Dėl papildomų narių priėmimo į MB
2013.10.07
Sveiki, planuojama įkurti mažoji bendrija, pirmajame etape bus tik vienas narys, tačiau po pusmečio ar metų turi prisijungti antras narys (antrajame etape planuojama, kad valdymo organas bus vadovas). Kokią valdymo formą steigiant MB siūlytumėt pasirinkti ar su narių susirinkimu ar su vadovu, .
Ar priimant naują MB narį privaloma keisti MB nuostatus ir nebeturi reikšmės kokia valdymo forma buvo pasirinkta steigimo metu, kadangi ruošiami nauji nuostatai su nauja valdymo forma.
Temos: Teisė.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Gintautas Bartkus
Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal
Publikavimo data: 2013-10-07 16:30
Mažosios bendrijos nuostatuose be kitų duomenų privalo būti nurodyta naujų bendrijos narių priėmimo tvarka. Taigi nauji nariai priimami, vadovaujantis mažosios...
Publikavimo data: 2013-10-07 16:30
Mažosios bendrijos nuostatuose be kitų duomenų privalo būti nurodyta naujų bendrijos narių priėmimo tvarka. Taigi nauji nariai priimami, vadovaujantis mažosios bendrijos nuostatuose numatyta tvarka, ir dėl naujų narių priėmimo pačių nuostatų keisti ir perregistruoti nereikia.
Kokį valdymo organą pasirinkti (ar juo bus visuotinis narių susirinkimas, ar vadovas) sprendžia steigėjas. Jei veiklos pradžioje mažosios bendrijos vadovas nereikalingas (t.y. pakanka, kad jo funkcijas atliktų tas pats steigėjas), galima rinktis valdymo modelį be vadovo. Tačiau, jei vadovas būtų reikalingas, pavyzdžiui, po pusmečio nuo mažosios bendrijos įsteigimo, racionaliau būtų jau steigimo metu rinktis mažosios bendrijos valdymo modelį su vadovu. Tokiu būdu nebereikėtų po pusmečio keisti mažosios bendrijos nuostatų (rengti nario sprendimo, pildyti registro formų, tvirtinti naujų nuostatų pas notarą, teikti registruoti registrui ir pan.), taigi sutaupytumėte ir savo brangaus laiko, ir lėšų.
Primename, kad paprasčiausia, pigiausia ir greičiausia steigti mažąją bendriją elektroniniu būdu (įsigijus elektroninį parašą iš VĮ Registrų centro). Pasirinkus šį būdą, internete įvedus pagrindinius duomenis apie steigiamą mažąją bendriją, sistema pati sugeneruoja steigimo dokumentus (nereikia sukti galvos dėl įvairių nuostatų turinio, išdėstymo ir pan.), nebereikia gaišti laiko notarų biure bei Registrų centre (viską galite atlikti namuose, naudodamiesi kompiuteriu ir internetu) ir sutaupoma lėšų, nes nebereikia mokėti notarui už steigimo dokumentų patvirtinimą (steigiant elektroniniu būdu notaras dokumentų tvirtinimo neatlieka).