...

Aprangos etiketas biure: kaip rengtis po karantino?

Verslas

2021.11.17

Autorius: Aušra Matulaitytė

Temos: , .

Aprangos etiketas biure: kaip rengtis po karantino?

Indrė Sapagovaitė-Briedelienė // Asmeninio albumo nuotr.

Mada keičiasi, prisitaikydama prie oro ir gyvenimo sąlygų. Nieko nestebina, kad ištikus pasaulinei pandemijai gatvėse ar parduotuvėse matome daugiau laisvalaikio stiliaus drabužių. Persikėlę dirbti iš namų, įpratome prie kasdienio komforto, todėl svarstome ir apie laisvesnį aprangos kodą biure. 

Etiketo specialistė Indrė Sapagovaitė-Briedelienė sako, kad verslo aprangos kodas labai priklauso nuo konkrečios įmonės vidinių reikalavimų. Anot jos, bankuose, teismuose, valstybinėse institucijose aprangos kodas po karantino nepakito. 

„Pandemija nepakeitė aprangos kodų taisyklių ir tokio tipo pokyčiai vyksta gana lėtai. Žinoma, pasaulis modernėja, reikalavimai laisvėja, pastebima, kad, pavyzdžiui, dalykinėje aplinkoje vyrai, vilkėdami kostiumą ir klasikinius batus, ne visada ryši ir kaklaraištį“, – sako Indrė. Aprangos kodų interpretavimas laisvėja, tačiau, anot pašnekovės, šie pokyčiai prasidėjo dar prieš karantiną. 

Darbas iš namų 

Kai kurių įmonių darbuotojai po karantino taip ir liko dirbti iš namų. Įprastus biurus pakeitė asmeninė namų erdvė, tačiau, pasak etiketo ekspertės, čia taip pat nereikėtų pamiršti apgalvoti, kaip rengiamės, jei planuojame bendrauti nuotoliniu būdu. 

„Jei nuotolinis pokalbis vyksta su įjungtomis kameromis, vertėtų nepamiršti, kad tai darbo susitikimas. Žinoma, būna išimčių, kai įmonės darbuotojai turi vidinius pasikalbėjimus, tada galima rengtis laisviau. Tačiau net ir dirbant iš namų reikėtų apgalvoti savo aprangą. Nebūtina apsirengti itin oficialiai, bet laisvo verslo aprangos kodo verta laikytis, kad atrodytumėte tvarkingai ir reprezentatyviai“, – pataria I. Sapagovaitė-Briedelienė.

Pašnekovė įsitikinusi, kad nereikėtų per daug atsipalaiduoti ir susitikime dalyvauti vilkint pižamą. Juk eidami į realų darbo susitikimą taip pat jos nevilkėtume. Tas pats aprangos etiketas galioja ir nuotoliniams susitikimas, jie nelabai kuo skiriasi nuo įprastų. 

Indrė rekomenduoja ir moterims, ir vyrams pagalvoti ir apie tvarkingą šukuoseną: „Mes ne tik patys save reprezentuojame pasirinkdami vienokią ar kitokią aprangą, šukuoseną, bet taip pat išreiškiame pagarbą kitam žmogui, kuris į mus žiūri.“

Darbo pokalbio apranga 

Ieškant darbo, dažnai kyla abejonių, ką reikėtų vilkėti darbo pokalbio metu, juk pirmas įspūdis visada labai svarbus. Anot etiketo specialistės, natūralu, kad apranga nėra pagrindinis kriterijus vertinant žmogaus kompetenciją ir priimant lemiamą sprendimą, ar žmogus bus įdarbintas, bet tai gali tapti papildomu tašku, kurį galima sau pridėti. 

„Prieš einant į pokalbį dėl darbo reikėtų pasidomėti įmonės stiliumi ir kaip joje įprasta rengtis. Jei, pavyzdžiui, darbo pokalbis vyks banke, savaime suprantama, kad laikysimės įprasto verslo aprangos kodo, tačiau jei darbo sritis kūrybinė industrija, meno ar mados pasaulis, informacinės technologijos, aprangos kodas dažniausiai yra laisvesnis“, – pataria I. Sapagovaitė-Briedelienė ir priduria, kad tos pačios taisyklės galioja ir darbo pokalbiui, vykstančiam nuotoliniu būdu.

Indrė rekomenduoja laikytis tam tikrų taisyklių ir prieš pasirenkant aprangą apgalvoti tris kriterijus. Pirmas – drabužių atvirumas: nereikėtų rodyti per daug atviro kūno, tai dažniausiai taikoma moterims, pavyzdžiui, sijonas neturėtų būti per trumpas, o palaidinės iškirptė per daug gili. Antras kriterijus – audiniai. Jie neturėtų būti susiglamžę, labai ploni, svarbu, kad nesimatytų apatiniai drabužiai. Trečias kriterijus – drabužių dydis. Svarbu įsivertinti, kad drabužiai nebūtų per maži ar per daug aptempti. 

Kilus abejonei, kaip apsirengti, etiketo specialistė I. Sapagovaitė-Briedelienė rekomenduoja geriau apsirengti šiek tiek oficialiau.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.