...

Kas aš – nevykėlis ar nugalėtojas?

Verslas

2012.09.19

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

Kas aš – nevykėlis ar nugalėtojas?

Nevykėlis džiaugiasi būsima pergale, dar jos nepasiekęs. flickr.com nuotr.

Ar kada nors yra tekę išgirsti žodį „nevykėlis“ arba dar blogiau – „lūzeris“ savo adresu? Praleidote šiuos žodžius pro ausis ir atsiribojote nuo adresanto mirtinos tylos siena? Patekę į keblią padėtį ar padarę klaidą ir pats pažnabždomis negailestingai išrėžiate šiuos žodžius sau? Neskubėkite daryti išvadų ir įsitikinkite, ar esate verti šio pasitikėjimą savimi griaunančio apibūdinimo.

Galbūt jūs esate nugalėtojas iš didžiosios raidės, pasimokysiantis iš savo klaidų? Taigi, apžvelkime nugalėtojo ir nevykėlio mąstymo skirtybes.

Nugalėtojas yra žmogus, suvokiantis, kad nenugalėjo, kol to nepatvirtina faktai. Nevykėlis džiaugiasi būsima pergale, dar jos nepasiekęs. Tikras nugalėtojas stoja į asmeninę kovą nesitikėdamas nugalėti, net ir pasirengęs pralaimėti viską, išskyrus garbę. Nevykėlis iš anksto yra nugalėtojas savo mintyse, jis jau išleido milijonus, uždirbtus savo galvoje, ir apsupa save nepagrįstomis iliuzijomis.

Nevykėliai yra žmonės, manantys esą patys geriausi, kol nesusiduria akis į akį su realybe ir sutrikę nežino, ko imtis. O nugalėtojai parklumpa, bet išdidžiai stojasi ir eina toliau. Ironiška, tačiau nevykėlis yra kur kas labiau susitelkęs į pergalę nei nugalėtojas. Pasitelkdamas saviįtaigą jis jaučiasi esąs nugalėtojas, pasirengęs išleisti dar neuždirbtus pinigus. Nugalėtojai lieja prakaitą dėl aukštesnių tikslų, o pinigai jiems tėra darbo rezultatas, bet ne siekiamybė.

Nugalėtojai gyvena šia diena, bet visuomet turi atsarginį planą, o nevykėliai gyvena ateities iliuzijomis ir neapsisaugo nuo netekčių bei sukrėtimų, po kurių nesugeba atsitiesti. Nevykėliai, netgi tie, kurie dažnai traktuojami žaibiškos sėkmės ir pripažinimo sulaukusiais verslininkais, taip pat žaibiškai išleidžia uždirbtus pinigus gyvenimo malonumams, galiausiai lieka prie suskilusios geldos ir puola į depresiją.

Nugalėtojus dažnas pavadina šykštuoliais, tačiau būtent jie sukuria verslo imperijas ir pasirūpina ateities kartomis. Nugalėtojo mintys klajoja padebesiais ir žvelgia plačiai, o kojos tvirtai stovi ant žemės. Nevykėlis yra vėtomas ir mėtomas, o jo mintys jam atrodo vienintelės ir nepakartojamos. Nugalėtojas laimi todėl, kad jo protas yra pagalbinė priemonė, leidžianti rankoms atlikti darbą čia ir dabar, o nevykėlio mintys blaškosi vėjyje ir trugdo atlikti bent vieną numatytą darbą ar įgyvendinti sumanymą. Kuo labiau sekasi nevykėliui, tuo daugiau jis tolsta nuo realaus gyvenimo ir visiškai pasineria į susikurtą pasaulėlį, kuriame jis yra vienintelis valdovas. Laikui bėgant jis nesugeba atskirti melo nuo tiesos, fantazijų nuo realybės ir ima prarasti aplinkinių pasitikėjimą, reputaciją bei autoritetą.

Nugalėtojas gyvena realiame pasaulyje, o jo svajonės yra planai, kuriuos įmanoma realizuoti. Girdėdamas kritiką savo adresu nevykėlis kuria keršto planus, argumentuodamas tuo, kad buvo neįvertintas, o kai taps milijardieriumi, parodys oponentui jo vietą. Nugalėtojas įsiklauso ir išanalizuoja kiekvieną konstruktyvios ir pagrįstos kritikos žodį.Žymus graikų filosofas Ezopas teigė, kad Dievas saugo ir padeda tiems, kurie saugo ir rūpinasi savimi. Net jeigu atpažįstate savyje nevykėlio bruožų, dar galite pereiti į kitą barikadų pusę, grįžti į realybę, nuversti kalnus ir su pasididžiaviamu ištarti sau, kad esate nugalėtojas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.