...

Pažangesnis būdas atskleisti mikroklimatą darbe

Verslas

2017.06.26

Autorius: Agnė Pakėnaitė

Temos: , .

Pažangesnis būdas atskleisti mikroklimatą darbe

„Fitin“ vadovė Rūta Klimašauskienė. Asmeninio albumo nuotr.

Rūta Klimašauskienė (42) – personalo valdymo ir darbuotojų ugdymo specialistų komandos FITIN vadovė. Įmonė buvo įsteigta prieš aštuonerius metus, tačiau aktyviai jos veiklą R. Klimašauskienė pradėjo plėtoti tik prieš trejus. Šiandien jie yra pirmieji Lietuvoje, pradėję diegti neuromokslo tyrimais paremtą personalo valdymo praktiką. Pakalbinome Rūtą apie šį įrankį ir verslo kelią.

Toje pačioje srityje

R. Klimašauskienė pasakoja, kad jos veikla dar prieš verslą visą laiką buvo susijusi su įmonių konsultavimu ir darbuotojų ugdymu. Moteris dirbo universitete, užsiėmė neformaliojo ugdymo veikla. „Įmonę įkūriau 2009 m., tačiau viską dariau iš lėto. Kai įkūriau įmonę, nedariau itin daug, taip pat buvo pertrauka, nes susilaukiau vaikučio“, – pasakoja R. Klimašauskienė. Aktyvi įmonės veikla prasidėjo pastaraisiais metais, tuomet susistygavo ir komanda.

Svarbios rekomendacijos

 

„Kadangi mes nepardavinėjame konkretaus, apčiuopiamo produkto, o pardavinėjame savo žinias ir kompetencijas, tą parodyti klientui ne taip paprasta.“

R. Klimašauskienė.

 

Personalo valdymo įmonių Lietuvoje yra tikrai daug, todėl, pripažįsta R. Klimašauskienė, įeiti į rinką ir išlikti konkurencingiems nėra taip paprasta. Didžiausią įtaką tokioje srityje neabejotinai turi rekomendacijos. „Net ir dabar, praėjus keleriems metams, negaliu sakyti, jog mes turime tą savo pilnutėlį klientų būrį, kad galėtume sudėti rankas ir jų nebeieškoti. Tokiame versle visada yra labai svarbios rekomendacijos ir rezultatai, ką jau padarėme. Kadangi mes nepardavinėjame konkretaus, apčiuopiamo produkto, o pardavinėjame savo žinias ir kompetencijas, tą parodyti klientui ne taip paprasta“, – įsitikinus R. Klimašauskienė.

Šiuolaikiškas mikroklimato tyrimas

FITIN išgirsta nemažai teigiamų vertinimų iš klientų. „Neseniai gavau išties didelį komplimentą. Klientas įvertino už tai, kad mūsų požiūris iš tokiomis paslaugomis užsiimančių įmonių yra itin šiuolaikiškas ir progresyvus. Tokie įvertinimai iš tiesų labai džiugina“, – sako R. Klimašauskienė. Pašnekovė įsitikinusi, kad prie tokių klientų atsiliepimų prisideda ir jų mikroklimato tyrimo įrankis, paremtas neuromokslo tyrimais. „Išsiaiškinus, kaip mes, t. y. mūsų smegenys, reaguoja į tam tikrus dalykus darbo vietoje, socialinėje aplinkoje, galima atlikti tam tikrus veiksmus“, – apie tyrimo įrankį pasakoja R. Klimašauskienė. Moteris dėsto, kad FITIN iš visų įmonių išsiskiria ir tuo, kad jų atliekami tyrimai išties yra paremti naujausiomis neuromokslo, psichologijos teorijomis. „Kiek man žinoma, Lietuvos rinkoje daugiau niekas, be mūsų, neturi parengto instrumento motyvacijos ar darbuotojų įsitraukimui vertinti pagal neuromokslo tyrimus, – sako Rūta ir priduria, kad šis jų įrankis yra sukurtas ir išbandytas lietuviškame kontekste. – Nemaža dalis įsitraukimo tyrimų yra tiesiog perkelti iš kitų šalių, tačiau dažnai yra vienokių ar kitokių kultūrinių niuansų.“

Vertę sukuria žmonės

R. Klimašauskienė, apžvelgusi dabartinę situacija, drąsiai sako, kad kuo toliau, tuo daugiau darbuotojų supranta tokių tyrimų naudą. „Džiaugiamės, kad daug įmonių sugrįžta ir pakartoja tyrimus po metų, kitų. Įmonės vis dažniau supranta, kad ne įrenginiai ir ne tiek, kiek investuota į juos (nors, žinoma, ir tai yra svarbu), bet pagrindinę vertę įmonėje sukuria žmonės. Todėl būtina žmonėms sudaryti atitinkamas sąlygas, kad jie dirbtų tokioje kultūroje, kuri jiems yra priimtina, kuri skatina ir motyvuoja“, – aiškina R. Klimašauskienė.

„Dirbti reikia daug“

Apibendrinusi savo veiklą, R. Klimašauskienė sako, kad kaip ir bet kuriame versle pastangų reikia daug. „Jei atrodo, kad per sunku, tai gal žmonėms tiesiog netinka daryti verslą. Kai nori, tai gali“, – juokiasi moteris. „Jeigu yra kokia nors mintis, kuri nuolatos sukasi galvoje, ir jei manote, kaip būtų gerai ją įgyvendinti, tai imkite ir padarykite. Pastangų reikės daug, įdirbio reikės daug, bet džiaugsmas, kad tu kažką padarei, yra didesnis. Turbūt čia tiktų posakis, kad geriau gailėtis to, ką padarei, o ne to, ką galėjai padaryti“, – pokalbį pabaigia R. Klimašauskienė.

Ekspertai

Rūta Klimašauskienė

Rūta Klimašauskienė

Personalo verslo partnerė / FITIN

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.