...

Personalo specialistė pataria, kaip išlaikyti geriausius darbuotojus

Verslas

2020.03.01

Autorius: Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė

Temos: .

Personalo specialistė pataria, kaip išlaikyti geriausius darbuotojus

Norint išlaikyti geriausius darbuotojus bei prisivilioti talentus, įmonėje svarbu sukurti jaukią darbo atmosferą, skatinančią darbuotojus betarpiškai bendrauti tarpusavyje. Visa tai neatsiejama nuo įmonės kultūros ir puoselėjamų tradicijų. 

Penktadieniai pusryčiai gali būti įdomūs

Įmonės kultūra formuoja jos išskirtinumą, autentišką darbo atmosferą, nenukopijuojamą  ir neperkeliamą į kitas organizacijas. Tai padeda sukurti įmonės tradicijos, įtraukiančios visus darbuotojus. Viena iš idėjų gali būti bendri kolegų pusryčiai penktadieniais, kai vis daugiau minčių užvaldo artėjančio savaitgalio laukimas.

„Tokių pusryčių metu aptariame ne tik laukiančius projektus, verslo rezultatus ar pokyčius įmonėje, bet taip pat diskutuojame su tiesioginiu darbu nesusijusiais klausimais. Dalinamės aktualijomis, kalbame apie technikos naujienas, pakviečiame savo sričių profesionalus papasakoti apie jų darbo ypatumus“, – įgyvendintą idėją pristato personalo specialistė Solveta Bružaitė, 

Penktadieninių pusryčių metu vyksta betarpiškas bendravimas, nepaisant amžiaus, užimamų postų ar darbinės patirties – visi turi vienodas galimybes išsakyti nuomonę ar diskutuoti. Jų metu taip pat plečiamas akiratis, randami bendraminčiai, tad diskusijos tęsiamos prie pietų stalo ar kavos pertraukėlių metu. 

Ekspertės patarimas: ieškodami bendrų veiklų, neapsiribokite tik biuro aplinka. Tradicija gali tapti ir bendra pramoga kartą per mėnesį ar komandinis dalyvavimas miesto kavinėse organizuojamose „protų kovose“. 

Šiukšlių rūšiavimas – bendras komandos tikslas

Bendrų tikslų įmonėje siekimas – svarbi dedamoji, norint sukurti vieningą komandą. Tačiau šie tikslai neturėtų būti tik finansiniai, tiesiogiai susiję su įmonės gerove. Organizacijos gali inicijuoti socialinės atsakomybės projektus bei pakviesti darbuotojus kartu juos įgyvendinti.

„Prieš kelis metus kilusi šiukšlių rūšiavimo idėja buvo palankiai sutikta kolegų. Tad beliko tik šiai iniciatyvai sudaryti sąlygas, o likusį darbą atliekame visi kartu“, – pristato S. Bružaitė. 

Darbuotojai jaučiasi gerai, kai įmonės vertybės atitinka jų vertybių sistemą. Todėl darbdavys, pasiūlęs prisidėti prie socialiai atsakingų iniciatyvų, pelno darbuotojų palankumą bei paskatina juos jaustis įmonėje vykstančių procesų dalimi.

Ekspertės patarimas: tik iniciatyvos, kurias palaiko darbuotojų dauguma, gali tapti sėkmingai įgyvendintos. Todėl ieškant prasmingos veiklos idėjų, labai svarbu kolegas įtraukti į jų paiešką.  Nes svetimos, primestos iniciatyvos dažniausiai ir lieka tik idėjiniais planais.

Padeda iššūkiai

Norint įnešti naujų spalvų į darbinį gyvenimą, kartais užtenka ir vienos smagios iniciatyvos. S. Bružaitė turi patarimą – prie kavos aparato rytais besiburiuojantiems kolegoms pasiūlykite netikėtą iššūkį: kas atliks daugiau pritūpimų, kol ruošiama jo kava.

„Iniciatyvai įgyvendinti tereikia pasirūpinti, kaip kolegos fiksuos savo pritūpimų skaičių. Tiek nedaug pastangų, o įsitraukimas didelis – jau per pirmą dieną iššūkį priėmė kelios dešimtys kolegų“, – iššūkį pristato S. Bružaitė.

Anot jos, šiame iššūkyje galima įžvelgti nemažai privalumų – aktyvi rytinė veikla ne tik pakelia nuotaiką, suteikia energijos pradėti darbus, bet ir paskatina kolegas bendrauti, jaustis komandos dalimi.

Ekspertės patarimas: norint padidinti kolegų įsitraukimą, galima numatyti prizą geriausiai pasirodžiusiam iššūkio dalyviui. Iššūkius galima keisti kas mėnesį – tuomet nemažės kolegų susidomėjimas ir aktyvumas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.