...

Penki filmai, iš kurių galima išmokti geriausių vadovų pamokų

Verslas

2016.07.26

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: , .

Penki filmai, iš kurių galima išmokti geriausių vadovų pamokų

Filmai, kuriuose atskleidžiamos vadovo pamokos. pixabay.com nuotr.

Kiekvienas verslas įpareigoja vadovą būti motyvuotoju, nebijoti keistis, gebėti paskatinti ir įkvėpti savo komandą, o kartais priimti rizikingus sprendimus. Filmų apie verslą galima rasti daugybę, tačiau šį kartą išskyrėme penkis, kuriuose atskleidžiamos vadovo pamokos.

„Karaliaus kalba“ (angl. The King’s Speech)

Vadovas turi atrodyti pasitikintis savimi, kad jo komanda patikėtų išsakomomis idėjomis ir būtų vieninga. Šiame filme komandos vaidmuo kiek platesnis, jis priskiriamas visai tautai, o vadovu tampa naujasis karalius Jurgis VI. Filmas atskleidžia, kaip dirbant su savimi galima panaikinti turimus defektus, susikurti įvaizdį. Kiekvienas vadovas šio filmo pavyzdžiu gali išmokti svarbią pamoką – tobulėjimas priklauso tik nuo mūsų pačių iniciatyvos.

Karalius Jurgis VI turi įgimtą kalbos defektą – jis mikčioja. Po nesėkmingų bandymų kalbėti viešai karaliaus žmona įtikina jį apsilankyti pas logopedą. Karaliui tenka daug išgyventi, kovoti su savo įsitikinimais ir gėda, tačiau supratęs, kaip svarbu dirbti su savimi, jis įveikia kalbos ydą, sėkmingai suburia tautą. Jurgis VI, išsigydęs kalbos defektą, skleidžia savimi pasitikinčio valdovo įvaizdį, todėl vadovavimas šaliai tampa kur kas sklandesnis.

Filmas pasirodė 2010 m. ir iš karto buvo pripažintas „Oskaro“ apdovanojimuose. Pagrindinį vaidmenį atlieka aktorius Colinas Firthas. „IMDb“ reitinge filmas pelnė aštuonis balus iš dešimties.

„Žmogus, pakeitęs viską“ (angl. Moneyball)

Nors filmo siužetas sukasi ne apie konkretų verslą, bet apie sportą, jame galima išmokti daug vadovui naudingų pamokų. Esminės jų – nebijoti keistis, atsiverti naujovėms ir stipriai tikėti savo idėjomis.

„Žmogus, pakeitęs viską“ – filmas, sukurtas remiantis tikra istorija. Silpnos ir ne itin perspektyvios beisbolo komandos vadybininkui Bilui Binui (vaidina Bradas Pittas), tenka suburti naują komandą. Susipažinęs su perspektyviu ekonomistu ir statistikos meistru Piteriu (vaidina Jonahas Hillas), jis nusprendžia pritaikyti statistiką ir netradiciniais būdais surinkti komandą. Nors aplinkiniai skeptiškai vertina šį sprendimą, filmo herojus nepasiduoda ir pagaliau visiems įrodo savo tiesą, suburdamas ne pavienius žaidėjus, o vieningai žaidžiančią komandą.

Filmas ekranuose pasirodė 2011 m., „IMDb“ reitinguose įvertintas gana aukštu balu – 7,6.

„Steve’as Jobsas“ (angl. Steve Jobs)

Tai filmas apie vieną iš verslo legendų, milžiniškos įmonės „Apple“ įkūrėją Steve’ą Jobsą. Ši asmenybė jau pateko į pasaulio istoriją ir iš jo gyvenimo galima pasimokyti išties nemažai. Vertinant šį filmą per vadovo prizmę, svarbu pastebėti, kad filmas pasakoja apie sudėtingą ir įtemptą dienotvarkę, užimant vadovaujamas pareigas. Tampant vadovu, svarbu suprasti, kad ne visiems pavyks patikti, todėl dažnai kils įvairių konfliktų. Filmas pasakoja apie sudėtingus S. Jobso santykius su bendradarbiais ir artimaisiais, o pats verslininkas vaizduojamas kaip arogantiškas ir pasipūtęs, todėl pamoka, kurios verta pasimokyti, yra ta, kad, nepaisant įtemptos padėties, svarbu valdyti savo emocijas, maloniai elgtis su aplinkiniais, nes dažnai žmogus vertinamas ne tik pagal laimėjimus, bet ir pagal individualius bruožus.

Šis filmas išleistas 2015 m., pagrindinį vaidmenį atlieka Michaelas Fassbenderis. „IMDb“ reitinge filmas pelnė 7,2 balo.

„Džoja“ (angl. Joy)

Dirbant vadovaujamą darbą, dažnai tenka susidurti su stereotipais. Dar dažniau su tuo susiduriama verslo pradžioje, kol vadovui ima sektis. Pavyzdžiu, kaip nepasiduoti ir savo ryžtu pakeisti nusistovėjusią sistemą, galima laikyti juostą „Džoja“. Negana to, šis filmas pagrindinės herojės pavyzdžiu gali įkvėpti kiekvieną pradedantįjį verslininką, nesvarbu, koks jo amžius ar iki tol turėta veikla. Vadovu gali tapti tas, kuris nebijo keistis.

Filmas sukurtas pagal tikrą Joy Mangano gyvenimo istoriją. Tai moteris, patikėjusi, kad net nusistovėjus ramiam gyvenimui galima imtis veiklos ir sukurti revoliucinį produktą. Ji tikėjo, kad gali sukurti stebuklingą šluotą, kurią naudojant nereikės sušlapti rankų. Šio produkto kūrimas tapo moters gyvenimo siekiu ir pasiteisino su kaupu. Šiuo metu J. Mangano yra turtinga ir įtakinga verslininkė. Filme atskleidžiamas kasdienis verslininkės gyvenimas, natūraliai pateikiami konfliktai, džiugios emocijos, susidūrimas su stereotipais ir jų laužymas, kuris neišvengiamas imantis vadovo darbo.

Pagrindinį vaidmenį 2015 m. pasirodžiusiame filme atlieka Jennifer Lawrence. „IMDb“ reitinge filmo vertinimas vidutiniškas – siekia 6,6 balo.

„Poniutė kaime“ (angl. New in Town)

Šis filmas visiškai kitoks nei aprašytieji. Tai itin lengvo turinio komedija, tačiau joje taip pat galima pastebėti labai svarbią verslo pamoką. Juostoje pasakojama pagrindinės veikėjos Liusės karjera. Moteriai skyrė užduotį reorganizuoti gamyklą Minesotoje. Atvykusi ji randa draugišką kolektyvą, bet prie tokios tvarkos nepratusi moteris sutrinka. Pagaliau ji susidraugauja su vietiniais, pastebi artimų santykių pranašumus. Sužinojusi, kad gamyklą reikės uždaryti ir visi miestiečiai liks be darbo, verslininkė nestokoja ryžto ir imasi rizikingos, bet vėliau pasiteisinusios veiklos.

Šio filmo pamoka kiekvienam vadovui – nereikia bijoti palaikyti artimus santykius su savo pavaldiniais. Jauki darbo atmosfera padeda kolektyvui ir jo nariai bus linkę nuoširdžiau prisidėti prie problemų sprendimo. Stiprus ir darnus kolektyvas yra nepamainomas, kai tenka priimti rizikingus sprendimus, tad vadovas turi gebėti palaikyti tinkamą komandinę atmosferą.

Filmas išleistas 2009 m., pagrindinį vaidmenį jame atlieka Renée Zellweger, o „IMDb“ reitinge filmui teko 5,6 balo.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.