...

Ar galiu prekiauti internete išaugtus vaikų rūbelius ir kartu prekiauti užsakytus is užsienio tinklapių?

Žinių bazė

2013.02.01

Mane domina prekiaujant devėtus savo vaiku išaugtus ir kartu naujus, prekiauti parsisiunčiant is užsienio rūbeliaias. Ar būtina turėti individualios veiklos pažymėjimą ar galima prekiauti ir taip kol neviršys 8.000lt?
Mane domina labai tas ar galima prekiauti iki 8.000lt.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-02-01 23:12

Ne individualios veiklos turto pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn pajamų, gautų pardavus ar kitaip perleidus nuosavybėn turto įsigijimo kainos ir...

Publikavimo data: 2013-02-01 23:12

Ne individualios veiklos turto pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn pajamų, gautų pardavus ar kitaip perleidus nuosavybėn turto įsigijimo kainos ir kitų šio turto pardavimu ar kitokiu perleidimu nuosavybėn susijusių išlaidų skirtumas, neviršijantis 8.000 Lt per mokestinį laikotarpį priskiriamas neapmokestinamosioms pajamoms (Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 str. 1 d. 27 p.). Ši lengvata taikoma apmokestinant pajamas, gautas už parduotą nuosavybėn ne individualios veiklos turtą, t.y. pavienės prekybos atvejais, kai tokia gyventojo veikla nėra įregistruota. Neapmokestinamas turto pardavimo pajamų ir išlaidų (t.y. to turto įsigijimo kainos bei kitų su to turto pardavimu ar kitokiu perleidimu nuosavybėn susijusių išlaidų) skirtumas, jeigu tas apskaičiuotas skirtumas neviršija 8.000 Lt. Skirtumas tarp gautų pajamų ir patirtų išlaidų skaičiuojamas nuo visų per mokestinį laikotarpį parduotų šios grupės daiktų. Viršijančios 8.000 Lt turto pardavimo pajamos, apskaičiuotos kaip skirtumas tarp turto pardavimo ir įsigijimo kainos bei kitų Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 19 str. numatytų išlaidų, apmokestinamos taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą.

Jei tokiai prekybai internetu būdingas tęstinis pobūdis, t.y. siekiama įgyti teisę užsiimti mažmeninės prekybos veikla (Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus (EVRK) (Žin., 1995, Nr. 43-1054; 2003, Nr. 32-1334) 47.91 kodas), kai pirkėjas remdamasis reklama, katalogais, informacija, pateikta interneto svetainėje, modeliais arba kitomis reklamos priemonėmis pasirenka prekes ir užsako jas paštu, telefonu arba internetu (paprastai naudojamasi specialiomis svetainės priemonėmis), reikalinga individualios veiklos pažyma. Fiziniams asmenims, kurie verčiasi mažmenine prekyba, taikomos 2001 m. birželio 11 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 697 patvirtintos Mažmeninės prekybos taisyklės. Mažmeninė prekyba internetu naudotomis prekėmis nėra numatyta. Pagal šių taisyklių 14 punktą, naudotomis prekėmis leidžiama prekiauti tik turgavietėse, specializuotose (tik naudotoms prekėms skirtose) parduotuvėse ir savivaldybės tarybos ar jos įgalioto savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytose viešosiose vietose.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.