...

Kaip nuversti kalnus verslo pasaulyje?

Verslas

2012.08.31

Autorius: Juliana Miliut

Temos: , .

Kaip nuversti kalnus verslo pasaulyje?

Tam, kad įkurtum verslą ir dar daugiau – nuverstum kalnus, neužtenka turėti daug diplomų. durkinworks.blogspot.com nuotr.

Tam, kad įkurtum verslą ir dar daugiau – nuverstum kalnus, neužtenka turėti kelių verslo srities diplomų ir padėties rinkoje. Be tam tikro psichologinio nusiteikimo galima netekti įkvėpimo ir jėgų jau pirmame verslo ringo raunde. Ir tuomet – sudie, versle… Norėdami, kad visos verslo svajonės išsipildytų, nusiteikite padirbėti su savimi.

Patikėkite savo jėgomis

Dauguma pradedančių verslininkų nerimauja dėl to, kad niekada anksčiau nėra tekę susidurti su iš pirmo žvilgsnio sudėtingais rinkodaros, finansų ir organizaciniais klausimais. Vis dėlto verta patikėti ilgamete kitų verslininkų patirtimi ir nuomone, kad pradžioje girdėta paukščių kalba po kurio laiko suprantama tik kaip prifantazuota ir nepagrįsta baimė.

Būkite energingi ir aktyvūs

Turėkite omenyje, kad verslininkai, kuriuos nuolat užplūsta adrenalinas, pritraukia kur kas daugiau klientų ir partnerių nei tiek, kurie yra suglebę ir inertiški. Dėl šios priežasties pasistenkite reguliariai mankštinti ne tik protą, bet ir kūną. Sportas ir sureguliuota mityba tampa pagrindiniu energijos šaltiniu, padėsiančiu nugalėti visas kliūtis.

Nenuleiskite rankų ištikus nesėkmei

Skaidrią verslo padangę užtemdžius nesėkmių debesims priminkite, kad kiekvienas verslas išgyvena pakilimų ir nuopuolių, kurių būna tiek smulkių, tiek milžiniškų. Priimkite juos kaip natūralius kopimo į verslo olimpą reiškinius. Neskubėkite trauktis ar nuleisti rankų, nes ši neįkainojama, nors ir itin nemaloni, patirtis padės išvengti panašių situacijų ateityje, kai jūsų verslo apsukos bus gerokai didesnės.

Nekreipkite dėmesio į pesimistus

Nors daug kas gąsdina nuolat besikeičiančiomis pajamomis, neatsipirksiančiomis investicijomis ir nepaliaujamu galvos skausmu – dauguma jų niekada nebuvo, nėra ir nebus verslininkai. Prisiminkite, kad dirbsite ne priekabiam viršininkui, o vienam gerbiamiausių ir mylimiausių žmonių – sau. Vadinasi, stengsitės iš visų jėgų. Tai, aišku, turės teigiamą įtaką pajamų augimui, o dar svarbiau, kad pagaliau patys valdysite savo laiką.

Nusiteikite atsisakyti papildomų malonumų

Iš anksto nusiteikite, kad įžengę į verslo pasaulį turėsite atsisakyti kai kurių žemiškų malonumų. Jums teks dirbti saulėtą vasaros sekmadienį ar trumpiausią metų naktį, kol artimieji mėgausis rytiniu kavos puodeliu ar skaitys knygas egzotiškame kurorte. Laimė, tai truks ne visą gyvenimą ir netrukus galėsite mėgautis saldžiais darbo vaisiais.

Nebijokite priimti svarbių sprendimų

Be šio kone svarbiausio elemento joks verslas neatsistos ant kojų. Būkite pasirengę prisiimti didelę atsakomybę už savo kompanijos likimą ir joje dirbančius žmones. Sulaukę palankaus vėjo veikite drąsiai ir ryžtingai. Priimkite svarbius sprendimus, žinoma, pasitarę su bendraminčiais ir laukite pasakiškų rezultatų.

Įsiklausykite į vidinį balsą

Verslo pasaulis dažnai pagrįstas aritmetika bei geležiniais logikos dėsniais, tačiau nederėtų pamiršti ir vidinio balso – intuicijos. Įsiklausykite į save, išmokite išgirsti, ką sako vidinis „aš“, nes jis niekada neapgaus. Blaiviai analizuodami susiklosčiusią situaciją žvilgtelėkite į save ir išgirskite ištikimiausio partnerio balsą.

Pasikliaukite šeimos palaikymu

Atsižvelgiant į tai, kad naujo verslo steigimas yra daug nervų ląstelių suryjantis procesas, jums pravers artimųjų palaikymas. Neatsisakykite to bandydami įrodyti, kad esate savarankiški ir stiprūs. Lauke vienas – ne karys, todėl sunkiomis akimirkomis nebijokite pasirodyti silpni ir pasinaudokite asmenine psichologine terapija prie arbatos puodelio su artimu žmogumi.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.