...

Ko reikia norint priekiauti duonos gaminiais?

Žinių bazė

2020.07.20

Prekyba duonos gaminiais iš lenkiškų kepyklų. Duona bus nupirkta iš lenkiškų kepyklų ir pardavinėjama turguje. Ko reikia, norint jai prekiauti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sandra Barzdienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Publikavimo data: 2020-10-14 10:22

Atsakydama į Jūsų klausimą norėčiau atkreipti dėmesį, kad prekyba maistu šiuo atveju duonos gaminiais, yra laikytina ūkine-komercine veikla. Norint prekiauti...

Publikavimo data: 2020-10-14 10:22

Atsakydama į Jūsų klausimą norėčiau atkreipti dėmesį, kad prekyba maistu šiuo atveju duonos gaminiais, yra laikytina ūkine-komercine veikla. Norint prekiauti duonos gaminiais, pirmiausia reikėtų pasirinkti vieną iš šių veiklos formų – įregistruoti individualią veiklą arba įsteigti juridinį asmenį: uždarąją akcinę bendrovę (UAB), mažąją bendrija (MB), individualią įmonę (IĮ). Paprasčiausia Jūsų atveju būtų pradėti nuo individualios veiklos pagal pažymą, kurios registravimas nieko nekainuoja ir apskaita paprasta, o jei pirmas registruojamas verslas – galima pasinaudoti VSD atostogomis metus laiko. Įvertinti verslo formos pasirinkimo kriterijus bei sužinoti pagrindinius mokesčius, taikomus kiekvienai verslo formai vienoje vietoje galite rasti VšĮ „Versli Lietuva“ tinklapyje: https://www.verslilietuva.lt/verslauk/verslo-formos-ir-mokesciai/. Visos verslo formos gali būti steigiamos elektroniniu būdu: https://www.verslilietuva.lt/verslauk/verslo-formos-ir-mokesciai/verslo-steigimo-proceduros/. Įmones Lietuvoje įregistruoja VĮ „Registrų centras“. Informaciją, kokius dokumentus turėtumėte pateikti steigiant įmonę, galite rasti internetiniame puslapyje: http://www.registrucentras.lt/jar/atmintines/e-gidas.php. Remiantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos 2008 m. spalio 15 d. įsakymo Nr. B1-527 „Dėl Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimų patvirtinimo“ 5 p., visi maisto tvarkymo subjektai privalo turėti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (toliau – Pažymėjimas). Šis įsakymas nustato, kad fiziniai ir juridiniai asmenys, užsiimantys maisto gamyba, prekyba, fasavimu, prekiaujantys kioskuose, teikiantys viešojo maitinimo paslaugas, įskaitant fizinius asmenis, vykdančius maisto tvarkymą pagal verslo liudijimus ar pagal nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos pažymas, privalo turėti minėtą Pažymėjimą. Maisto tvarkymo subjektai dėl Pažymėjimo gavimo turi kreiptis į atitinkamą teritorinę Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą ir jai pateikti atitinkamus dokumentus. Pažymėjimo išdavimo tvarka detaliai aprašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos interneto svetainėje.

Ekspertai

Sandra Barzdienė

Sandra Barzdienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.