...

Kultūrinės iniciatyvos Workland – kaip kuriama bendruomenė ir skatinamas kūrybiškumas?

Verslas

2022.10.07

Autorius: bzn start

Temos: .

Kultūrinės iniciatyvos Workland – kaip kuriama bendruomenė ir skatinamas kūrybiškumas?

Laura Panovienė Asmeninio albumo nuotrauka

Pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvės „Workland“ – tai vieta, kurioje susitinka skirtingų sričių profesionalai. Dirbdami tokiose erdvėse žmonės gali užmegzti naujus ryšius, vystyti ilgalaikes partnerystes ir tapti bendraminčiais ar kolegomis. Vienas iš pagrindinių šių erdvių privalumų ir misijų yra kurti aplinką, kurioje klientai jaučiasi esantys stiprios bendruomenės dalimi. Taip pat gali kartu su kitais nariais ne tik plėtoti darbo santykius, tačiau ir atsipalaiduoti bendrosiose veiklose.

„Norime savo bendruomenės nariams pasiūlyti ne tik įkvepiančias, puikiai darbui pritaikytas erdves, bet ir galimybę čia pat atrasti laisvalaikio užsiėmimus ar įsikvėpti naujiems projektams. „Workland“ stengiamės sukurti platformą, kurioje veiklas inicijuotume ne tik mes, bet ir pati bendruomenė galėtų užpildyti mūsų erdves savo idėjomis ir čia įgyvendinti įvairius projektus,“ – teigia „Workland“ vadovė Lietuvoje Laura Panovienė.

Bendruomenių kūrimo ir tarpusavio ryšių stiprinimo per įvairias kultūrines iniciatyvas naudą pabrėžia ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ Bendruomenių programos „Fluxus Labas!“ kuratorė Aistė Ptašinskaitė – Paukštė: „Bendruomenė – tai nuolatinėje kaitoje esantis žmonių tinklas, kurį sudaro atskiri žmonės, grupės, ryšiai, požiūriai, idėjos. Siekiant, kad jis išliktų ir sėkmingai veiktų, svarbu sukurti sąlygas, kurios padėtų drąsiai eksperimentuoti, lengvai užmegzti kontaktus, veikti, klysti ir mokytis iš savo klaidų. „Kaunas 2022″ bendruomenių programos „Fluxus Labas!” veiklose tam labiausiai pasiteisino tokie įrankiai kaip žaidimai, vietos istorijos bei pasakojimai, renginiai, interaktyvios ekskursijos, kūrybinės dirbtuvės. Pastebėjome, kad derinant šiuos įrankius, vietos žmonių pasaulėžiūra tampa atviresnė ir platesnė, atsiranda erdvės įvairesnėms idėjoms, galimybėms ir kūrybingiems sprendimams.”

„Workland“ centruose nuolat vystomos kultūros iniciatyvos, leidžiančios bendruomenės nariams atsikvėpti po darbo dienos ir kartu atrasti naujus pomėgius, veiklas ar naujus partnerius ateitiems projektams. Prie šių projektų prisideda įvairūs menininkai, visuomenės veikėjai. Tarp jų – menininkai Laura Žaliauskaitė, Augustas Lopas bei Dominyka Lomsargytė, taipogi tarptautinis scenos menų festivalis „Contempo“ bei įvairios kultūrinės organizacijos.

„Workland“ ir festivalio „ConTempo“ bendradarbiavimas

„Workland“ partneriai – tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“ ir jo organizatoriai – jau antri metai sugrįžta į „Workland Laisvės“ biurų ir bendradarbystės erdvių centrą Kaune. Šiemet Kaunui švenčiant „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ metus, tarptautinio scenos menų festivalio „ConTempo“ komanda Kaunui buvo paruošusi ypatingą programą, kurią sudarė daugiau nei 140 spektaklių ir Baltijos regione dar nematytų kūrinių, apjungiančių teatro, šokio, cirko ir instaliacijų elementus. O festivaliui įgavus pagreitį, jo organizatoriai ir Kauno kultūros bendruomenė netrukus kultūra užpildė ir „Workland“ centro erdves bei į pokalbius apie pasirodymo užkulisius įtraukė visus norinčius sužinoti pasiruošimo detales.

„Labai džiaugiuosi „ConTempo“ festivalio ir „Workland“ tęstine partneryste ir bičiulyste. „Workland“ biure mūsų komanda jautėsi jaukiai ne tik dėl funkcionalių erdvių ir paslaugų, bet ir dėl šiltos ir atviros bendruomenės. Šįmet jai plačiau pristatėme festivalio programą, užkulisius, ir nors atrodo, kad visi yra užsisukę savuose darbuose ir vasarojimuose, bet buvo taip smagu matyti „Workland“ narių veidus tarp festivalio žiūrovų, kai kurie iš jų aplankė net po keletą renginių. Vėliau susitikę prie kavos aparato ar prasilenkdami koridoriuose pasidalindavo įspūdžiais, pastebėjimais. Kadangi „Workland“ vienija skirtingų specialybių žmones, per festivalio pristatymą bendruomenei gavome pastabų, į kurias atsižvelgėme ir patobulinome savo internetinę svetainę. Be to, užmezgėme ir naują partnerystę su vienais iš „Workland“ narių. Džiaugiamės kurdami vertingą partnerystę, kuri praplečia akiratį, supratimą apie scenos menus, įneša netikėtų patirčių ir spalvų ir įkvėpimo būsimiems darbams!“ – įspūdžiais dalinasi festivalio prodiuserė Eglė Nevedomskė.

Menininkų paveikslai ir parodos „Workland“ erdvėse

„Workland“ erdvėms dar daugiau įkvėpimo suteikia ir jas puošiantys menininkų paveikslai. Kiekvieno centro bendrosiose erdvėse galite rasti po keletą akį traukiančių skirtingų menininkų darbų. Jie ne tik papildo mūsų centrus, tačiau ir kiekvienam centrui sukuria skirtingą atmosferą. Tiesa, menininkų kūriniai „Workland“ biurų ir bendradarbystės centruose nėra tik interjero detalė. Centrų erdvės virsta ir meno galerijomis, kuriose vyksta menininkų darbų parodos – Lauros Žaliauskaitės ir Augusto Lopo paroda „Spalvų kvapai” „Workland Gedimino“ centre ar jaunosios abstraktaus meno atstovės Dominykos Lomsargytės paveikslų paroda „Workland Laisvės“ centre.

Skirtingų kultūrų patirtys

Kas mėnesį „Workland“ centruose vyksta bendruomenės stiprinimui, ryšių kūrimui skirti tradiciniai renginiai – „AfterWork Networking & Drinks“ bei bendruomenės pusryčiai „BetterBreakfast“. Šių susibūrimų metu įvairiomis veiklomis siekiama padėti susipažinti bendruomenės nariams, prisistatyti, sukurti stiprius ryšius, kurie atneštų vertingas partnerystes. Susitikimų metu vyksta narių prisistatymai bei svečių vedamos veiklos, pavyzdžiui, argentinietiškos tango kultūros erdvės „El Tango Club“ įkūrėjai bendruomenės narius trumpam perkėlė į Argentiną ir supažindino su vieno jos regionų kultūra bei žymiausiu jos aspektu – Tango šokiu.

Tuo tarpu rugsėjį „AfterWork Networking & Drinks“ apsilankė japoniškų gėrimų žinovai, kurie suorganizavo miksologijos sesiją. Jos metu ragaujant nepatirtus japoniškų gėrimų skonius, juos maišant, klausantis istorijų „Workland“ nariai turėjo išskirtinę galimybę naujai patirčiai, naujoms žinioms.

„Workland“ bendruomenės renginiai pasižymi netikėtumu ir įvairove – nuo meninių pasirodymų, iki veidotyros paskaitos su viena žymiausių Lietuvos veidotyrininkių Ugne Geniene, miksologijos sesijų, ragaujant neįprasčiausius pasaulio gėrimų skonius. Įvairios veiklos padeda atsipalaiduoti, skatina bendruomenės narių kūrybiškumą ir bendradarbiavimą.

Ekspertai

Laura Panovienė

Laura Panovienė

Workland valdomų centrų Lietuvoje vadovė / Workland Lietuva

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.