...

Noriu įsteigti parduotuvę žuvies pardavinėjimui

Žinių bazė

2020.05.20

Sveiki, turiu idėją įsteigti žuvies parduotuvę, į kurią žuvis būtų importuojama iš Norvegijos.
Būtų malonu gauti smulkią informaciją, kas turi buti parduotuvėje, kas negali būt. Transportavimas, dokumentai vežant per sienas, mokesčiai, muitai ir t. t.
Ačiū..

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sandra Barzdienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Publikavimo data: 2020-07-23 10:49

Svarbu atminti, kad Norvegija nėra Europos Sąjungos narė, todėl prekėms, kurios yra gabenamos iš Norvegijos į Lietuvą, nėra taikomas laisvo...

Publikavimo data: 2020-07-23 10:49

Svarbu atminti, kad Norvegija nėra Europos Sąjungos narė, todėl prekėms, kurios yra gabenamos iš Norvegijos į Lietuvą, nėra taikomas laisvo prekių judėjimo principas. Maisto produktų importui iš Norvegijos į Lietuvą yra nustatyti papildomi mokesčiai, tokie kaip 21 procento importo pridėtinės vertės mokestis bei muitinės mokestis, kuris svyruoja nuo 0 iki 10 procentų. Šie mokesčiai nepriklauso nuo to, kas gabena prekes. Be mokestinių klausimų, taip pat svarbu nuspręsti, ar veiklą vykdys fizinis ar juridinis asmuo. Jūsų užklausoje neminima, kokiu būdu planuojate prekiauti ir pasiekti vartotoja. Jei žuvis Lietuvoje bus pardavinėjama važinėjant po įvairias vietoves, svarbu žinoti, kad norint viešoje vietoje prekiauti iš automobilio, būtinas savivaldybės leidimas. Išduodant leidimą, nustatoma konkreti vieta, kurioje galima prekiauti maisto produktais iš automobilio. Tvarkyti maistą gali tik maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą turintys arba registruoti maisto tvarkymo subjektai. Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimus išduoda ar maisto tvarkymo subjektus registruoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Detalesnė informacija apie pažymėjimo išdavimo tvarką, reikalavimus, įkainius ir privalomus pateikti dokumentus teikiama tarnybos puslapyje: https://vmvt.lt/maisto-sauga/verslui/dokumentai-pradedant-veikla/maisto-tvarkymo-subjekto-patvirtinimo-pazymejimas Sužinoti daugiau informacijos apie taikomus importo mokesčius bei tarifus galima Lietuvos Respublikos muitinės internetiniame puslapyje esančioje Lietuvos Respublikos integruoto tarifo (LITAR) kompiuterinėje duomenų bazėje. Pasirinkus konkrečią šalį ir įvedus gabenamų produktų nomenklatūros kodą, sistema automatiškai įvertins taikytinus mokesčius.

Ekspertai

Sandra Barzdienė

Sandra Barzdienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.