...

Papildomos naudos ar papildomos problemos: kaip užtikrinti, kad motyvacinės priemonės nepakenktų įmonės įvaizdžiui

Verslas

2022.11.23

Autorius: bzn start

Temos: .

Papildomos naudos ar papildomos problemos: kaip užtikrinti, kad motyvacinės priemonės nepakenktų įmonės įvaizdžiui

Kęstutis Mackelis Asmeninio albumo nuotrauka

Įvairios papildomos naudos jau kurį laiką yra tapusios konkurencinės įmonių kovos išraiška. Tačiau jos gali ne tik padėti pritraukti ar išlaikyti darbuotojus, bet ir iššaukti priešingą efektą – padaryti žalos įmonės įvaizdžiui. Ekspertai pasakoja, kodėl reiktų skirti daugiau laiko siekiant įsiaiškinti tikruosius komandos poreikius bei į ką atkreipti dėmesį, sudarinėjant papildomų naudų paketus.

Milda Simanauskaitė, darbdavio įvaizdžio specialistė ir Lietuvoje padalinį turinčios technologijų bendrovės „Nortal“ komunikacijos vadovė pasakoja, kad žvelgiant pro oficialią prizmę darbdavio įvaizdį galima suprasti kaip reputacijos, darbuotojų pasitenkinimo, stiprios lyderystės ne tik viduje, bet ir išorėje, mišinį.

Pasak jos, egzistuoja ir mažiau oficiali versija – įmonės įvaizdį galima apibrėžti ir per tai, ką darbuotojai pasakoja apie įmonę draugams. M. Simanauskaitė atkreipia dėmesį, kad, kuriant teigiamą komandos narių ir visuomenės požiūrį į darbdavį, bendrovėms rekomenduojama pasitelkti tikras istorijas.

„Bene svarbiausia darbdavio įvaizdžio formavimo priemonė yra tikros, autentiškos ir neišgalvotos istorijos. Tuomet belieka išsirinkti tikslingiausius kanalus joms transliuoti. Tačiau pagrindinis iššūkis yra sukurti tokią kultūrą ir vidinę atmosferą, kuriose pozityvios istorijos galėtų formuotis“, – sako darbdavio įvaizdžio specialistė.

Padeda perteikti įmonės kultūrą

Simanauskaitė pažymi, kad darbdavio įvaizdžio formavimui įtakos neabejotinai turi ir darbuotojams suteikiamos papildomos naudos.

„Ypač technologijų įmonėse, papildomos naudos yra tapusios paprasčiausia higiena. Tačiau tikslingai jas pasirinkus, galima dar labiau pabrėžti vidines organizacijos vertybes. Pavyzdžiui, jei įmonėje vis kalbama apie komandinį darbą, kodėl to nepaskatinus apmokant grupines darbuotojų treniruotes? Nėra geresnio būdo parodyti, kad įmonė tiki laisvės ir atsakomybės balansu, nei leidžiant savarankiškai pasirinkti iš kur dirbti“, – sako pašnekovė.

Jai pritaria ir individualizuotų sveikatinimo paslaugų startuolio „Stebby“ vadovas Kęstutis Mackelis, akcentuojantis, kad papildomas naudas išties galima laikyti darbdavio įvaizdžio tęstinumu. Naudų paketas aiškiai signalizuoja, kas bendrovėje vertinama labiau – žmonių sveikata ar vakarėliai.

„Kandidatai, ypač pretenduojantys į aukščiausias pozicijas, nori aiškiai suprasti, kokia yra įmonės kultūra, kuo darbovietė yra išskirtinė, ką siūlo mainais už jų talentą, įgūdžius ir patirtį. Šiandien darbuotojų nesudomins laiku mokamas atlyginimas ar sveikatos draudimas, nes tai – savaime suprantami dalykai, kuriuos turėtų pasiūlyti kiekvienas darbdavys. O į tai ypač svarbu atkreipti dėmesį dabar, kai išsiskirti iš minios yra itin sunku. Tad jei siekiate formuoti šiuolaikiško darbdavio įvaizdį, tačiau kaip papildomą naudą siūlote rytinės kavos puodelį, tuomet vertėtų susimąstyti, ar tikrai esate toks modernus?“, – sako K. Mackelis.

Jis akcentuoja, kad papildomos naudos taip pat yra geras būdas potencialiems kandidatams, darbuotojams ir visuomenei perteikti įmonės kultūrą: „Juk nemokamų gėrimų šaldytuvas biure siunčia visiškai kitokią žinutę nei darbuotojui suteikiamas masažas ar sveikatos patikrinimas. Todėl suderinkite siūlomas naudas su norima bendrovės kultūra.“

Siūlo mažiau vaikytis madų, daugiau kalbėtis su darbuotojais

Darbdavio įvaizdžio specialistė pasakoja, kad papildomų naudų temą pradedančioms nagrinėti įmonėms arba savo paketą norinčioms peržiūrėti bendrovėms reikėtų atkreipti dėmesį į kelis reikšmingus aspektus.

„Jeigu tik susirinksite geriausias praktikas iš kitų panašios srities įmonių ir jas sudėsite į vieną vietą, tikėtina, kad gausis milžiniškų išlaidų reikalaujantis kratinys. Todėl visada rekomenduoju turėti pagrindinį, higieninį paketą, kurį „apklijuotumėte“ naudomis, kurios ne tik atitiks vidines vertybes, bet ir bus naudojamos. Dėl to itin svarbu kalbėtis su darbuotojais, o ne tik vaikytis rinkos madų. Sudarykite „fokus“ grupę, apklauskite visus darbuotojus bei nepamirškite atsakyti į klausimą: „apie ką yra mūsų įmonė?“, – teigia darbdavio įvaizdžio ekspertė.

Ragina nenueiti lengviausiu keliu ir skatinti sveikatingumą

Mackelis priduria, kad jeigu siūlant papildomas naudas nėra atsižvelgiama į individualius darbuotojų sveikatos poreikius, tai tetampa dar viena „varnele“ prie įmonės vadovų darbų sąrašo.

„Jau kurį laiką matome gąsdinančias antraštes apie tai, kad lietuvių sveikata – bene prasčiausia Europoje, aktualumo nepraranda ir darbuotojų perdegimas bei emocinė būklė. Todėl natūralu, kad įmonės savo komandos narių sveikatai stengiasi parodyti ypatingą dėmesį. Tačiau vargu, ar norimą rezultatą pasiekti padės vienodas sveikatos draudimas arba sporto klubo abonementas visiems darbuotojams. Dėl to nuolat megzkite dialogą su komandos nariais ir išsiaiškinkite, kas yra aktualu būtent jiems. Nepamirškite, kad net jei didesnė dalis komandos norėtų lankyti sporto klubą, svarbu atliepti ir visų likusiųjų poreikius“, – teigia „Stebby“ vadovas.

Jis pratęsia, kad todėl savo darbuotojų sveikata norintiems pasirūpinti darbdaviams „Stebby“ suteikia galimybę pasiūlyti individualizuotą sveikatingumo paslaugų planą, kuriame darbuotojai gali rinktis iš daugybės paslaugų: jogos, masažų, sveikatinimosi, sporto renginių, medicinos ar odontologijos paslaugų ir kt.

„Jeigu savo įmonėje norite puoselėti sveikatingumo kultūrą, šį pokytį vertėtų įprasminti ne bandant atspėti komandos narių poreikius, o suteikiant darbuotojams laisvę rinktis, kaip tai daryti patiems. Tai neabejotinai padės formuoti ir įmonės įvaizdį“, – sako pašnekovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.