Kokios sąlygos keliamos žmogui, kuris nori tarpininkauti žmonėms prekes iš e-parduotuvių?
2013.04.25
Norėčiau kažkokiame internetiniame ar socialiniame puslapyje siūlyti savo paslaugas žmonėms kaip prekių užsakytojos ir parsiuntėjos (tarpininkės) iš kitų elektroninių parduotuvių. Ar aš nepažeisčiau jokių teisių, jei įkelčiau tam tikros prekės nuotrauką, po kuria būtų nurodyta el. parduotuvės adresas, kuri šią prekę parduoda? Ar man reikia el. parduotuvės sutikimo, jog galėčiau naudoti prekių atvaizdus, ar tiesiog užtenka nurodyti šaltinį? Taip pat, ar man reikia individualios veiklos ar verslo liudijimo norint tarpininkauti bei užsakinėti prekes žmonėms iš el. parduotuvių? Dėkoju.
Temos: Darbuotojai, Pardavimai.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė
Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”
Publikavimo data: 2020-01-03 11:03
Jūsų nurodyta ūkine-komercine veikla, t.y. mažmenine prekyba įvairiomis prekėmis, turi teisę verstis individualią veiklą įregistravę fiziniai asmenys, taip pat juridiniai...
Publikavimo data: 2020-01-03 11:03
Jūsų nurodyta ūkine-komercine veikla, t.y. mažmenine prekyba įvairiomis prekėmis, turi teisę verstis individualią veiklą įregistravę fiziniai asmenys, taip pat juridiniai asmenys. Individuali veikla gali būti įregistruojama pagal pažymą arba pagal verslo liudijimą. Prašymą dėl individualios veiklos įregistravimo, reikia pateikti Valstybinės mokesčių inspekcijos atitinkamam teritoriniam padaliniui, pagal asmens, vykdysiančio individualią veiklą, gyvenamąją vietą. Pažymime, kad konkretus įgytas verslo liudijimas suteikia teisę asmeniui verstis jame nurodytos veiklos rūšimi. Šiuo atveju svarbu tiksliai žinoti kaip būtent vykdysite veiklą: ar dalyvausite tik kaip tarpininkas, t. y. užsakysite prekes ir jas tiesiogiai iš kitos parduotuvės gaus Jūsų klientas, ar prekes iš parduotuvės nupirksite Jūs, o vėliau jas klientui perparduosite, persiųsite, išvežiosite ir pan. Kiekvienu atveju veiklos pobūdis skirsis, todėl atitinkamai vienu atveju reikėtų turėti paslaugų teikimo liudijimą, prekybos verslo liudijimą, kitu atveju išvežiojamosios prekybos verslo liudijimą, arba verslo liudijimą teikti kitas paslaugas. Veiklą vykdyti pagal verslo liudijimą tikslinga tuo atveju, jei konkrečiai žinote, pagal kokį modelį vykdysite savo veiklą ir kokias paslaugas teiksite klientui. Visgi, jei planuojate užsiimti platesnio pobūdžio veikla, tuomet, manytina, pravartu įregistruoti ir vykdyti individualią veiklą pagal pažymą. Informuojame, jog publikuoti kitų parduotuvių prekių nuotraukas savo internetinėje parduotuvės svetainėje, be parduotuvės sutikimo, nėra galima. Atkreipiame dėmesį, kad kad dažnai internetinės parduotuvės nurodo tokius ženklus kaip „© Copyright“, puslapiuose lietuvių kalba ženklą „©“ arba „© Visos teisės saugomos“ ir pan. Tai reiškia, jog parduotuvių internetiniuose puslapiuose esančios prekių nuotraukos, aprašymai, prekių ženklai, logotipai ir kita informacija yra tos parduotuvės intelektinė nuosavybė, arba pagal sudarytus susitarimus teisėtai naudojama intelektinė nuosavybė. Intelektinės nuosavybės, be autoriaus sutikimo, kiti asmenys negali kopijuoti ar kitaip naudoti. Apibendrindami pažymime, kad specialaus teisės akto, kuris reglamentuotų tarpininko veiklą, užsakinėjant prekes iš internetinių parduotuvių nėra. Visgi tokia veikla užsiimantis asmuo turėtų laikytis Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse nustatytų bendrųjų reikalavimų, taikomų verslo praktikai. Be to, reikėtų atsižvelgti į Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatymo bei Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatas, reglamentuojančias intelektinės nuosavybės apsaugą.