Dėl prekių pirkimo
2013.03.28
Individualios veiklos pagal pažymą yra išsiėmęs vyras. Ar gali prekes parduoti žmona ar kitas šeimos narys?Ar galiu užsiimti individualia veikla pagal pažymą pardavinėdama prekes, pirktas vyro vardu (iš jo sąskaitos ap mokėta)? Ar gali mano pirktas prekes (kai esu išvykusi) parduoti mano dukra ir išrašyti sąskaitą klientui?
Temos: Teisė.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Tomas Čepulis
Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI
Publikavimo data: 2013-03-28 17:17
Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymas (Žin., 2002, Nr. 73-3085; 2011, Nr. 153-7206, toliau – GPMĮ) apibrėžia dvi skirtingas pagal...
Publikavimo data: 2013-03-28 17:17
Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymas (Žin., 2002, Nr. 73-3085; 2011, Nr. 153-7206, toliau – GPMĮ) apibrėžia dvi skirtingas pagal prigimtį gyventojo vykdomas veiklas – tai darbo veikla, vykdoma darbo santykių ar jų esmę atitinkančių santykių pagrindu, ir individuali veikla.
Gyventojo vykdomoje individualioje veikloje pagal pažymą negali dalyvauti (padėti) šeimos nariai, neįforminę šios veiklos atitinkama (darbo ar kita civiline) sutartimi, kadangi iš individualios veiklos gautos (uždirbtos) pajamos yra laikomos gyventojo, įregistravusio individualią veiklą, pajamomis.
Individualią veiklą pagal pažymą vykdantis gyventojas gali būti darbdaviu, t. y. turi teisę samdyti darbuotojus (tai gali būti ir šeimos nariai), teisės aktų nustatyta tvarka su jais sudarydamas darbo sutartis.
Todėl, jei gyventojas, įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą, prekybinę veiklą vykdo pasitelkdamas kitus fizinius asmenis (nesvarbu ar jie giminaičiai, ar ne) ir dėl to koordinuoja ir kontroliuoja jų darbą (suteikia darbo vietą, nustato darbo laiką, darbo drausmę, įtakoja darbo apmokėjimo sąlygas ir kt.), tokia veikla, vykdoma teisinių santykių, kurie iš esmės atitinka darbo sutarties sukuriamus darbdavio ir darbuotojo santykius, pagrindu, gali būti laikoma darbo santykių esmę atitinkančiais santykiais, forminamais darbo sutartimi.