirtis ir poreikiai

„Extra Joby“ įkūrėjai atvirauja, kad sėkmingai startuoti ir pažinti vartotojų poreikius padėjo ne vienus metus kaupta patirtis. Su ja, anot A. Girdvainio, pradėti plėtoti naują platformą tapo kur kas paprasčiau.

„Ilgą patirtį kaupėme įvairiuose darbuose – pardavimų, klientų aptarnavimo, rinkodaros, personalo srityse. Esame daug pasiekę ir užimame gana aukštas pareigas Lietuvos rinkoje, tad ši patirtis padeda ir vystant dabartinį mūsų verslą“, – atskleidžia pašnekovas.

Prieš dvejus metus tiek A. Girdvainis, tiek M. Girdvainienė susidūrė su papildomo darbo norinčių žmonių paieška ir suprato, koks sunkus šis procesas ir kiek įdirbio reikia, norint rasti darbą galintį atliktį asmenį.

„Monika norėjo išmokti siūti, o man reikėjo pagalbos su ūkio darbais. Ieškojome žmonių, galinčių padėti ir norinčių užsidirbti papildomai, tačiau nebuvo aišku, kaip juos rasti ir kaip įsitikinti, kad jie būtų patikimi. Kaip iki šiol ieškodavome žmonių, kai prireikdavo pagalbos atliekant tam tikrus darbus? Kaip ir visi: ilgai googlindavome, ieškodavome kontaktų, komunikacija tapdavo tikrai sudėtinga, o patikimumo mažai. Tad supratome, kad būtų idealu, jei visi žmonės būtų vienoje vietoje – ir tie, kurie siūlo darbą, ir tie, kurie ieško papildomo“, – pasakoja A. Girdvainis.

Anot jo, jie pradėjo gryninti tokią idėją, kad viskas būtų labai paprasta. Pagrindinis tikslas – kad platformoje būtų galima paskelbti darbą ir žmonės patys kandidatuotų, o darbdaviui liktų tik išsirinkti ir parašyti žinutę.

„Viskas paprasta kaip vienas, du, trys. Plius norėjome, kad būtų vertinimų, kad galėtum įvertinti tiek darbuotoją, tiek darbdavį, ar jis gerai atliko darbą ir pan. Kadangi iki šiol tokios papildomo darbo platformos nebuvo, nusprendėme ją sukurti ir palengvinti žmonėms gyvenimą. Mes tikime, kad galime padėti vieni kitiems darbus atlikti paprasčiau ir greičiau, nelaukdami eilių į priekį, sutaupyti pinigų ir laiko“, – įsitikinęs A. Girdvainis

Septyni išskirtinumai

Paklaustas, kuo jų platforma skiriasi nuo kitų rinkoje veikiančių žaidėjų, A. Girdvainis nesutrinka ir pabrėžia, kad didžiausias „Extra Joby“ išskirtinumas – itin draugiška aplinka, orientuota veikti principu „žmonės žmonėms“, kur skelbimus gali dėti ne tik įmonės, bet ir paprasti žmonės. Be viso to, platformos bendraautoris išskiria ir dar septynis pranašumus, kuriais platforma lenkia kitus rinkos žaidėjus.

„Neįprasta tai, kad visus papildomus darbus bei darbuotojus matai patogiame #žemėlapyje! Tad gali rasti darbą šalia namų arba kaimyną, kuris mielai atliks tavo darbą. Esame orientuoti į keturias sritis: #ieškantys darbo, #siūlantys darbą, #skelbiantys, kad gali atlikti tam tikrą darbą, #ieškantys žmonių, kurie atliktų užduotį. Mūsų platformoje pagaliau skelbimus gali dėti ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys, o, kas svarbiausia, – platforma yra nemokama. Be to, čia nerasite jokių erzinančių reklamų, galėsite pamatyti darbuotojų bei darbdavių vertinimus ir rekomendacijas. Dar vienas pliusas, kad čia nereikės pildyti ir atnaujinti jokių gyvenimo aprašymų.

Startavo su trenksmu

Nors pati idėja auginama jau dvejus metus, oficialus platformos startas buvo tik šių metų balandį. Per du veiklos mėnesius lankytojų augimas matomas akivaizdus. Unikalių vartotojų skaičius platformoje „Extra Joby“ šoktelėjo daugiau nei septynis kartus!

„Kol kas visiškai nematome konkurencijos. Gal kiek galima įžvelgti socialiniuose tinkluose, tačiau ten viskas labai komplikuota ir nepatogu. Užsienyje yra šiek tiek panašių platformų, tačiau iš esmės jos skiriasi nuo „Extra Joby“. Todėl matome didelį potencialą ir kitose šalyse. Šiuo metu kuriama programėlė. Kai tik ją paleisime, keliausime į konkrečius užsienio miestus startuoti“, – planus atskleidžia pašnekovas.

Tolesniam keliui motyvacijos suteikia ir teigiami vartotojų atsiliepimai. Pašnekovas neslepia – kai jautiesi laukiamas ir vertinamas, noras kurti auga akyse.

„Itin motyvuoja teigiami žmonių atsiliepimai, jų žinutės su padėkomis, kad pagaliau padarėme tai, ko labai reikėjo. Drastiškai augantis vartotojų skaičius kasdien ir, žinoma, žmonės, kurie kreipiasi į mus, norėdami prisidėti prie plėtros be jokio atlygio, nes tiki, kad tai – pasaulinio lygio projektas“, – džiaugiasi A. Girdvainis.

Sunkumų yra visur

Idėjos auginimas ir jos startas kuriant kiekvieną verslą yra kiek komplikuotas procesas. „Extra Joby“ atveju pašnekovas teigia susidūręs su tinkamų programuotojų ir dizainerių paieškos problema.

„Turėjome nemalonios patirties pradėdami bendradarbiauti su programuotojais, tačiau greitai suvokėme, kad su jais mums ne pakeliui. Radome tinkamus žmones, kuriems esame labai dėkingi, ir tariame didelį ačiū visiems, kurie prisidėjo prie projekto. Buvo sukurtas unikalus dizainas, šriftas, prototipas ir tik tada atlikti programavimo darbai“, – prisimena pašnekovas.

Iš savo patirties A. Girdvainis ir M. Girdvainienė pataria stipriai tikėti savo idėjomis ir nepasiduoti ištikus pirmiesiems sunkumams, nes jų bus visada ir visokių.

„Linkime visų pirma labai tikėti ir norėti. Nepasiduoti ir siekti savo tikslo. Susidūrus su pirmomis nesėkmėmis, suprasti, kad dideli projektai nepadaromi per vieną dieną. Taip pat bendrauti, semtis patirties iš kitų, kurie jau yra tai praėję, yra savo srities profesionalai, gali patarti“, – sako platformos „Extra Joby“ kūrėjai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.